Jump to content
IGNORED

Theta III DAC czy coś innego ?


Micke 13

Recommended Posts

Szukam informacji o DACach z podobną sygnaturą brzmienia jak ten przetwornik. Zależy mi na szybkim, dynamicznym i przestrzennym brzmieniu, z krótkim, skocznym, nawet utwardzonym basem. Wywalenie sceny na pysk (jak w Zhaolu) niewskazane, ma być kulturalnie ale szybko i dynamicznie.

 

Są jakieś DACi w przedziale cenowym tak do 2 tys zł warte uwagi ? Czy trzeba polować na tą Thetę ?

 

Przy okazji pytanie. Theta III przyjmie sygnał 20bitowy ?

I love the sound of crashing guitars

Link to comment
Share on other sites

spróbuj posłuchać Benchmarka DAC1:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co prawda przekracza budżet ale w używce może być to przekroczenie "do przełknięcia".

 

zdecydowanie bliższy temu czego szukasz może okazać się Proceed DAP. Mało niestety tego na rynku wtórnym no i chyba za mniej jak 3 tyś trudno upolować (przynajmniej w Polsce). Mimo wszystko jak będziesz miał okazję posłuchaj! IMO -> warto.

Link to comment
Share on other sites

->Seba78

A jak z wypełnieniem i barwą dźwięku w porównaniu z Musem ? Czytałem że Theta to suchotnik.

Na moich płytach z tego co widzę najbardziej przeszkadza mi zmulenie źródła, już wolę ostre granie niż ciepłe kluchy ;) Tym bardziej że z ciepłymi kluchami w parze idzie zazwyczaj zdudnienie basu, a w moim mały pokoju to niewskazane :]

I love the sound of crashing guitars

Link to comment
Share on other sites

nie stwierdzam suchości, jest fajnie, ale też nie ma tu jakiegoś ciepła itd. Raczej. W stosunku do Muse trochę lepiej podany rytm. Trochę mniej kultury i plastyczności, bardziej na sportowo. Szybki atak, większa dynamika. Ilość szczegółu podobna - ale inaczej podana. Theta to taki Mercedes SLK a Muse to E klasa:) oba fajne - ale inaczej się jeździ:) Po prostu musisz u siebie spróbować. Jednak jedno jest pewne - z Thetą łatwo o skuchę. U Jara z zimnym torem jest trochę jasno - co sam słyszałeś. Muse więcej wybaczy.

Link to comment
Share on other sites

-> Seba78

To dobrze, nie chcę suchości. Właśnie odkryłem że z CDkiem Denona też się fajnie słucha bo nie jest tak suchy jak Akai, choć brakuje mi nieco tej rozdzielczości na średnicy.

 

->josef

Ty słuchałeś z tymi moimi (dawniej Twoimi) Rotelami Thety III czy tylko II ?

I love the sound of crashing guitars

Link to comment
Share on other sites

  • Użytkownicy+

Witam.

Ja mam nemesisa DC-1 . Jest on dynamiczny i ma fajną barwę, nieco stonowane wysokie tony. Niestety nie jest demonem szybkości, szczególnie na basie. Jednak jest wersja nowsza Upgarde, która ma szybszy bas i ogólnie jest nieco lepsza. Można wypożyczyc nemesisa do testów i porównac.

Robert

Link to comment
Share on other sites

Theta IIIa zdecydowanie, II sobie daruj, miałem nie to granie, chodź charakter podobny, to nie ta klasa grania, poza tym dobry transport dobre kable i zagra. Theta suchotnikiem jest tylko z opowieści dziwnej treści, zazwyczaj kondensatory w zasilaczu bądź w analogówce do wymiany bądź zbocznikowania, suchość może się brać właśnie z podstarzałych kondziów jeśli w ogóle. IIIa miałem i puściłem za ok 2200 pln wersja 110V, nie musisz się obawiać 110V kupisz trafo i zagra bdb. Nic w niej nie wymieniałem a była z 1995 roku, NIE GRAŁA SUCHO :) Polecam głównie zbalansowaną wersję z AES/EBU i taki również transport, po RCA IIIa z transportem gra mniej wypełnionym dźwiękiem. U mnie tak było. Jesli chcesz więcej ostrości doklej do Thety kolce i postaw na granicie będzie chłodno i super precyzyjnie:)

 

Jesli lubisz pliki to ze SB zagra dobrze, ale dobry transport z używek np CEC spokojnie goni SB, u mnie było to bezdyskusyjne, ale jeśli chcesz mięska to SB tak sobie właśnie sztucznie pogrywa, jakby chciał być analogiem:))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.