Jump to content
IGNORED

DAC a la Rotel


gimma

Recommended Posts

Witam szanownych,

 

Postanowiłem - z powodów potrzeb praktycznych - zbudować alternatywny zestaw w oparciu o źródła "całkowicie cyfrowe" (PC, SB). Zależy mi jednak na zachowaniu charakterystyki brzmienia zbliżonej do dotychczasowego zestawu (Rotel RCD-930AX + Rotel RA-931 + Eltax Symphony 6).

Kluczowy jest tu DAC, który dalej wpięty byłby do istniejącego wzmacniacza i dalej kolumn. Widziałem, że do Roteli porównywane były DACi Thety lub Benchmarka, to są jednak propozycje z wyższej półki i poza moim zasięgiem finansowym, który osiąga pułap w porywach 1500zl i to pod warunkiem, że DAC miałby zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy. Poza tym DAC musi mieć przynajmniej 2 wejścia cyfrowe S/PDIF lub TOSLINK, mile widziane także USB i przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli wzmacniacza słuchawkowego brak, to będę musiał kupić zewnętrzny co dodatkowo podnosi koszty.

Myślałem o Beresfordzie, ale to chyba nie ten rodzaj brzmienia. Czy istnieją jakieś sensowne alternatywy?

Link to comment
Share on other sites

Seba ma rację, miałem oba urządzenia Rotela rcd971 oraz Zhaolu3. Zhaolu3 grał odrobinkę lepiej od Rotela (oba urządzenia nie były modyfikowane) a ponoć mała dodyfikacja przetwornika potrafi wynieść zhaolu na całkiem inny poziom grania.

Myślę, że Zhaolu ale wcześniejszy model 2.5 ze wzmacniaczem słuchawkowym spełni Twoje oczekiwania.

Nie ma jednak USB, jeżeli zależy Ci na USB to zainteresuj się właśnie Beresfordem 7520 z modyfikacją GradoFana (możesz wypożyczyć i sprawdzić w swoim systemie zanim się zdecydujesz ostatecznie na zakup - to rozsądna alternatywa). Zhaolu i Beres to troszkę inne typy prezentacji muzyki ale oba są warte swojej ceny i masz możliwość modyfikacji.

 

Pozdrawiam,

kvist.

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze, że szczególnie odpowiada mi w dotychczasowym zestawie szybki i jednoczesnie nisko schodzacy bas. Natomiast lepsza mogłaby być scena (tu ograniczenia akustyki pomieszczenia się pewnie kłaniają) i detal, szczególnie w gęstych partiach symfonicznych.

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

modyfikacja w Zhaolu polega na wyjęciu opów z podstawek i wstawieniu w ich miejsce nowych. Cała operacja nawet totalnemu lajkonikowi nie powinna zająć więcej niż 10 min z rozkręceniem, skręceniem i wpięciem DACa w system.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Share on other sites

gimma, 25 Wrz 2009, 14:42

 

>Dodam jeszcze, że szczególnie odpowiada mi w dotychczasowym zestawie szybki i jednoczesnie nisko

>schodzacy bas. Natomiast lepsza mogłaby być scena (tu ograniczenia akustyki pomieszczenia się pewnie

>kłaniają) i detal, szczególnie w gęstych partiach symfonicznych.

 

Zaholu jest wiec dla Ciebie - z tym, ze traktuj opinie o nim z rezerwą. Niektórzy wychwalali go pod niebiosa... w swojej cenie super - ale hi end to nie jest. Podskoczysz odrobinę wyżej niż cenione RCD971 - to i tak dużo. Jeśli chodzi o scenę i inne aspekty - to niestety ale takie DACi ja używany przeze mnie czy np thera IIIa są daleko z przodu. Ale dopłata też spora.

Link to comment
Share on other sites

Guest vasa

(Konto usunięte)

Seba78, 25 Wrz 2009, 14:26

 

>zaholu! cena niewygórowana a niezłe możliwości. Gra konturowo, szybko, skocznie... brakuje mu

>trochę kultury - ale za tą cenę to tylko brać.

 

Gdzie można zobaczyć/posłuchać/kupić Zhaolu?

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Nufki polecam z

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , w PL dostępne są tylko używki, dawno nie widziałem nic na allegro. Looknij co ludkowie mają wpisane w "O sobie" i kontaktuj się na PW w sprawie domowych odsłuchów.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.