Skocz do zawartości
IGNORED

denon pma1500ae + dcd1500ae czy nad 319


torbyd

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zestaw nada 319 +514 czy warto zamienic na zestaw danona , co możecie powiedzieć o jego brzmieniu, pomieszczenie 40m2 muzyka jazz smooth, i inne spokojne klimaty , lakki rock poprosze o porade co wnósłby denon czy warto gra to z daliikon 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle trafiłeś z pytaniem.Na tym nieszczęstnym forum panuje jakaś antypatia do denona.Chociaż całkiem tego nie potrafię zrozumieć.Ale ludzie tutaj kreują zawsze jaskieś śmieci i przeważnie swoje.W swojej klasie cenowej seria 1500 jest bez wątpienia jedną z najlepszych ofert na rynku.Sam producent właśnie zestawia ten sprzęt z kolumnami tej firmy.Najlepiej sam posłuchaj tego zestawu i opinie o Denonach traktuj z przymrużeniem oka.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości odsłuchu zestawu denona, a na forum jest dużo sprzecznych opinii na jego temat wiec proszę oopinięosób które go słuchały i moga porównać dobrzmienia firmy nad np 319 lub 372

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem ten zestaw.Obecnie posiadam 2000AE.1500-ka jest zestawem uniwersalnym.Ma znakomity bas i średnie tony(chociaż dużo osób pisze że średnicuje co jest oczywiście komletną bzdurą).Jest bardzo przejrzysty.A co za tym idzie bardzo dobrze różnicuje płyty.Opinie typu że średnicuje są właśnie wynikiem że jest systemem przejrzystym.W tym przedziale cenowym jest naprawdę ciężko coś znalezć równie dobrze wykonanego i z tak uniwersalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję porównać zestaw denona 1500 z zestawem Cambridge 740.W moim odczuciu zestaw denona jest min.o 1-dną klasę lepszym.A jest to niby w podobne cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torbyd - napisz z jakiej jestes miejscowosci moze ktos cie zaprosi do siebie bys sobie mogl posluchac 1500. Co do samej zmiany to wydaje mi sie ze NAD i Denon to troche inna szkola dwieku. Jesli ci pasuje NAD to moze poszukaj cos z tej firmy, ale oczywiscie najrossadniej jest wpasc do kogos i posluchac na spokojnie jak gra 1500.

 

Pozdrawiam kaszanka7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona słuchałem m.in. z dali ikon 6 i powiem,że jest to bezpieczny zakup. Nie jest może wybitny ale zapewni kawałek czystej i przyjemnej brzmieniowo mocy z dobrą kontrolą i muzykalnością. Bezpieczny oznacza dla mnie,że nie kupujesz sprzętu, który trzeba będzie odrestaurować, czyścić itp tylko,że pogra jeszcze wiele lat bez konieczności grzebania.

 

No i trochę waży ;)

 

Ps. Miał ktoś okazję BEZPOŚREDNIO porównać IKON 6 z IKON 7? Średnica i góra domyślam się,że będą bardzo podobne ale chodzi mi o bas, którego ikony nie mają za dużo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy sytem składał się z Denonka z serii 1500AE.

Stosunek jakość/cena był wtedy bardzo dobry. Nie wiem jak w tej chwili kształtują się ceny, ale nie słuchaj specjalnie tego co piszą inni, posłuchaj jednak tego sprzętu w różnych konfiguracjach. Gdyby nie dar losu i możliwość zakupu innych kolumn, co pociągnęło za sobą zmianę całego systemu, na bank nie pozbywałbym się Denona. W tej chwili moje poprzednie kolumny KEF iQ9 grają u koleżanki, a Denon pogrywa u kolegi spięty Tarą Labs z Celestion F38.

Na koniec raz jeszcze powtórzę: posłuchaj sam na spokojnie, zwłaszcza, że wiele sklepów i salonów ma na składzie ten systemik.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

kali 77

 

Gdzie napisano, że Denon PMA 1500 ae jest słaby ? Jest wiele uwag na temat dennego jak szlag CD 1500 i tyle. wzmacniacz jest poprawny i za obecne pieniądze faktycznie godny polecenia. Na przyszłość więcej szacunku dla tych co słuchali trochę więcej niż tylko to co kupili bo każde Twoje słowo kształtuje opinię o Tobie i Twoich poglądach ... Za pieniądze, które wyda się na ten CD można mieć np.Luxmana D-105u i wierz mi, że wręcz niegodne jest stawiać te dwa urządzenia obok siebie.

Można mnożyć przykłady ale zawsze warto mieć otwarty umysł a nie klapki na Denona ... Denon dobrze spisywał się na wyższych Kefach (nawet bardzo dobrze !) Podejrzewam, że z ikonami też nie jest źle (słuchałem ich niestety nie z Denonami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Czy ja Ci ubliżam ? Zachowuj się człowieku. Tak znosisz uwagi na temat swoich ograniczeń ? Słuchanie tego co Ty polecasz mam dawno za sobą. Tak się składa, że nie stoję w miejscu na tym ta cała zabawa polega. Sprzęt który posiadam (posiadałem) wprawił by Cię w osłupienie ... Zostawiam to co jest po prostu lepsze - ciekawsze a Twój Denon to dla mnie już niestety historia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.