Skocz do zawartości
IGNORED

Theta III DAC czy coś innego ?


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o DACach z podobną sygnaturą brzmienia jak ten przetwornik. Zależy mi na szybkim, dynamicznym i przestrzennym brzmieniu, z krótkim, skocznym, nawet utwardzonym basem. Wywalenie sceny na pysk (jak w Zhaolu) niewskazane, ma być kulturalnie ale szybko i dynamicznie.

 

Są jakieś DACi w przedziale cenowym tak do 2 tys zł warte uwagi ? Czy trzeba polować na tą Thetę ?

 

Przy okazji pytanie. Theta III przyjmie sygnał 20bitowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj posłuchać Benchmarka DAC1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co prawda przekracza budżet ale w używce może być to przekroczenie "do przełknięcia".

 

zdecydowanie bliższy temu czego szukasz może okazać się Proceed DAP. Mało niestety tego na rynku wtórnym no i chyba za mniej jak 3 tyś trudno upolować (przynajmniej w Polsce). Mimo wszystko jak będziesz miał okazję posłuchaj! IMO -> warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theta Jara gra właśnie u mnie. Fajnie się wpasowuje w system - tu nie ma tak jasno - temperatura akurat i system żwawszy - chociaż z twoimi płytami to pewnie różne cuda by wyszły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to theta 3 nie przyjmuje nic wiecej jak 16/44,1

choc moge sie mylic -a stoi u mnie :)

poza tym za 2 tys chyba bedzie ciezko upolowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Seba78

A jak z wypełnieniem i barwą dźwięku w porównaniu z Musem ? Czytałem że Theta to suchotnik.

Na moich płytach z tego co widzę najbardziej przeszkadza mi zmulenie źródła, już wolę ostre granie niż ciepłe kluchy ;) Tym bardziej że z ciepłymi kluchami w parze idzie zazwyczaj zdudnienie basu, a w moim mały pokoju to niewskazane :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stwierdzam suchości, jest fajnie, ale też nie ma tu jakiegoś ciepła itd. Raczej. W stosunku do Muse trochę lepiej podany rytm. Trochę mniej kultury i plastyczności, bardziej na sportowo. Szybki atak, większa dynamika. Ilość szczegółu podobna - ale inaczej podana. Theta to taki Mercedes SLK a Muse to E klasa:) oba fajne - ale inaczej się jeździ:) Po prostu musisz u siebie spróbować. Jednak jedno jest pewne - z Thetą łatwo o skuchę. U Jara z zimnym torem jest trochę jasno - co sam słyszałeś. Muse więcej wybaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theta nie jest suchotnikiem - jest szybka, dosadna ale przy tym wyważona i kulturalna

im wyższy model tym lepiej (większa płynność)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef

Regulacja głosnosci (pre) w V-tce to dobre rozwiąznie, jaki to poziom jakościowy?

 

Przeptaszam, ze trochę nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Seba78

To dobrze, nie chcę suchości. Właśnie odkryłem że z CDkiem Denona też się fajnie słucha bo nie jest tak suchy jak Akai, choć brakuje mi nieco tej rozdzielczości na średnicy.

 

->josef

Ty słuchałeś z tymi moimi (dawniej Twoimi) Rotelami Thety III czy tylko II ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 22 Wrz 2009, 21:11

 

>josef

>Regulacja głosnosci (pre) w V-tce to dobre rozwiąznie, jaki to poziom jakościowy?

 

ja mam zwykły DAC a nie PRE-DAC - tam nie ma regulacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 22 Wrz 2009, 21:15

 

>Ty słuchałeś z tymi moimi (dawniej Twoimi) Rotelami Thety III czy tylko II ?

 

z II Basic - najbliższym odpowiednikiem jaki posiadałem był Rotel 951 - tylko z Thetą o oczko wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie pokreciło, sorry to VII ma pre ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax:

 

>Cos mi sie pokreciło, sorry to VII ma pre ;)

 

Pokręciło ci się ponownie - po V była generacja VIII, a nie VII ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2kzł to raczej Basic III nie kupisz. Już prędzej Basic II. Sygnatura generalnie podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem 2 i mam 3

roznica taka ze 2-ka gra troche bardziej "biednym" dzwiekiem

z 3-ki jest jak by wiecej wszystkiego ,choc obie kopa maja podobnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już to poluj na IIIA

za 2kzł możesz urwać na audiogonie - ale musisz polować - przy obecnym kursie to ok. $714 - odlicz od tego wysyłkę i cło - jak znajdziesz za $500 to się zmieścisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam.

Ja mam nemesisa DC-1 . Jest on dynamiczny i ma fajną barwę, nieco stonowane wysokie tony. Niestety nie jest demonem szybkości, szczególnie na basie. Jednak jest wersja nowsza Upgarde, która ma szybszy bas i ogólnie jest nieco lepsza. Można wypożyczyc nemesisa do testów i porównac.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osłuchanych bardziej - jak się ma "granie" Thety do możliwości sonicznych i sygnatury dźwiękowej DACów z firmy Parasound?

Te ostatnie - w porównaniu do tytułowych daców wydają się mieć na rynku wtórnym nieco bardziej umiarkowane ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theta IIIa zdecydowanie, II sobie daruj, miałem nie to granie, chodź charakter podobny, to nie ta klasa grania, poza tym dobry transport dobre kable i zagra. Theta suchotnikiem jest tylko z opowieści dziwnej treści, zazwyczaj kondensatory w zasilaczu bądź w analogówce do wymiany bądź zbocznikowania, suchość może się brać właśnie z podstarzałych kondziów jeśli w ogóle. IIIa miałem i puściłem za ok 2200 pln wersja 110V, nie musisz się obawiać 110V kupisz trafo i zagra bdb. Nic w niej nie wymieniałem a była z 1995 roku, NIE GRAŁA SUCHO :) Polecam głównie zbalansowaną wersję z AES/EBU i taki również transport, po RCA IIIa z transportem gra mniej wypełnionym dźwiękiem. U mnie tak było. Jesli chcesz więcej ostrości doklej do Thety kolce i postaw na granicie będzie chłodno i super precyzyjnie:)

 

Jesli lubisz pliki to ze SB zagra dobrze, ale dobry transport z używek np CEC spokojnie goni SB, u mnie było to bezdyskusyjne, ale jeśli chcesz mięska to SB tak sobie właśnie sztucznie pogrywa, jakby chciał być analogiem:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton, znając Michała to nemesis jest tu zupełnie nie trafiony - Michał lubi zamordyzm. Zresztą... do Dynek musi być zamordyzm:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl gdzies taki tekst, w ktorym porownywano audionemesisa do czeskiej casea dac i ten czeski produkt ponoc dynamiczniejszy jest. chyba warto wypozyczyc i przetestowac.

 

pozdrawiam!

kvist,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.