Jump to content
IGNORED

LCD - full LED


slayer

Recommended Posts

Witam

przymierzam się do zakupu LCD-LED, jako że jest to nowość na rynku, na razie mało informacji mogę znaleźć poza suchymi danymi i ofertami sklepów. Będąc w sklepie zwróciłem uwagę na modele Sharpa LC-46LE700 - 100Hz i model niższy LC-46LE600 50Hz. Obraz ze zwykłej anteny był naprawdę do przyjęcia, druga rzecz która mnie skłania do zakupu to zużycie energii ~90W. Koszt zakupu ~5500-6500zł

Czy ktoś trafił na jakieś porównanie lub test tych tv,

ewentualnie czy można zakładany budżet przeznaczyć na zakup innego/lepszego tv?

123... test

Link to comment
Share on other sites

Ja bym wolał LCD na CCFL np. Samsung LE55B650 (55", 100 Hz, bardzo dobry procesor obrazu).

 

Jedyna zaleta LED w telewizji (gdzie gamut i tak musi zostać ograniczony do okolic sRGB) to mniejsze zużycie energii i może lepsza regulacja podświetlenia (zakres i ew. stabilność po mocnym ściemnieniu - ale tutaj dobry CCFL wiele potrafi ... tak więc pozostaje praktycznie tylko mniejsze zużycie energii przy LED).

Link to comment
Share on other sites

Na plus dla samsunga wielkość matrycy przemawia, a zużycie energii... do przyjęcia,

ps. znajomego LCD prawie 400W pobiera, r-ki przez dwa lata 2,5tyś w sumie dołożył.

 

mczaj@

a mógłbyś coś więcej odnośnie lokalnego wygaszania led napisać, jak to w praktyce wygląda?

123... test

Link to comment
Share on other sites

Przy lokalnym wygaszaniu podświetlenia (bezpośrednie podświetlenie LED tutaj jest koniecznością) możliwe jest uzyskanie rewelacyjnej czerni (praktycznie smoła) ... i to bez jakichś "kontrastów dynamicznych". Ale przy matrycach PVA z dodatkowo szerokim zakresem regulacji podświetlenia, po obniżeniu mocy świecenia lamp (przy okazji biały przestaje razić) czerń potrafi być też całkiem głęboka (ułamki cd).

Link to comment
Share on other sites

slayer, 24 Wrz 2009, 17:09

 

>Na plus dla samsunga wielkość matrycy przemawia, a zużycie energii... do przyjęcia,

>ps. znajomego LCD prawie 400W pobiera, r-ki przez dwa lata 2,5tyś w sumie dołożył.

>

>mczaj@

>a mógłbyś coś więcej odnośnie lokalnego wygaszania led napisać, jak to w praktyce wygląda?

 

W praktyce wygląda to tak, że jedna dioda led obsługuje jakiś fragment panelu np. 2cm na 2 cm.

Jak w tym fragmencie ma byc ciemniejszy obraz, to ta dioda świeci słabiej albo np. przestaje świecić całkowicie. Więc teoretycznie można osiągnąć czerń absolutną, podczas gdy pozostałe diody sobie świecą odpowiednio do wymagań odnośnie przypisanych do nich fragmentów panelu.

W sharpie wszystkie diody świecą cały czas z tym samym natężeniem, ew. wszystkie na raz są lekko przygaszane, podobnie jak świetlówki.

Oczywiście LED lokalnie wygaszany ma ograniczenia wynikające z ograniczonej liczby diod i przenikania światła z sąsiednich obszarów.

Link to comment
Share on other sites

wymienione nagłówku telewizory LCD firmy sharp to dno, opis teoretyczny jest przepiękny, w praktyce to żenada, 55 b 650 samsunga jeszcze większa.

bardziej szczegółowo - technologia 100 hz sharpa z płynnością ruchu nie ma za wiele wspólnego, kolory i kontrasty jak wspomniał przedmówca są ciekawe, część ludzi naprawdę tak twierdzi, pod warunkiem że stoimy idealnie na wprost a odchylenie w pionie od 90 stopni względem matrycy wynosi max 10 stopni, potem jest blado.

a pomysł telewizora 46 cali z podświetleniem dumnie nazwanym FULL LED i 50hz - to jest kompromitacja. naprawdę braknie słów patrząc na cenę i "wzorcową jakość obrazu nawet przy najbardziej dynamicznych scenach".

opinię opieram na dzisiejszym teście porównawczym przeze mnie przeprowadzonym.

 

wracając

sharpy dumnie nazwane full led to dno.

 

p.s.

 

samsung 55 b 650 to też dno, 52 b 650 jest dużo bardziej udanym tworem

Link to comment
Share on other sites

No a mnie się podoba ten SHARP:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(5299zł w olszt. MM).

 

A jak nie to jakiś Philips.

* * *

Póki co nie widzę ideału... (Może lepsze będą TMOS-y...)

Link to comment
Share on other sites

chyba że ktoś leci za marketingiem.

Ciekawe po co komuś MPEG 2 czy MPEG 4 - jeśli ma platformę cyfrową albo kablówkę.

Ja mam właśnie tak i nie mam najmniejszego zamiaru wystawiać anteny dachowej.

Chyba że zrobić złomowisko na na balkonie.

