Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/słuchawki


mac2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio coś mnie tkenlo zeby posluchac moich słuchawek Koss UR40 i byłem zdziwiony bo wydawlo mi sie że zagrały lepiej niż moje kolumny. Grały z wzmancaczem Denon PMA-560. Jak myślicie jest to możlwie czy tylko mi sie tak wydawalo? A jeżeli tak to jakie słuchawki moge kupić jeszcze lepsze niż te Kossy?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokłądniej z czym związane jest to "lepiej"... przestrzeń i szczegółowość? dynamika, barwa a może ciepełko? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam.

Prawie zawsze słuchawki będą miały więcej szczegółów niż kolumny i może to uznajesz jako lepsze. Niestety z resztą jest różnie, a przestrzeń (scena) to zupełnie inna bajka. Słuchawki zazwyczaj mają ją zupełnie inną nią w żeczywistości i to jest mniej fajne.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest więcej szczegółów. W moich kolumnach wszystkie wysokie grają bardzo podobnie, a w słuchawkach już tak jakby czasem brakowało wysokich(takie wrażenie) ale jak uderzy perkusja to słychać ze tych wysokich w słuchawkach nie brakuje wogole. Są dla mnie trochę niewygodne te słuchawki(niestety, nie mogę na nich słuchać 2 godziny bez przerwy. Po pół godziny musze zdjąć słuchawki z głowy. W kolumnach dźwięk jest taki bardziej zlany, a tutaj w słuchawkach już nie. Oczywiście basu jest o wiele mniej(chociaż precyzyjny jest na pewno). Stereo wiadomo w słuchawkach lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o talerze z perkusji. Troche nie wiem co macie na myśli pisząc "scena". Wiec nie umiem porównać kolumn i słuchawek w "scenie". Może ktoś mi doradzić jakie kolumny zagrają tak jak Koss Ur40 albo jak Sennheiser HD 555. Wogóle co myślicie o Sennheiser HD 555, będą lepsze niż Koss UR40?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

mac2005, scena - jak ulokowane są w przestrzeni źródła dźwięku, czyli jak zamkniesz oczy (niekoniecznie), to z jakiego punktu wydobywa się dźwięk gitary, perkusji, głos (wokal), itd. Kolumny, przynajmniej te dobre wraz z resztą sprzętu wywołuje właśnie taką iluzję sceny, np. gitara na lewo i 5m za linią kolumn, perkusja na wprost i 8-10 m a przed nią wokal np. w linii kolumn itd.

Słuchawki tego nie potrafią, dźwięki najczęściej są ulokowane w okolicach głowy, niekiedy z tyłu głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem słuchawek sprawdziłem sporo modeli, w tym Koss UR40 i Sennki HD555, ale właśnie większość z nich grała "w głowie". Co innego AKG - takie K240 Studio już mają przestrzeń nieco przypominającą kolumnową, wybrałem natomiast K530, gdyż mają wręcz zjawiskową przestrzeń - czasami wydaj się, że niektóre dźwięki dochodzą do słuchacza gdzieś z pokoju, np. 2 metry z lewej itp. Może ktoś stwierdzić, że to sztuczna, nadmuchana przestrzeń, ale mnie taki sposób grania sprawia dużo frajdy ze słuchania. Ponoć mistrzem w tej dziedzinie są AKG K701, ale ich niestety nie słuchałem (tylko przymierzałem, jak leżą na głowie - chyba najwygodniejsze słuchawki, jakie próbowałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie.

A czy AKG K530 będą wygodniejsze od Sennheiser HD 555. Bo dla mnie mnie Sennheiser HD 555 są dwa razy wygodniejsze niż Koss UR40. I może wiecie jakie kolumny zagraja przykładowo jak Sennheiser HD 555 lub UR40(jest duża przepaść między tymi słuchawkami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygoda jest porównywalna, jednak miałem przez wiele lat Sennki HD500, które są dość podobnej budowy do HD555 i pałąk po dłuższym słuchaniu uciskał mnie w głowę. W AKG jest samodopasowujący się pałąk, dzięki czemu nie ma efektu ucisku na czubek głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolumny polecicie grające jak Sennheiser HD 555. Mam pytanie, bo zauważyłem że na Koss UR40 jak jest piosenka gdzie jest tylko wokal to nie za bardzo ten dźwięk mi odpowiada, czy to jest sprawa tego że brakuje mi w nich średnich tonów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

"Słuchawki tego nie potrafią, dźwięki najczęściej są ulokowane w okolicach głowy, niekiedy z tyłu głowy"

 

Nie zgodze sie z tym co piszesz!!!

 

W miejsce HD600 posluchaj Beyerdynamic-ow DT880 (2005) z dobrym zrodlem, kablami i na dobrym wzmacniaczu sluchawkowym, zmienisz zdanie na temat sceny budowanej przez sluchawki!!

