Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników Muzyki 80's


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No i klub podupadł...

 

To ja zadam pytanie: na jakie płyty wydane w latach osiemdziesiatych polujecie?

 

Ja usilnie poszukuje:

01. Desireless - Voyage Voyage (CD Single, CBS incl. Britmix)

02. Genesis - Genesis (1983, West German "Vertigo Swirl Design")

03. Phil Collins - Hello, I Must Be Going (W.German Target)

04. Alphaville - Forever Young (W.German Target)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim Wilde - Catch As Catch Can (1983), ale pierwotne wydanie (nie zloudnessowane wznowienie z 2009).

Płyta wydana tylko w japonii RAK CP35-3120 manufactured by Toshiba EMI Japan.

Ewentualnie z trójpaku, holenderskie EMI 835258-2 manufactured by EMI Uden, NL EAN/UPC: 724383525829 z 1995 r. Jakby ktoś miał pisać na priva ! ;)

post-2325-100006080 1262693225_thumb.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

muzyka lat `80 miala czesto cos co sprawialo ze sluchalo sie ja przyjenie - chyba to rozjasnienie... ostatnio znajomy mi powiedzial w odniesieniu do gier kiedy zaczelismy wspominac stare gry ze "teraz dazymy do realizmu a to jest nudne" i wlasnie tamta muzyka ma cos ze czesto mi sie fajnie slucha, niestety nie mam kolekcji starszej muzyki za duzej tylko troche - charakteryzuja sie mniejsza potega ale wieksza jasnoscia ogolnie jest to ok jesli chodzi o przyujemnosc sluchania na przecietnym "normalnym" sprzecie - no nie wszystko niektore mialy znow odwrotnosc , zabraklo wysokich a wtedy to juz lipa,

to samo italo disco podobny sposob realizacji i rownie ok sie slucha, wiele terazniejszych plyt ma mniejsza przyjemnosc odsluchu... sam szukajac swojego zestawu ktory spelni moje wymagania chce troche odejsc od naturalnosci neutralnosci itp na korzysc przyjemnosci sluchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie: na jakie płyty wydane w latach osiemdziesiatych polujecie?

>

>Ja usilnie poszukuje:

>01. Desireless - Voyage Voyage (CD Single, CBS incl. Britmix)

>02. Genesis - Genesis (1983, West German "Vertigo Swirl Design")

>03. Phil Collins - Hello, I Must Be Going (W.German Target)

>04. Alphaville - Forever Young (W.German Target)

 

Ja szukam:

1. China Crisis "working with fire..." wydanie bez kodu kreskowego.

2. Yazoo obydwie płyty, wydania intercord germany z niebieskim paskiem na cd.

3. Sad lover and giants "headland"

4. Little nemo obydwie płyty pierwsze wydania bo wznowienia są skopane i sie słuchać nie da

5. Alphaville "crazy show" 4 cd box set limited 2500 sztruk

6. Alphaville "dreamscape" 8 cd box set

7. Bazooka Joe "sugar island"

8. Comsat Angels - 2 płyty "chasing shadows" i "land"

9. Marian Gold 2 płyty "so long celeste" i "united"

10. Snake Corps "flesh on flesh"

11. The church "remote luxury"

 

i wiele innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 19 Sty 2010, 14:22

>muzyka lat `80 miala czesto cos co sprawialo ze sluchalo sie ja przyjenie - chyba to

>rozjasnienie...

 

rozjaśnienie to męczy przy dłuższym odsłuchu, zapewne masz na myśli ten analogowy nalot który słychać było z kaset magnetofonowych :)

muzyka lat 80 z neutralnością i naturalnością brzmienia (tak zachwalaną przez "audiofilów") nie miała za wiele swpólnego, główny nurt to muzyka elektroniczna, syntezatory oraz inne nośniki danych, dlatego tak trudno teraz znaleźć brzmienie choć trochę zbliżone