Bo programy ma z tunera i jest ich kilkaset.

Przegięciem jest właśnie kupowanie telewizora i płacenie za coś czego w ogóle się nie wykorzysta.

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób nie ma kablówki czy platformy i mieć nie chce. Tak więc bajka o złomowisku na balkonie jest czystym chwytem retorycznym, ponieważ TV niepotrafiący odkodować obowiązującego standardu sygnału cyfrowego (który będzie jedynym standardem) jest niewiele wart. Piszę "niewiele", a nie "nic" ponieważ dziś jeszcze wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie każdy TV spełnia standard DVB-T MPEG4 i że to znacząco będzie wpływać na cenę przy odsprzedaży. Ja w każdym razie za TV bez MPEG4 nie dałbym złamanego grosza.

Link to comment
Share on other sites

Tv raczej z tunerem mpeg4 z racji tego że sygnał będzie z dachu (deweloper na dachu zamontował antenę SAT z której na razie tylko stacje naziemne mogę odbierać, ale jakiś tuner też mogę podłączyć.

Telewizję rzadko oglądam, więc pewnie jakąś tv na kartę kupię żeby mieć deko lepszy obraz i coś tam obejrzeć. Odległość z jakiej będę oglądał ~4m, po prawej stronie okna, więc TV z ekranem odbijającym światło odpadają. TV będzie służył głównie do oglądania filmów BR/DVD/komputer...

Czy przy odległości ~4m od TV będzie różnica między 100Hz a 50Hz (w sklepie stały obok siebie dwa led-y 50Hz i 100Hz i żeby zauważyć te różnice trzeba było się nieźle skupić aby wyłapać cokolwiek z odległości ~1m)

 

z podanych modeli hmmm...

 

toshiba 46sv 635 - 8500 (ciężko znaleźć)

panasonic 50v10 - 6900

pioneer 5090 - 8000

samsung 50B 850 - 6000 (plazmowy)

 

Jak ma się nowy Sharp LC-46LE700 do tych modeli, pierwsze co spodobało mi się w tym modelu to odbiór ze zwykłej anteny ( brak załamań obrazu, trochę nie ostry ale przy takiej wielkości to normalne - jak ktoś widział będzie wiedział o czym piszę), równomierne podświetlenie matrycy, i pytanie jak działa Backlight System LED w tym modelu, ponieważ powyżej zauważono że nie ma lokalnego wygaszania led-ów (czy to znaczy że cała matryca przygasa w ciemniejszych scenach?). W weekend odwiedzę jakiś większy sklep może uda mi się przyjrzeć pozostałym modelom podanym powyżej

123... test

Link to comment
Share on other sites

>led-ów (czy to znaczy że cała matryca przygasa w ciemniejszych scenach?). W weekend odwiedzę jakiś

>większy sklep może uda mi się przyjrzeć pozostałym modelom podanym powyżej

 

Tylko jak włączysz kontrast dynamiczny to się robi takie dziadostwo (że lampa podświetlająca przygasa w ciemniejszej scenie)

Link to comment
Share on other sites

slayer

jako że w grę wchodzi oglądanie typowo "domowe" a nie "kinowe" to Pioneer 5090 nie musi być wcale najlepszym wyborem (dość ciemny, co powoduje w jasnym pomieszczeniu wrażenie słabego kontrastu).

I pamiętaj że wersja z symbolem H ma odpowiednie tunery.

Samsunga 850 oglądałem w bezpośrednim sąsiedztwie 680 (obydwa 58 cali) i w warunkach sklepowych obraz był dla mnie identyczny (b. dobry).

Panasonic v10 podobno jest jak na plazmę bardzo jasny, co może się sprawdzić w jasnym pomieszczeniu.

Plazmy z tej serii to pierwsze modele Panasa, które robią dobre wrażenie w warunkach sklepowych - jest fajne wrażenie detaliczności i kontrastu. Bo np. seria 800 w warunkach sklepowych wygląda fatalnie - czerń szaro-zielona, obraz zamglony, zgaszony. Sytuacja zmienia się dopiero po zaciemnieniu pomieszczenia. No i seria V10 ma regulację Gammy, co z doświadczenia mogę powiedzieć jest niezwykle ważne, bardzo zasadniczo wpływa na finalny efekt. W moim samsungu dopiero po ustawieniu gammy na -3 (wartość najwyższa) obraz zyskał głębię i akceptowalne czernie. A np. Panasonici 800 nie mają tej regulacji a fabrycznie gamma jest zbyt niska, co m.in. jest powodem wrażenia ograniczonej głębi obrazu.

Link to comment
Share on other sites

większość daje się nabrać jak na lep na MPEG4 - a przecież to tylko kilka programów podstawowych z powietrza . Więc dla kogoś kto chce obejrzeć sport HD, muzykę czy filmy . Zapłaci za coś , a raczej nadpłaci i będzie miał MPEG 4 - brawo.

Ale każdy oczywiście ma takie prawo - jego kasa jego zabawki.

Ja wolę Discovery, Canal + Hd, Polsat sportHD.

 

 

W plazmach Pioneera nie ma żadnych problemów z jakością.

Pytanie jest tylko - albo stać kogoś na ten model albo nie.

www.visualgrandprix.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.