Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki IC?


Gość ata77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ata77

(Konto usunięte)

Witam

 

Mam do Was pytanie. Mianowicie, jaki IC do połączenia denona 2700 z Luxmanem L550? Chodzi o to zeby raczej nie przeszkadzał a jezeli ma miec wplyw na dzwiek to w łagodna strone mocy. Oczywiście bez zamulania. Budzet do 500 zł. bo wiecej za kabel nie dam. Moze byc uzywka. Dzieki z gory za konstruktywne sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Rhodium Harmony załatwia sprawę, jak już chcesz wydać kilka stówek to Orchid z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO Albedo Blue - to najlepszy kabel do ok. 800zł za metr. odcinek .

Jeśli starczy Ci 50cm to gdzieś w ogł. widziałem używkę za 240zł - to trochę za drogo , ale jak utargujesz do (max.) 210zł (tyle jest wart max. na rynku wtórnym) to kupuj w ciemno - to wzór IC pod każdym względem .

Nowe kosztują po (ok.) : 100cm - 400zł ; 75 za ok. 340zł i 50cm za 270zł .

Blue używałem przez długi czas i nic się choćby do niego nie zbliżyło ( w tej cenie) - ja mam tak że jak już poznałem KABLE Albedo ( IC i głoś. ) to inne nie istnieją - są wyraźnie słabszy i to nie tylko w swojej cenie , ale też przez swój charakter przekazu ( choć - paradoksalnie ? - to wzór neutralności i zrównoważenia wszystkich aspektów przekazu dźwięku ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ata77,

polecam IC warszawskiej firmy SoundArt...koszt śmieszny (nowy 450 zotych), a wymiótł z mojego systemu konstrukcje kilka razy droższe "wysoko oceniene w audiofilskich magazynach"...oczywiście jak trafisz Stereovoxa do 500 złotych to równiez brać i nie pytać (jednak ciężko o niego z drugiej ręki)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

L3VY, 23 Wrz 2009, 15:17

 

>Black Rhodium Harmony załatwia sprawę, jak już chcesz wydać kilka stówek to Orchid z drugiej ręki.

 

Orientujesz sie może czy jest dostepny w polsce? za cholere nie moge go nigdzie znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo Flat One bardzo rozni sie od blue? wart

>jest dodatkowo 50% ceny?

 

Jak najbardziej jest wart dopłaty - właśnie używam ONE a wcześniej miałem długo BLUE - miałem je razem i dokładnie porównywałem - różnica , jakiś 2 klas , jest oczywista .

ONE (nowy) jest o ponad 100% droższy od BLUE , chyba że masz okazję kupić (używanego ?) ONE tak tanio - bez wahania kupuj ; przy okazji - jaka jego cena jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno flat-one zszedł sobie za niezłe pieniazki na "alledrogo":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Paweł, jak Blue i Flat-One radzą sobie z basem bo ten zakres budzi jak najwiecej obaw jezeli chodzi o prezentację kabelków z Albedo?

No i skrobnij coś w czym tkwi ta róznica pomiędzu Blue i One bo jak dla mnie 2klasy to totalna przepaść a mimo to twierdzisz, ze blue jest wybitny w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na używkę ONE możesz długo (ale też może być że krótko) poczekać - rzadko się trafia a na przeczekanie kup sobie BLUE używką (jeśli Ci 50cm starczy) , a jak dorwiesz używkę ONE to bez straty sprzedasz BLUE .

ONE to wg. ludzi ostrożnych w ocenach "prawie HI-End" ,

a dla mnie to (po prostu i obiektywnie) zapewnia on Hi-Endowy przekaz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel firmy Albedo zupełnie gratis i bez kaucji!!! wypożycza swoje kable do odsłuchów...tak więc testowałem kable z jego stajni (i to samo radzę zrobić Tobie)...są faktycznie bardzo dobre, ale można lepiej za mniej...Faktycznie duża przepaść dzieli Blue od Flat One...natomiast do wersji Gold nie warto dopłacać...Monolith to wielka klasa z wyjątkiem basu, który jest za bardzo poluzowany (zresztą to chyba domena wszystkich kabli Albedo - choć nie znam Versusa)...w żadnym kablu instrumenty nie wybrzmiewały tak pięknie i długo jak w Monolith, ale "chodzi o to, aby plusy nie przesłoniły minusów"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereovox mnie bardzo nie odpowiada i nigdy do niego nie wrócę. Trochę jestem zdźiwiony, że tak go prasa chwali. U mnie totalna porażka. Mój poczciwy The secend VDH "gra" jak dla mnie dużo dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara Labs Prism 100a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-Monacor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak Kolega planuje wydać nieco więcej to np. Acrolink 6N-A2050II:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcol

 

Wg. mnie bas nie budzi ŻADNYCH zastrzeżeń - jeśli chcesz go wyeksponowanym mieć to nie ten kabelek , a właściwie to IC tego się nie osiągnie (chyba że przez stłumienie pozostałych zakresów) .