 

ale częściowo można to osiągnąć z nie-neutralnymi kolumnami (np jak wyżej kolega wspomniał KEF, albo Paradigm, Monitor Audio) i ocieplonym, nie grającym sucho ale muzykalnie wzmacniaczami, typu stary Nad, niektóre Harman Kardon, Marantz a z nowych wspomniane Roksan, Naim (z tańszych np niektóre Xindak, Advance, Jungson 88C/D)

w innym wątku widziałem już, że pytałeś o wzmacniacz Rotela, to zdecydowanie nie jest właściwy kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub Rotel plus ciepłe kolumny, jak np. Dynaudio, wtedy będzie jak najbardziej ok. a nawet lepiej, bo na tym zestawie płyty z lat 80-tych grają lepiej od współczesnych, audiofilskich ;) Z wymienionych wyżej Paradigmów, mam teraz Studio v2 i faktycznie, z Rotelem bez ciepłego źródła się nie obejdzie :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" rozjaśnienie to męczy przy dłuższym odsłuchu, zapewne masz na myśli ten analogowy nalot który słychać było z kaset magnetofonowych :)

muzyka lat 80 z neutralnością i naturalnością brzmienia (tak zachwalaną przez "audiofilów") nie miała za wiele swpólnego, główny nurt to muzyka elektroniczna, syntezatory oraz inne nośniki danych, dlatego tak trudno teraz znaleźć brzmienie choć trochę zbliżone "

 

zgadzam sie po dluzszym czasie jest meczace ale chwile sie fajnie slucha, mysle ze dlatego ze ogolnie lubie elektroniczny typ muzyki...

 

to moze rotel + dynaudio - bo szukam uniwersalnego zestawu nie tylko do odsluchu muzyki lat `80 ale taka tez wliczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy macie chyba coś z tym sprzętem nie tak, ja w 90% słucham tylko płyt z muzyką lat 80-tych i nic mnie nie męczy ;P Kojarzycie te charakterystyczne, wysoko grające syntezatory, to moje ulubione dźwięki, zawsze mam ciary gdy ich słucham ;)

 

 

Co do Roteli, jeszcze z jasnymi kolumnami zalecałbym jednak ostrożność, bo te klocki są właśnie znane z tego że podbijają wyższą średnicę, która was tak strasznie męczy ;) A dla mnie im jej więcej tym lepiej ;P

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13 - no wlasnie ja tez to lubie;p wiec byc moze rotel to dobry wybor;p

 

ale chyba wymienie kolumny zamiast wzmacniacza... coz 1.5k-2kzl w plecy biorac pod uwage ze w cenie 1000 zl raczej male prawdopodobienstwo znalezc lepiej grajace (wyzsza klasa) od moich konstrukcji wiec pozostaje przedziel nowych powyzej 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel + Dynaudio no ok, to zestawienie jest dobre a nawet bardzo dobre ale może być jeszcze lepsze razem z tymi kolumnami

Rotel zapewne łączony przede wszystkim bo to wydajny prądowo wzmak z uwagi na efektywność Dynek, ich mocno "zaokrąglony" dźwięk (chyba nawet bardziej od Paradigmów) i łagodność ale w sumie ich przeciwieństwa się częściowo ścinają w kierunku wyrównania brzmienia, a tu ma być mocny kierunek przeciwny :P

Rotel jak dla mnie jak to ktoś ładnie określił, "pisze" dźwięk za cienką kreską i brak mu takiej masy i wypełnienia od basu zaczynając jak np Nad 3060 (dynamika nie z tej ziemi, muzykalna barwa i zaokrąglenie ale jednocześnie szczegóły, to trzeba usłyszeć, fantastyczny wzmacniacz) albo Jungson (podobnie jak Nad, tylko nie gra z aż takim wykopem, góra lepsza niż w Rotelu - równie dużo szczegółów ale brak wrażenia ostrości) i jestem pewny, że Dynaudio zagrałyby jeszcze lepiej razem z nimi, to są o pół klasy lepsze wzmaki (porównuję tutaj do Rotela Ra 985bx) i równie wydajne prądowo (na podstawki Dynaudio by wystarczyły :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Paradigmy nie grają zaokrąglonym dźwiękiem ;P Choć na szczęście nie jest to taki twardy, drewniany, plastikowy i bezpciowy dźwięk jak z B&W ;) I nawet do podstawkowych Dynek integry Rotela to może być za mało, Dynki lubią mocne końcówki lub wyższe, hi-endowe integry.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 20 Sty 2010, 20:45

