Jump to content
IGNORED

Wąska scena


Jakew

Recommended Posts

Dzięki - jeśli monitory Ushera idą dokladnie w tym samym kierunku to też pomaga. Chodzi bardziej o to co ja i inni będa mieć.

 

ps. nie gardzę szeroką sceną - ale tylko w przypadku nagrań dużych składów orkiestralnych jest mi ona pomocna, głębia pomaga zawsze, szeroka scena czasem nie

Link to comment
Share on other sites

Scena jest czasem nienaturalnie rozdmuchana przez zniekształcenia fazowe (głównie kolumny pasywne) lub odpowiednie podbicie w wyższych rejestrach - tutaj zmiana wzmaka raczej nie pomoże. Co do słabo kontrolowanego basu "na życzenie" - tutaj faktycznie można coś zdziałać ... może lampa ? (słabe tłumienie i więcej zniekształceń harmonicznych co "ociepli" dźwięk, a niższe tłumienie spowoduje większą utratę kontroli).

Link to comment
Share on other sites

Kyle, słuchałem - tak dostrzegłem ten problem - na tych samych głośnikach różnych zestawów ampli+cd, i po prostu w niektórych przypadkach zestaw dążył do pokazania, zaakcentowania tego co słyszysz na linii lewy-prawy (czego ja nie lubię), a zubażał głębie. I vice versa, piękna głębia i mniej akcentowane zagadnienie lewy-prawy.

Link to comment
Share on other sites

discomaniac71, 24 Wrz 2009, 19:41

 

>Kyle czy uwazasz ze wszystkie lampy mula?

 

Co prawda słyszałem tylko trzech wzmacniaczy lampowych ale z całą stanowczością mogę zapewnić że mulą,oczywiście te które słyszałem.Brak było głównie rozróżniania dynamiki,wszystko zawsze grało z jednostajnym poziomem dynamiki.

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Sa lampy ktore w wielu konfiguracjach potrafia zagrac agresywnie tak ze pisanie o tym ze lampy mula swiadczy tylko o... nieznajomosci lamp. Gwoli wyjasnienia: wole tranzystory.

Link to comment
Share on other sites

discomaniac71, 24 Wrz 2009, 21:31

 

>Sa lampy ktore w wielu konfiguracjach potrafia zagrac agresywnie tak ze pisanie o tym ze lampy mula

>swiadczy tylko o... nieznajomosci lamp. Gwoli wyjasnienia: wole tranzystory.

 

Jasne że są ... i są raczej z tych drogich ... i nadal nie osiągają takiej kontroli jak tranzystor nawet tańszy. Lampy nie są dla tych którzy szukają możliwie największej neutralności (z tego powodu nie widziałem do tej pory monitora studyjnego z "lampowym" napędem). Z drugiej strony można powiedzieć że tranzystory przy układzie pasywnym też poniekąd mulą (trzeba stosować rozwiązania siłowe typu potężne piece by była lepsza kontrola ... a można osiągnąć lepszy efekt i taniej stosując wieloamping tańszych wzmacniaczy w konfiguracji ze zwrotnicą aktywną).

 

Ja jestem zwolennikiem rozwiązań optymalnych, sprytnych a nie "siłowych".

Link to comment
Share on other sites

Kyle, 24 Wrz 2009, 21:59

 

> ... a można osiągnąć lepszy efekt i taniej

> stosując wieloamping tańszych wzmacniaczy w konfiguracji ze zwrotnicą aktywną).

 

A mozesz dac przyklad takiego rozwiazania ?

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Link to comment
Share on other sites

Krzysiek, 25 Wrz 2009, 08:03

 

>A mozesz dac przyklad takiego rozwiazania ?

 

APS AEON, KRK VXT8, z tańszych podobno dobrze grają Tascam VL-A8, z rozwiązań drogich i raczej bezkompromisowych jest seria ADAM Tensor, z bardzo drogich jest B&W Nautilus (zewnętrzna aktywna zwrotnica i końcówki mocy na zewnątrz). Jeśli chodzi o DIY to można kupić studyjną zewn. zwrotnicę i też się pobawić.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.