Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 4 tys.


Ej

Rekomendowane odpowiedzi

porównywałem mojego rotela ra-04 z ca 340A SE (SE osiąga poziom 540) - rotelik ma ewidentnie bardziej zwarty i rytmiczny bas, a podbicie w jego górnej części powoduje wrażenie, że jest go więcej. Ale niskiego, zwartego basu w rotelu nie uświadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś NAD'a C372 i naprawdę bardzo fajny wzmacniacz (na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości). Myślę, że NAD'a można spokojnie polecić, chociaż wolałbym dopłacić i poszukać wzmacniacza Roksan Caspian bo to jest w ogóle inna liga (wyższa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że NAD 372 to naprawdę świetny i udany wzmak, byłby bardzo dobry do tego zestawu. Natomiast Roksan Caspian to legenda w swoim przedziale cenowym i bez dwóch zdań obiekt marzeń prawie każdego z nas. Ale nie zapominajmy, w jakim wątku toczy się dyskusja, piszemy o zestawie budżetowym. Na pewno idealnym partnerem do Roksan Caspian nie będą MA RS 6. Do tego wzmacniacza pasują kolumny z przedziału cenowego 1500 - 2500 funtów, np. Spendor A6.

Autor wątku z tego co widzę kolumny już zamówił, więc doradźmy jakiś optymalny, synergiczny wzmacniacz (także cenowo) wzmacniacz do RS 6. Ja oddaję głos na NAD C352 lub C372. Z nowszej serii tylko 326 BEE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan ładnie napędza moje Esa Triton :) Co do Nada to miałem go prędzej i byłem bardzo zadowolony. Ja przestrzegam przed zakupem Denona 1500 - bardzo chwalony, ale jak dla mnie to ten wzmacniacz to jedna wielka tragedia. Kompletnie nie kontrolował basu w moich kolumnach, wysokie tony to były tortury dla uszu oraz brak średnich tonów (daleko w tle).

Polecam jak najbardziej Nada C372 - można czasami naprawdę za ładne pieniążki kupić. Polecam również Marantza PM66SE KI - gorszy od Nada, ale w swojej cenie ciężko szukać mu równych - dlatego pewnie rzadko widywany jest w ogłoszeniach (nie mylić z wersją bez KI)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuj pieniędzy w Nada C-372, a jeżeli juz się upierasz przy tej firmie, to kup 370, wykorzystaj ja jako końcówkę i dokup porządny pre. Zaręczam że będziesz mile zaskoczony, finansowo także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiotrek, 6 Paź 2009, 14:10

 

>Nie pakuj pieniędzy w Nada C-372, a jeżeli juz się upierasz przy tej firmie, to kup 370,

>wykorzystaj ja jako końcówkę i dokup porządny pre. Zaręczam że będziesz mile zaskoczony, finansowo

>także.

 

Porządne pre, najlepiej lampowe. Ale tu już kwota wychodzi taka, że można za nią nabyć z drugiej ręki bardzo dobrze grającą integrę lampową, co szczerze i serdecznie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że prawdę napisałeś, ale z drugiej strony, dokupienie za 300-400 zł jakiegoś pre., diametralnie zmienia ten wzmacniacz, co też radziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

Zdecydowałem się na NAD 355BEE, w tej cenie (1600 pln) będzie dla mnie w sam raz.

To i tak pierwszy mój "poważniejszy" zestaw Hi-Fi. Na pewno będzie lepiej niż było:).

Teraz tylko nie wiem jakie kabelki do tego zakupić.

W odtwarzacz CD będę mógł zainwestować dopiero w przyszłym roku, ale jeżeli możecie coś do mojego zestawu polecić to wciągnę to sobie na listę i będę spokojnie polował na okazję :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od paru dni siedzę i słucham NAD 355BEE i Monitor Audio Rx6, kable i interkonekt by inakustic (zmieściłem się w 5200 pln - razem z przesyłką kurierską). Jest fajnie :). Teraz poszukuję używanego CD. Jest do wyrwania NAD 501, co o nich myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.