>Ależ Paradigmy nie grają zaokrąglonym dźwiękiem ;P

 

no porównując do innych kolumn to zdecydowanie grają zaokrąglonym (też zależy od wersji - są różne modele zarówno Studio jak i Monitor), mi bardziej chodzi o serię Monitor :)

ale generalnie to wina Dynaudio że tak piszesz, one grają jeszcze bardziej zaokrąglonym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorów nie słuchałem, ale kumpel który miał Monitor 3jeczki faktycznie mówił że bas mają w stylu Dynaudio. Zaś Studio, przynajmniej te które mam teraz, 40v2, są raczej tak pomiędzy B&W i Dynaudio. Do muzyki lat 80-tych czuję że będą również dobre, warunek, mocno dogrzana na średnicy, mięsista elektronika. Ale ważne że basu mają sporo, starym, jasnym, czesto z płytkim basem płytom nada to odpowiedniego wykopu.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja do swoich Monitorów dobieram właśnie "mięsistą" elektronikę, ten Nad 3060 i Jungson ja-88c tak właśnie grają (jeszcze Nad 3240PE, również bardzo dobry wzmacniacz, ale jednak gorszy od tej dwójki), zaś Rotel 985 miał trochę suchą barwę (brakowało ciepełka) i jakoś za "twardo", za szybko to wszystko grało (bez takich wybrzmień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam akces do klubu muzyki z mojego dzieciństwa i wczesnej młodości. Mam do tych kawałków wyjątkowy sentyment, wiadomo jak jest. Kolonie, dyskoteki, pierwsze miłości, nagrywanie "piosenek na życzenie", mixy, remixy, pierwsze teledyski w naszej szarej TV, plakaty na szafie...

Najlepiej to gra w samochodzie, nie zwracam uwagi na jakość nagrań tylko sobie słucham i słucham i wracam do tamtej beztroski.

Najbardziej mnie boli, że jest tak pewnie ze 100 kawałków, które chciałbym mieć, ale problem w tym, że nie znam wykonawców. Kupuję różne składanki, czasem się coś trafi, ale odnoszę wrażenie, że ci co robią te składanki, to nie za bardzo czują tamte klimaty, dają to, co najbardziej oklepane po wszystkich stacjach radiowych, zamiast jakieś klejnociki typu "tora, tora - tora".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"takiego brzmienia nie znajdziesz w nowych wzmacniaczach za 2 czy 3 tys., to nie ten poziom (pomijając może jakieś lampowce i tani hi-end rodem z Chin)"

 

chodzi ci o charakter brzmienia czy jakosc dzwieku?

 

bo jesli charakter to czytalem ze gra dosc analogowo wiec pewnie muli ja lubie szczegolowo przejzyscie bardzo duzo mikrodzwiekow wysokie slyszalne bardzo dobrze wiec nie dla mnie

 

 

a co do muzyki lat `80 sluchalem ostatnio plyty: DIRE STRAITS - Love Over Gold i zaczelo mnie zastanawiac jaki wzmacniacz moze miec podobny charakter dzwieku do tej plyty ? lub do nagran dire straits po prostu (no nie wszystkich bo niektore plyty sa gorzej nagrane - tzn gorzej dla mnie np communique)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd pomysł, że analogowy dźwięk to od razu mulenie ?

zamulony = mało dynamiczny, spowolniony a ten Nad to demon dynamiki, samej góry ma właśnie dużo (gra bardzo przestrzennie ale nie ostro, po prostu klasa), w połączeniu z jego barwą i dynamiką wychodzi bardzo "soczyste" brzmienie, nie sądzę abyś z HK 670 miał chociaż namiastkę tego co oferuje ten Nad (i nie tylko ten)

ale w sumie to i tak opowiadanie o nim nie ma sensu bo to praktycznie niespotykany model chociaż ostatnio jak się pojawiły to oba na raz 3060 i najwyższy 3080 (poszedł za 700zł)...

 

sądzę że szukasz wzmacniacza który wcale nie ma góry tylko bardziej Ci chodzi ogólnie o wybrzmienia, wspomniana "soczystość" dźwięku, a tu się włącza też średnica i wyższa średnica a tego Ci Harman 670 nie zapewni na dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że szukasz wzmacniacza który wcale nie ma góry tylko bardziej Ci chodzi ogólnie o wybrzmienia, wspomniana "soczystość" dźwięku, a tu się włącza też średnica i wyższa średnica a tego Ci Harman 670 nie zapewni na dobrym poziomie

 

no tak to tez ma znaczenie, ogolnie cale pasmo a wiec DOL WYZSZA SREDNICA i GORA + rozne smaczki wybrzmienia i musi byc dynamiczny nie zamulony (wiec marantze np odpadaja po opiniach jakie czytalem - do tego yamahy tez raczej - moze jakies poszczegolne modele

 

a co sadzisz o yamaha z tej starej serii to bylo s-1000 (chyba) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.