Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CD S 700/AS 700


Bart1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chcę w koncu wymienic sprzęt na bardziej powazny. Interesuje mnie ten zestaw stereo Yamahy.Niestety nie mam mozliwosci odsłuchu.Bedąc w Poznaniu odsłuchałem tylko Denona z serii 500 i chyba zgadzam się z opiniami że nie gra za dobrze. Poczytałem na temat tej Yamahy, równiez na stronie firmy ale wiadomo że odsłuch byłby najlepszy. Więc pytanie:czy ktoś miał okazję słuchać tego zestawu? Lub po prostu posiada? pozdrawiam.B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej cenie, zamykając krąg poszukiwań do komercyjnych marek, uważam że jest całkiem przyjemna.

Nie jest sucha jak stare Yamahy, ma niezły zapas mocy jak na swoje gabaryty. Jest raczej nieco zmiękczona niż twarda, i nie jest sterylna czy szczupła.

CD-S 700 jest jedynie dość dziwny, tzn. rozciąga nieco muzykę na wszystkie strony, ma się wrażenie lekkiego rozstrzelenia dźwięku. O wiele ciekawiej np. zagrał AS 700 z CDkiem Marantza 6002 - bło gęściej, pełniej,z lepszym nasyceniem i dociążeniem.

Napewno 700 to nie jest poziom AS/CD-S 1000, ma wszystkiego mniej:barwy, nasycenia, dołu, głębi...Ale w ogólnym zarysie ceny, i jak wyżej wspomniałem nie zagłębiania się w produkty niszowe (lub rynek wtórny) na pewno jest: cieplejsza, i barwniejsza od Denonów 500/510, 700, dynamiczniejsza od Marantza 6002 (wzm.). To takie przykłady na szybko.

Na koniec:

Na mnie osobiście, większą przyjemność ze słuchania muzyki (w warunkach pracy ze sprzętem) wywarła właśnie 700-tka Yamahy...aniżeli Harman HK 990. Choć ten ostatni ma niezły zapas mocy, rozpiętość dynamiki, wielkie trafa i opcje prawie jak amplituner AV...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zwisu123

21 Wrz 2009, 12:04

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 672 / 199 / 2

 

W swojej cenie, zamykając krąg poszukiwań do komercyjnych marek, uważam że jest całkiem przyjemna.

Nie jest sucha jak stare Yamahy

 

 

A przepraszam ktore stare Yamahy sa suche? Moze AX 900? Tylko co powiedziec wtedy o Denonie PMA 1560?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe jeny...ja nie Yamahy za starsze wzmacniacze :)

Wyższe serie były dość mięsiste nie suche...Chodziło mi o tańsze rzeczy. Na pewno nie o model 900 (może to odnośnik do dzisiejszego 1000).

A Denona generalnie nie lubię, choć starsze serie były cieplejsze niż obecne 1500...ale średnica i tak martwa jak dla mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdanie. Wziąłęm tę Yamahę jednak. Kolumny do niej-Dali Concept 2. Chciałem wfarfedale 9.4, ale pokój rzeczywiscie nadaje sie do podstawkowych. Myślałem też o systemie opartym na xindaku mt-3. Ale doczytałem sie na temat awaryjnosci tego sprzętu jak i o uproszczeniach dżwiekowych w tanich lampowcach. Tak samo pewnie nie było sensu brac taniego SACD Pioneera. Tylko "gdybam"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem zakup zestawu CD i A S-700 do bardzo dobra inwestycja. Polecam do niego zakup znacznie lepszych kolumn - np bardzo dobrze wspolracuje u mnie z Magnatami 605. Zarowno klocki jak i kolumny maja bardzo szerokie pasmo z masa detali, i nienaganna srednica. Jedynie niskie tony nie zachwycaja, to niestety w glownej mierze wina wzmacniacza. Z podstawkowych polecam Monitor Audio RS1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze kolumny to raczej plany na przyszłość. Na razie i tak jestem zachwycony. Ale niestety płyty gorzej nagrane brzmią fatalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brodacz

(Konto usunięte)

zwisu123

21 Wrz 2009, 12:04

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 685 / 205 /" 2 W swojej cenie, zamykając krąg poszukiwań do komercyjnych marek"

To sa marki nie komercyjne,zawsze wydawalo mi sie ze wlasnie poto jest to robione aby firma mogla na tym zarobic,sa jakies ktore robia to charytatywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart1981, 1 Paź 2009, 14:56

 

>Lepsze kolumny to raczej plany na przyszłość. Na razie i tak jestem zachwycony. Ale niestety płyty

>gorzej nagrane brzmią fatalnie.

 

Przyzwyczajaj się do tego. Im wyższa półka cenowa, tym gorzej zrealizowane płyty brzmią gorzej. Oczywiście można też kupić droższe systemy z większym balsamem(np. Musial Fidelity), jednak to Ty sam musisz zadać sobie pytanie na jakim pułapie cenowym lub brzmieniowym chcesz się zatrzymać. W końcu sprzęt jest po tym by słuchać na niej swojej ulubionej muzyki, oczywiście w jak najlepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę gdzie skończę. jednego jestem pewien raczej nie dla mnie lampa. W systemie chodzi mi o jak najwierniejszą reprodukcję dzwięku.Małe zniekształcenia, mało pofalowana charakterystyka przenoszenia. Z drugiej strony trochę patrzę na estetykę sprzętu audio: np Cyrus jest dla mnie czyms koszmarnym!! S 700 to jakiś punkt wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.