Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie monitory do Marantza pm 8003 ?


penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , to mój pierwszy wpis i od razu z zapytaniem. Mój zestaw to Marantz pm8003 i cd sa 8003, interkonekt nordost wyrewizard enchantress, a obecne kolumny to Kef q5 . Jednak ucho mi mówi że ta elektronika chociaż nie jest niczym takim szczególnym to jednak potrzebuje lepszych kolumn. Poprzednio kefy grały z yamahą ax 497. Teraz marantz to klasa wyżej ale wyostrzyło mi góre pasma ( może to detaliczność większa) , tak więc jakie np monitory by były wskazane żeby było nie za twardo w basie i nie za ostro u góry, bo nie lubię bardzo przejaskrawionych wysokich ? Pokój mam ok 16m2 wiec monitory to chyba dobry pomysł... polecano mi w sklepie np ProAc studio 100 lub B&W CM5 . Mogę na kolumny wydać do 6 tys. Jakie jeszcze inne propozycje z Waszego doświadczenia byłyby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw PM7001KI/SA7001KI, czyli poprzednika Twojego, właśnie z KEF Q7 i nie czuję żadnej ostrości na górze...Wg mnie KEF z serii Q mają górtę raczej cofniętą. Z B&W będzie chyba gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio BM 5A , Dynaudio BM 6 A, Focal SOLO 6be lub Twin 6be (wszystko aktywne)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(w końcu napisałeś że chcesz wiernie ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie , kefy z zasady nie maja ostrej góry i q5 sa tu łagodne , po przesiadce z yamahy 497 przybyło mi wysokich , obydwa wzmacniacze słuchane oczywiscie z pominieciem korekcji dzwieku. Może to większa detalicznośc marantza powoduje to wrażenie u mnie. A może to yamaha była zamulona , bo na dobrych realizacjach bluesowych czy np słuchając pink floyd nie ma sladu ostrości góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Marantz PM8003 gra brzmieniem stosunkowo szczegółowym, detalicznym. Bas natomiast jest delikatny i dobrze kontrolowany. Biorąc pod uwagę wielkość Twojego pomieszczenia, zwróć uwagę na Dynaudio które moim zdaniem powinny optymalnie zagrać z PM8003. Inną alternatywą jest Chario Constellation Delphinus. Delphinusy to stosunkowo duże, mocna monitory gwarantujące w Twojej konfiguracji dobry bas oraz bardzo wyrównaną górę pasma.

W przypadku pytań, służe pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.