Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników Muzyki 80's


Micke 13

Rekomendowane odpowiedzi

ok wiec zeby bylo na temat to chcialbym wiedziec co do muzyki lat `80 sluchalem ostatnio plyty: DIRE STRAITS - Love Over Gold i zaczelo mnie zastanawiac jaki wzmacniacz moze miec podobny charakter dzwieku do tej plyty ? lub do nagran dire straits po prostu (no nie wszystkich bo niektore plyty sa gorzej nagrane - tzn gorzej dla mnie np communique)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

http://www.klub80.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=12343&p=24608#p24608

 

Bylem rok temu na podobnej imprezie i plakalem jak bobr bo to przezycie ktorego nie kupi sie za zadne pieniadze ,przeniesienie w tamten klimat niepowtarzalne (ubylo ze 25 lat ehh...).

 

Tym razem za pozno zobaczylem ogloszenie i niestety mnie tam nie ma :(

 

Klub 80' jest cool :)

 

robix

Edytowane przez robix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No jestem pod wrażeniem wiedzy Discomaniaka na temat wiedzy nie tylko na temat sprzętu ale i muzyki. Tak się składa że ja też jeśli chodzi o muzykę to utchnąłem w latach 80 od Phila Collinsa po Italo Disco. Co do powyższego wątku to do odsłuchu nagrań z tamtego okresu polecam niezawodną AX-900 - jest jasno z wykopem i dynamicznie ale dużo zależy od płyt, szczególnie kto wydał i szerokim łukiem omijać takie wynalazki jak mp3 itp. Pamiętacie coś takiego jak Morris: Tonight's the night lub New Romantique: She like an angel? Kawałki rzadko spotykane na składankach a nie wspomnę już o Jennifer Rusch: The power of love w wersji maxi którą niedawno upolowałem. Zastanawiam się jak to zagra na MX-1000 lub M-85 do którego zakupu się przymierzam. Polecam też zespół Shooting Party, coś w klimacie Pet Shop Boys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Wstyd sie czasem przyznac, ale podobno muzyka naszej mlodosci zostaje w nas juz na zawsze, pomimo ze przez pozniejsze pokolenia moze byc uznawana za megakicz, ale co tam :))) http://www.sky.fm/play/the80s

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku, też mam sentyment do muzyki z lat 80-tych, zarówno tej wyższych lotów, jak i zupełnie kiczowatej. Czytałem, że niektórzy z kolegów mają problemy ze znalezieniem ulubionej płyty, którą ciężko nabyć na CD... powiem tylko jedno - winyl! :)

 

A w tle gra jedna z moich ulubionych płyt z tego okresu

 

51QWZkhz0DL._SL500_AA300_.jpg

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

Lubię muze lat 80. Dire Straits, Guns n Roses, Bon Jovi, Van Halen, Dio, Judas Priest, Roxete, Cindirela, Loverboy i wiele innych w tym stylu. U mnie ładnie to gra na Micromedze IA 100 Cd 20 i Audio Physic Sitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoolook to jedna z najlepszych płyt Jarre'a i chyba jedna z najbardziej ambitnych.

 

Discomaniac: Dokładnie. Moim zdaniem to jego najlepsza płyta, a Ethnicolor to najlepszy numer Jarre'a, z genialnym klimatem. Słuchałem Zoolook mnóstwo razy i nigdy mi się nie nudzi.

 

No dobrze było ambitnie, to teraz coś z gatunku totalnej popeliny :-D

 

51Qr9ZrHJJL._SL500_AA300_.jpg

 

Siara... ale siara pierwszej klasy, a ja zawsze miałem słabość do dobrego popu :D

Jest to jedna z moich ulubionych płyt, by poprawić sobie rano nastrój i zacząć dzień z bananem na twarzy heh heh. Szczególnie polecam numer "A Ray of Sunshine". Najlepiej na winylu :D

 

"Sometimes you wake up in the morning with the bass line

A ray of sunshine

Sometimes you know today you're gonna have a good time

And you're ready to go"

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No jestem pod wrażeniem wiedzy Discomaniaka na temat wiedzy nie tylko na temat sprzętu ale i muzyki. Tak się składa że ja też jeśli chodzi o muzykę to utchnąłem w latach 80 od Phila Collinsa po Italo Disco. Co do powyższego wątku to do odsłuchu nagrań z tamtego okresu polecam niezawodną AX-900 - jest jasno z wykopem i dynamicznie ale dużo zależy od płyt, szczególnie kto wydał i szerokim łukiem omijać takie wynalazki jak mp3 itp. Pamiętacie coś takiego jak Morris: Tonight's the night lub New Romantique: She like an angel? Kawałki rzadko spotykane na składankach a nie wspomnę już o Jennifer Rusch: The power of love w wersji maxi którą niedawno upolowałem. Zastanawiam się jak to zagra na MX-1000 lub M-85 do którego zakupu się przymierzam. Polecam też zespół Shooting Party, coś w klimacie Pet Shop Boys.

Morris, New Romantique, Shooting Party mam na czarnych krążkach, fajnie sie tego słucha :) Utwory tych wykonawców pojawiły się również na płytach cd, np.

Morris – Tonight's The Night (80's Revolution - Euro Disco Volume 1 (Pokorny Music Solutions, PMS 002))

New Romantique - Shy Like An Angel (I Love ZYX Italo Disco Collection 10 (ZYX 82253-2))

Shooting Party - Safe In The Arms Of Love (I Love Disco Diamonds Collection Vol. 45 (Blanco Y Negro, MXCD-1715))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Morris, New Romantique, Shooting Party mam na czarnych krążkach, fajnie sie tego słucha :) Utwory tych wykonawców pojawiły się również na płytach cd, np.

Morris – Tonight's The Night (80's Revolution - Euro Disco Volume 1 (Pokorny Music Solutions, PMS 002))

New Romantique - Shy Like An Angel (I Love ZYX Italo Disco Collection 10 (ZYX 82253-2))

Shooting Party - Safe In The Arms Of Love (I Love Disco Diamonds Collection Vol. 45 (Blanco Y Negro, MXCD-1715))

 

Witaj! Twoja wiedza też jest nie zła, prowadziłeś kiedyś dyskoteki? A tak na serio to porównywałeś ten sam materiał na winylu i cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! 80' to dobre czasy dla muzy. Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku, i z wieloma się zgadzam. Wspominacie o fajnych kawałkach. Lata 80-siąte są dla mnie przełomem. Skończyłem swoją edukację ( oczywiście nie muzyczną), stałem się dorosłym ( tak prawo mówi) człowiekiem i bardzo poszerzyłem swoje muzyczne horyzonty. Tak, to prawda, była niezliczona ilość kapel, grających muzę, którą słucham do dziś, ale czasami odnoszę wrażenie, iż to wina moich beztroskich i młodzieńczych lat. Super się to po latach wspomina. