Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity A1 (nowa wersja)


rykuj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tym wzmacniaczem ?

Od pewnego czasu do zestawu (CD+wzm) Primare 21 z Dali Ikon 7 dołączyła ta czarna skrzyneczka.

W zależności od rodzaju muzyki, składu instrumentów podpięty jest albo i21 albo MFA1, natomiast źródło i kolumny pozostają bez zmian. Polecam bardzo takie niedrogie rozszerzenie brzmienia.

Przepięknie słucha się z MF A1 starszego jazzu, wokalistyki, niewielkich składów. Nie można sie oderwac od smakowania kolejnych płyt. W odsłuchu - w porownaniu do Primare - scena jest nieco mniejsza, ale za to troszkę głębsza, lokalizacja intrumentów mniej szczegółowa. Dźwięki cieplutkie. Słucha się MFA1 na procentowo większym wzmocnieniu (mała moc), więc bas wydaje się być nieco niższy. Wysokie tony, zdają się wstydliwe do nas docierać w porównaniu do dominującej średnicy.

Primare i21 znacznie lepiej - w porównaniu do MF A1 - sobie radzi z muzyką bardziej dynamiczną, rockiem, symfoniką. Scena szersza, instrumenty zdają się być na swoich miejscach, słychać wszystko ostrzej, szybciej, precyzyjniej, a przedziały wydają się być bardziej zrównoważone.

Wizualnie MF A1 wygląda jak ubogi krewniak PRIMARE, choć wyjściowe ceny mają podobne. Spadek ceny MF o 1/3 daje właściwą proporcję cen między tymi integrami.

Cieplutki się robi po kilku minutach - dobra informacja z początkiem jesieni.

Na razie olewam uciekającego króliczka, przekładając kabelki.

pozdrowienia jesienne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tem wzmacniacz w jedynie trochę sklepie. Jest tak jak piszesz: ciepło, plastyka, kapitalna scena - choć wydaje mi się, że w domowych warunkach może być jeszcze lepiej. Osatatecznie zdecydowałem się na odtwarzacz CD z tej, niewątpliwie ciekawej, nowej A1 serii. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.