Skocz do zawartości
IGNORED

Aram Solo Mini porządne stereo


Ramirez

Rekomendowane odpowiedzi

do adam-wwa@ Nie rozumię stwierdzenia-wstydliwy. Co za wstyd. Wstyd to jest kraść, a nie zmienić zestaw.

Pomysł z przejściem na mini system jest bardzo ciekawy. Ja też przeszedłem i jakoś żyję. Zestaw stoi u mnie na biurku i nie zajmuje prawie miejsca. Ma tylko 2x45W i to wystarcza. Oczywiście jeżeli chcesz słuchać głośno to potrzeba odpowiednich kolumn. Ja mam kolumny o skuteczności 95dB co po przeliczeniu Twoich DA 52 daje 360W przy tej mocy wzmacniacza. I nie narzekam na brak mocy.

Jednak zakładam, że może DA52 byłoby też słychać. Nie próbowałem ale może. W zasadzie przy moich kolumnach nigdy (nawet jak jestem sam w domu) nie przekraczam godziny 12. Normalnie do słuchania to pomiądzy godz. 8-9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm69 dobrze mówi,

ja też przeszedłem na mini systemy :) najpierw pianocraft a teraz solo mini,

solo mini jest dosyć wydajny prądowo wbrew pozorom ma maks pobór z sieci 250W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam jest wydajność mocowa zmierzona

moim zdaniem z 42 może zagrać fajnie ale musisz sprawdzić,

jedyna przeszkoda w tym że dynki mają lekko poluzowany bass a solo mini też i żeby nie wyszedł klusek

dlatego polecam szybkie analityczne kabelki z tańszych np audioquest type4 mam je obecnie z ciepło grającymi szerokopasmowcami i dobrze się wpasowały,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche na temat pomyslu dobrania mini solo i A52 na zachodnich forach i nikt tego nie radzil - Jakew ma zapewne racje.

 

Dyn maja skutecznosc 86 dB.. Podlaczanie do mini daloby marny efekt (Thule nie ma problemow z ich wysterowaniem), a potencjal glosnikow pewnie zostalby zmarnowany. najlepiej by bylo oczywiscie sprawdzic osobiscie.

 

co do wstydu, to troche glupio porzucac po tylu latach dobierania i zmieniania klockow pomysl separowanego audio. no ale coz, ostatnio thule sie zepsul i mi to nie przeszkadza. nawet nie wiem, jakbym mial teraz sluchac plyt CD, tak sie przyzwyczailem do iPoda i komputera ze mysl o RECZNEJ zmianie plyty troche mnie przeraza;) dlatego tez pojawil sie solo mini - opcja docka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-wawa@ Bądzmy precyzyjni. Ja wcale nie pisałem o Arcamie Solo Mini. To po pierwsze. Po drugie masz rację, że w/w może nie uciągnąć DA52. odnosiłem to swojego zestawu i swoich kolumn.

Mnie tylko podoba się pomysł wejście w mini zestaw. Jaki to miałby być zestaw to sprawa otwarta.

I jeszcze na temat ręcznego zmieniania płyt CD. Domyślam się, że nie pomiętasz czasów z ubiegłego wieku. wówczas były takie czarne płyty winilowe. Wymiana ich i konserwacja była całym procesem i jakoś sobie ludzie dawali radę. Tak, że nie jest źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo dobrych mini, ja też się przyzwyczaiłem się do źródła z dyskiem w swoim Denonie. MOże spróbuj Myryad MI. TU więcej info:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co prawda jest trochę droższy niż mini Arcama, ale na pewno nie będziesz musiał sprzedawać obecnych kolumn Dynaudio. Zresztą Mini też by je uciągnął, skoro Teac serii 500 je ciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyglada na to, ze bede musial zaglebic sie w kwestie mini w ogole. ten myryad bardzo ciekawy. solo mini moze i pociagnie dynaudio, ale jakosc dzwieku moze byc ponizej tego, czego oczekuje (nie powinna byc zdecydowanie gorsza od thule'a)

 

HM69 - piszesz do kogos, kto trzyma pod lozkiem Technicsa 1210 mkII ;)

 

w ogole ten pomysl na mini wzial sie rowniez z tego, ze mam male mieszkanie, a jak wiadomo pelen zestaw z podstawkami zajmuje troche miejsca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z mini, a przynajmniej z all-in-one warty grzechu jest też linn classik music, w zależności od zasobności portfela wersja starsza lub nowsza. Spokojnie gra na poziomie zbliżonych cenowo dzielonych zestawów (opinia subiektywna). Tyle, że w odróżnieniu od wielu wspomnianych w tym wątku modeli innych firm wymaga osobnego dokupienia kolumn, no i nie obsługuje "nowinek" w postaci formatów stratnych, jak również nie posiada stacji dokującej ipoda czy portu usb...

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś na forum podłączał dynki 42 do piano i ponoć je wysterował

więc sądze że solo mini nie miał by też większych problemów

to są spekulacje trzeba podłączyć i posłuchać a potem napisać jak jest

małe nie znaczy słabe pamiętaj lepiej mieć dobre 25W niż papierowe 50W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-wawa@ Kilka spraw. Przede wszystkim zapraszam Cię na stronę klubową. Tam piszemy o zestawach mini i takich podobnych konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dalej. mokson@ ma rację, że to jak jakaś kolumna będzie grać z tym czy tamtym wzmacniaczem trzeba zwyczajnie przetestować. Dlatego ja wcześniej pisałem, że nie słuchałem tych DA52.

Staszek_s@ pisze, że niektóre starsze konstrukcje wymagają dokupienia osobno kolumn i urządzeń współpracujących. Chodzi głównie o stacje dokujące dla iphona i ipoda. Osobiście uważam, że to jest bardzo dobrze! Po prostu wybór poszczególnych klocków zależy od kupującego, a nie sprzedawcy czy producenta. Obecnie w najnowszych konstrukcjach klasy popularnej jest taki tręd sprzedawania wszystkiego razem. Później okazuje się, żeby to grało jako-tako to trzeba dokupić jakieś porządne kolumny co podnosi koszty.

Na stronie klubowej staramy się nie pisać o rozwiązaniach ultra popularnych czytaj byle jakich. Bo jest to zakładka o dobrych klockach. Nie zawsze jednak tak wychodzi.... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.