Jump to content
IGNORED

Theta III DAC czy coś innego ?

Micke 13

Recommended Posts

Szukam informacji o DACach z podobną sygnaturą brzmienia jak ten przetwornik. Zależy mi na szybkim, dynamicznym i przestrzennym brzmieniu, z krótkim, skocznym, nawet utwardzonym basem. Wywalenie sceny na pysk (jak w Zhaolu) niewskazane, ma być kulturalnie ale szybko i dynamicznie.

Są jakieś DACi w przedziale cenowym tak do 2 tys zł warte uwagi ? Czy trzeba polować na tą Thetę ?

Przy okazji pytanie. Theta III przyjmie sygnał 20bitowy ?

I love the sound of crashing guitars

spróbuj posłuchać Benchmarka DAC1:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co prawda przekracza budżet ale w używce może być to przekroczenie "do przełknięcia".

zdecydowanie bliższy temu czego szukasz może okazać się Proceed DAP. Mało niestety tego na rynku wtórnym no i chyba za mniej jak 3 tyś trudno upolować (przynajmniej w Polsce). Mimo wszystko jak będziesz miał okazję posłuchaj! IMO -> warto.

->Seba78

A jak z wypełnieniem i barwą dźwięku w porównaniu z Musem ? Czytałem że Theta to suchotnik.

Na moich płytach z tego co widzę najbardziej przeszkadza mi zmulenie źródła, już wolę ostre granie niż ciepłe kluchy ;) Tym bardziej że z ciepłymi kluchami w parze idzie zazwyczaj zdudnienie basu, a w moim mały pokoju to niewskazane :]

nie stwierdzam suchości, jest fajnie, ale też nie ma tu jakiegoś ciepła itd. Raczej. W stosunku do Muse trochę lepiej podany rytm. Trochę mniej kultury i plastyczności, bardziej na sportowo. Szybki atak, większa dynamika. Ilość szczegółu podobna - ale inaczej podana. Theta to taki Mercedes SLK a Muse to E klasa:) oba fajne - ale inaczej się jeździ:) Po prostu musisz u siebie spróbować. Jednak jedno jest pewne - z Thetą łatwo o skuchę. U Jara z zimnym torem jest trochę jasno - co sam słyszałeś. Muse więcej wybaczy.

-> Seba78

To dobrze, nie chcę suchości. Właśnie odkryłem że z CDkiem Denona też się fajnie słucha bo nie jest tak suchy jak Akai, choć brakuje mi nieco tej rozdzielczości na średnicy.

->josef

Ty słuchałeś z tymi moimi (dawniej Twoimi) Rotelami Thety III czy tylko II ?

• Użytkownicy+

Witam.

Ja mam nemesisa DC-1 . Jest on dynamiczny i ma fajną barwę, nieco stonowane wysokie tony. Niestety nie jest demonem szybkości, szczególnie na basie. Jednak jest wersja nowsza Upgarde, która ma szybszy bas i ogólnie jest nieco lepsza. Można wypożyczyc nemesisa do testów i porównac.

Robert

Theta IIIa zdecydowanie, II sobie daruj, miałem nie to granie, chodź charakter podobny, to nie ta klasa grania, poza tym dobry transport dobre kable i zagra. Theta suchotnikiem jest tylko z opowieści dziwnej treści, zazwyczaj kondensatory w zasilaczu bądź w analogówce do wymiany bądź zbocznikowania, suchość może się brać właśnie z podstarzałych kondziów jeśli w ogóle. IIIa miałem i puściłem za ok 2200 pln wersja 110V, nie musisz się obawiać 110V kupisz trafo i zagra bdb. Nic w niej nie wymieniałem a była z 1995 roku, NIE GRAŁA SUCHO :) Polecam głównie zbalansowaną wersję z AES/EBU i taki również transport, po RCA IIIa z transportem gra mniej wypełnionym dźwiękiem. U mnie tak było. Jesli chcesz więcej ostrości doklej do Thety kolce i postaw na granicie będzie chłodno i super precyzyjnie:)

Jesli lubisz pliki to ze SB zagra dobrze, ale dobry transport z używek np CEC spokojnie goni SB, u mnie było to bezdyskusyjne, ale jeśli chcesz mięska to SB tak sobie właśnie sztucznie pogrywa, jakby chciał być analogiem:))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.