 

Okolo rok czasu mialem wzmacniacz p. Marka z ktorego bylem zadowolony(i polecam kazdemu), ale wiem juz, ze mozna troszke lepiej niestety duzo, duzo drozej!!

Sluchawki jakie mialem dluzej lub troszke krocej to HD600,HD650,AKG K701, Beyerdynamic DT880 i wypozyczone Beyery DT 880Pro!! Najbardziej przereklamowane to AKG, zdecydowanie najwieksze wrazenie, pod kazdym wzgledem, nie tylko sceny, zrobily na mnie DT880 edycja 2005!! Posluchaj ich, graja zdecydowanie szerzej od HD650, nie mowiac nawet o HD600 ktore na tle ww. graja w glowie!!

 

Sluchalem juz wiele duzych zestawow stereo, za ogromne pieniadze i moim zdaniem zaden z nich, pod wieloma wzgledami, nie jest w stanie dorownac dobrym słuchawkom!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 grają w głowie nawet w porównaniu z AKG K530 :) - choć oczywiście lepsze są od nich pod względem barwy, wypełnienia, zrównoważenia i potęgi brzmienia (mocniejszy bas, choć jeszcze bdb kontrolowany) - ale w końcu HD600 są średnio 3 razy droższe od K530.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, glosnik ma dodatkowo "powietrze" czego sluchawkom moze brakowac z oczywistych powodow. Wyzsze modele Sennheisera i Beyerdynamica graja calkiem milo - pomimo to wybralem dla siebie zamkniete Sennheiser HD 280 Pro.

 

Dobrze jest posluchac przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A STAXy? SR-303, od jakiegoś czasu mam cheć na zrobienie sobie wzmacniaczyka do STAXów... Jak jest z ich sceną stereo, w głowie czy dookoła?

W tym momencie mam rzeczone HD600 Sennheisera + wzmacniaczyk lampowy DIY, taki bardzo oldchoolowy OTL SRPP->WhiteFollower z zasilaczem na dławikach i prostownikiem na EZ80. wszystkie kondzie to MKP/teflon.

Koszt SR-303 to ok 1500zł (350$ na ebay ale zakładam ze złodzieje VAT dolicza). wzmacniacz DIY do staxów to drugie tyle. Czyli cena porównywalna do HD600+Skorpion.

Pozostaje jeszcze coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki po prostu grają inaczej.

Piszę tu o klasie raczej średnio-niskiej.

 

Słuchawki mają więcej detali, łatwiej wychwycić szuranie gitarzysty po progach, branie oddechu przez wokalistę itp.

Na słuchawkach jest lepsza separacja instrumentów, można łatwo się skoncentrować na dowolnym instrumencie i śledzić jego melodię.

Słuchawki nie są zależne od akustyki pomieszczenia. (oczywiste, ale ważne)

 

Kolumny są wygodniejsze (dla mnie).

Nagrania (w zdecydowanej większości) produkowane są, aby dobrze brzmiały na kolumnach, dlatego wszelkie efekty przestrzenne w większości muzyki lepiej brzmią na kolumnach, kolumny tworzą scenę przed słuchaczem, a nie gdzieś w głowie.

Kolumny mogą sobie grać w tle, słuchawki nie do końca.

Na kolumnach lepiej brzmi muzyka nagrana gorzej, na słuchawkach przez ich detaliczność słychać każde potknięcie, bardziej drażni szum ze starych nagrań.

Kolumny mają lepsze wypełnienie, słuchawki czasem brzmią plastikowo mimo nieplastikowych cen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was zmartwić,dobre (niekoniecznie najdroższe) słuchawki wraz ze wzmacniaczem słuchawkowym potrafią zagrać znacznie lepiej niż te kolumny co je macie po domach.

Włożony nakład w stosunku do efektów ma się jak 1;10-1;100 Jest to najtańsze końcowe żródło dobrego dżwięku dla przysłowiowego Kowalskiego

 

Dobre słuchawki poznać po tym że mają wszystkiego tyle co trzeba w muzyce, ani więcej, ani mniej kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było; słucham przez słuchawki również, czasami.

Ucho człowieka (małżowina) jest tak skonstruowana aby dawać właściwy sygnał o dźwiękach otoczenia do mózgu. Niestety słuchawki dmuchają w uszy z pominięciem właściwości postrzegania przestrzennego. Krótko mówiąc scena będzie w przypadku słuchawek nieprawdziwa. To, że wydaje nam się, że jest scena wynika z właściwości mózgu i efektu wzorca o którym kiedyś już pisałem.

Oczywiste jest, że słuchawki są „stabilne”. Grają podobnie i zawsze na właściwym poziomie. Niestety te same zespoły głośnikowe mogą bardzo różnorodnie i brzmieć i dawać przestrzeń. Tu pomieszczenie ma zasadniczy wpływ.

W słuchawkach jest prościej, ale czy lepiej?. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dali Ikon 6 zagrają lepiej czy gorzej niż Sennheiser HD 555.

Oraz czy warto zmieniać Koss UR40 na Sennheiser HD 555 ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnijcie sobie te dwa artykuły z poniższego linka ,jest tam kilka przydatnych uwag odnośnie tematu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sennheisery HD555 są ogólnie zamulone, zwłaszcza dolna część średnicy jest zamulona przez nadmiernie uwypuklony wyższy bas. Zdecydowanie w tej cenie wolę moje AKG K530: bardziej detaliczne i przestrzenne, choć malkontentom będzie brakować basu, i góra potrafi czasem zakłuć w uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , maja bule na wyzszo/srednim basie , ktora zamula troche srednice. Moglyby byc tez bardziej airy (wiecej gory). Jednak na szczescie sa modowalne, co poprawia zancznie bas, przestrzen i otwiera ladnie soprany, ale powoduje ze sa jeszcze bardziej slyszalne przez wspollokatorow i traca z powodu chirurgicznego usuniecia czesci wnetrznosci na wartosci przy ewentualnej odsprzedazy.

Ale mimno tego tuningu limuzyna klasy sredniej nie zamienia sie w ferrari niestey. Nadal to cieple, mile granie dobre do jazzu, klasyki (male sklady preferowane) i elektroniki, niezbyt nadajace sie do rocka i szybszych gatunkow.

Najlepiej miec 2-3 rozne nauszniki w zaleznosci od nastroju i muzyki, lub jedne ale za $$$$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigi, trafiłeś w sedno! MSZ nie ma słuchawek "uniwersalnych". Każdy gatunek muzyki może potrzebować innego modelu słuchawek, o ile oczywiście, nie chcemy iść na kompromisy. Akurat HD555, moim zdaniem, świetne są z mocniejszą muzą (czytaj - mi się podobają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac2005,

Jak już pisano, w HD555 wysoki bas włazi w średnicę, która przez to trochę traci. Jest ona jakby odrobinę cofnięta, przysłonięta przez podstawę basową, co powoduje, że np. wokale, partie solowe instrumentów są trochę z tyłu. Objawia się to tym, że jak podkręcasz głośność, bo podoba ci się jakaś gitarowa solówka i chciałbyś się w nią lepiej wsłuchać, to w wzrost poziomu głośności nie powoduje jej wyeksponowania na pierwszy plan, ale ogólny przyrost "hałasu", który dobiega z dołu skali. Jeśli słuchasz mocnego rocka, metalu itp. i nie używasz wzmacniacza słuchawkowego, to te słuchawki będą Ci pasowały, ale np. do jazzu się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że HD555 są bdb do rocka, i to mocnego. Mają taki garażowy brudzik. Do jazzu zwłaszcza akustycznego wolę słuchawki z czytelną średnicą, jak K530(dlatego właśnie je wybrałem). Z kolei K530 brakuje "kopa", który mają HD555 - ale akurat na tym mi nie zależy, gdyż stopniowo coraz bardziej skłaniam się ku muzyce spokojniejszej i akustycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki maja jedna, istotna wade : sa bardziej szkodliwe dla narzadow sluchu. Dluzsze sluchanie muzyki na sluchawkach, zwlaszcza glosniejsze musi wkoncu spowodowac mniejsze/niedostrzegane lub wieksze pogorszenie sluchu. Napewno potwierdza to starsi wiekiem sluchacze ktorzy po np przesluchaniu kilku CD odczuwaja jezeli nie lekki bol, to napewno dyskonfort,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 22 Wrz 2009, 23:11

>Słuchawki tego nie potrafią, dźwięki najczęściej są ulokowane w okolicach głowy, niekiedy z tyłu

>głowy.

 

Pewnie w wielu systemach tak.

Ale to nie jest regula.

Moj system (taki jak w "O mnie") gra zupelnie inaczej niz to sugerujesz.

Oczywiscie ze nie tak przestrzennie jak kolumny bo charakter przestrzeni jest inny - dookólny.

Ale to co ja slysze nie jest "kupa w glowie".

Sa plany, sa odleglosci i to wszystko jest oddalone ode mnie.

Nie wiem juz od dawna to to jest "muzyka w glowie" ze sluchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że warto zmienić Koss UR40 na te HD555? Zależy mi też na dobrej średnicy, a konkretnie chodzi mi o wokale, które według mnie nie są najlepsze w UR40. Jak myślicie czy kolumny Dali Ikon zagrają lepiej czy gorzej od HD555?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.