Skocz do zawartości
IGNORED

Hyperiony IIIs lux


wojtekvp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym zamienić swoje "hypki" na jakieś monitory z drugiej ręki w cenie do 3000. Będzie to grało w 16m2, a zależy mi głównie na poprawie sceny, a dokładnie jej głębi i lokalizacji instrumentów. Będzie to grało z zestawem Atolla 80. Jakie monitory powinienem wziąć pod lupę, a może jakieś inne rozwiązanie. A i jeszcze jedno pytanie dla znawców tematu, za ile można sprzedać AA Hyperion IIIs lux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dostaniesz za Hipki 2-2,2k zł.

Po zmianie kolumn na monitorki możesz odczuć brak basu .... jeśli będziesz mógł z tym żyć to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być lepiej to może to:

 

Chario Constellation Delphinus

 

Te kolumny polecali w innym wątku "Jakie monitory do Marantza ...".

 

Same głośniki są dużo lepsze niż te w Hipkach.

 

Może być problem z dostępnośią z drugiej ręki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wybiłeś sobie z głowy? Wymianą hyperionów?

Co do straty basu to jeżeli kosztem sceny to się poświęcę, a dodatkowo korci mnie konfiguracja z subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile kosztuje subwoofer do muzyki?;] Ja mówię o takim który zagra muzykę- chodz czy takowy istnieje;P? Nie co głownie spowodowało że chcesz wymienic hyperiony na coś innego;p?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę , że do zakładanej kwoty 3kzł na monitory warto wziąć pod uwagę dodatkowo przynajmniej 1zł na standy. O subie nie wspominam , bo poniżej Quake'a RELa to raczej nie warto się pakować. Zadzwoń może na początku do Audio Academy i spytaj się czy przypadkiem nie mają ostatniej pary Tethysów II. Ja zmieniłem Hipki na Tethysy i nie żałuję. Jest mniej basu, za to poprawiła się jego kontrola i kultura przekazu. Granicę 3kzł przekroczysz, ale na pewno będzie taniej niż z monitorami i porządnymi standami (o dobrze grającym subie nie wspominając).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"k" mi wcięło i zamiast 1kzł na stendy wyszła złotówka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey ale czy używane tethysy będą w budżecie? wątpię...

bo to jeżeli nawet to odrobinę nie fair w stosunku do tych co płacili za nie kwoty "rynkowe". ostatnie tethysy jakie widziałem na na rynku wtórnym, bodaj allegro, w najtańszej okleinie poszły za niecałe 5 tysi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym subem to tak tylko sobie pomyślałem, zresztą podstawki w cenie do 3000 w 16m2 potrafią zagrać pełnym pasmem. Czy się mylę? Czy nie zdziałam niczego zamieniając hyperionów na monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz też na dynamice, weź to pod uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden współczesny monitor nie zagra całym pasmem. Dawne konstrukcje na 30 cm basowcu to i może ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym celował mimo wszystko w podłogowe,

sam dysponuje na obecną chwile takim pokojem, miałem nie jedne monitory więc wiem z czym to się je

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą pożądaną głęboką sceną? Czy każdy monitor w tej cenie jest lepszy od podłogowych. Mówimy cały czas o kolumnach z drugiej ręki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od zawsze imponowały konstrukcje Audio Psyhic scenę jak dla mnie miały boską,

jednak tylko scena mi się w nich podobała, bowiem jak dla mnie akurat te model których słuchałem, nie dysponowały takim drivem, dynamiką czy też uderzeniem.w chwili obecnej mam to co chciałem.

natomiast na pytanie nt.monitorów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć,

będą imho fajne skrzynki jak audiowave, chario etc., jak i gorsze podłogowe.zależy co kto lubi,

ale imho celuj w podłogowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekvp

 

Zrobilem podobny ruch do Twojego kiedys, zamienilem Hipki (wtedy chyba dwojki) na to co mam teraz, w moim przypadku odczulem zdecydowana poprawe sceny i glebi, dodatkowo w bonusie dostalem lepsza srednice, jesli chodzi o dol...to teraz zastanawiam sie powoli nad zmiana, raczej suba dokupywal nie bede, chce posluchac Phoebe III, moze to bedzie akurat to...

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekvp

 

Moim zdaniem to nie tak, że zmiana kolumn (monitor/podłogówka) spowoduje a w zasadzie wyklaruje "pożądną głęboką scenę".

W takie cuda to trzeba już zainwestować:

- dość dobry wzmacniacz

- dość dobre źródło

- przyzwoite kable

- ustawienie systemu z "przestrzenią" żeby ta głębia miała gdzie się wytworzyć.

im wyżej w sprzęcie tym lepiej.

poruszając się na tym samym poziomie cenowym wiele na plus nie uzyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz dobrze radzi. Wymiana Hypków na Tethysy dałaby Ci oczekiwany efekt, poza tym duuuużo więcej niż się spodziewasz! :) Tylko musiałbyś pewnie jeszcze dołożyć do proponowanego budżetu. Skontaktuj się z AA i zapytaj o odsłuch jeśli je jeszcze mają w ofercie? Pozdrawiam! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atol i Tethysy?

Panowie realnie... do tych kolumn trzeba coś lepszego żeby był właściwy efekt.

a źródło? nie widzę żeby było wskazane?

Zakładam też, że w 16 m2 jest przestrzeń żeby je odpowiednio ustawić. A co jak co tethysy są czułe na ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, 26 Wrz 2009, 10:18

 

>Myślę, że dostaniesz za Hipki 2-2,2k zł.

>Po zmianie kolumn na monitorki możesz odczuć brak basu .... jeśli będziesz mógł z tym żyć to ok.

 

Panie KOlego chyba słyszał Pan tylko 1 monitory i pewnie były to jakieś kody (choc one i tak lubią łupać basem). Zapraszam do posłuchania np. monitorów na scan speakach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mogę kupić okazyjnie monitory Avance Signature 3 mk2. Co by nie pisać to za około 2500 monitory na SS to chyba niezłe rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->IGNAC

 

Oj Panie kolego ! Słyszało się tego sporo ... kolumny na scan speakach również ...

Nawet Kody słyszałem ;-)

Prawdziwy bas pochodzi dopiero z pełnopasmowych dużych kolumn z basowcem przynajmniej 25-30 cm.

Ale to inna bajka ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hifi są dwie oferty Audio Physic Tempo III. Ja gram na wersji tempo II w pokoju 16m2 - miód. Bas, przestrzeń, scena - bajka. Gorąco polecam. jedne sa w stanie idealnym za 4k zł, pewnie coś uskubiesz. Zostana u Ciebie na długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.