IC ma być MAXymalnie przeźroczysty oraz neutralny i oba "Albedy" się do tego najbardziej zbliżają .

Różnica między BLUE a ONE : poza tym że wszystko jest lepszy to w "ONym" jest (jeśli nagranie , sprzęt i pokój pozwala) czarne tło (i lepsza przestrzeń) , swoboda wybrzmień , bardziej zróżnicowana barwa i większe kontrasty dynamiczne - nie będę więcej wymieniał (i tak za dużo napisałem) bo to tylko kabelek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ

Monolith to wielka klasa z wyjątkiem basu, który jest za bardzo poluzowany

>(zresztą to chyba domena wszystkich kabli Albedo

 

Ja u siebie nic takiego nie stwierdziłem (chyba że ktoś oczekuje punktowego i twardego zakresu basowego) - miałem/mam IC Blue I One , a głoś. Monolith i Blue .

IC Albedo ONE (teraz słucham , wraz z głoś. BLUE) bas przekazuje ze świetną barwą , wypełnieniem i wybrzmieniem ,

a przy tym nic się nie ciągnie , nie ma żadnego przeciągania wybrzmień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Violet, 23 Wrz 2009, 17:04

 

>A jak Kolega planuje wydać nieco więcej to np. Acrolink 6N-A2050II:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli już acrolink to zdecydowanie lepiej wersję 6n-2200... miałem go na testach w swoim systemie i jak na razie najlepszy kandydat, żeby zostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Acrolink 6n-2200II też jest niezły i mam go nawet u siebie z Accu :)

Ale i 2050 niczego nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Rhodium / Sonic Link nie ma dystrybutora w Polsce. Firma została sprzedana i teraz jest chińska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zn21, 23 Wrz 2009, 17:03

 

>stereovox mnie bardzo nie odpowiada i nigdy do niego nie wrócę. Trochę jestem zdźiwiony, że tak go

>prasa chwali. U mnie totalna porażka. Mój poczciwy The secend VDH "gra" jak dla mnie dużo dużo

>lepiej.

 

nie wiem na jakim sprzęcie go testowałeś, ale on nie lubi źle dobranych komponentów i budżetówki...jest świetny, bo nie dodaje nic od siebie i nie upiększa...wytknie każdą wadę systemu - sam się o tym dobitnie przekonałem...on gra tak jak klocki...a poczciwy Second to właśnie jego przeciwieństwo, czyli tuszujący niedostatki ciepły zamulacz (no, może nie aż tak drastycznie, ale właśnie w tym kierunku)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poszukać XLO ER-4 sadzę że można je znaleźć na rynku za około 350 zł za metrowe odcinki.

W tej klasie nie było i nie ma kabla który mógł z nim konkurować.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stereovox gra pomiedzy napędem i przetwornikiem (hdvx) i pomiedzy przetwornikeim a pre(hdse); w obu przypadkach uważam, że jest naturalny i dokładny z wyrównanym pasmem; jako dodatkowa rekomendacja: Kulpa uzywa go w swoim systemie przy słuchaniu także bardzo odjechanych klocków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam.

Jestem posiadaczem Albedo Blue. Potwierdzam że w swojej klasie jest on b.dobry, jednak pewne rozmiękczenie basu następuje. Blue zaokrągla nieco atak, za to jest barwny i wybrzmiewający. Zgodzę się że wszystkie Albedo grają podobnie, oczywiście wraz z ceną rośnie klasa brzmienia.

Polecałbym te kable z grającym nieco sucho sprzętem.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

Dzieki wszystkim za zainteresowanie. Czas na odsłuchy. Jezeli macie jakies dodatkowe propozycje z góry dzieki. Mam nadzieje, że dzieki propozycji jednego z kolegów na forum wkrótce bede mogł cos napisac o pierwszym odsłuchu i kto wie moze ostatnim. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Niezły jest też Ultralink Audiophile mkII, lepszy od albedo blue, ale droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.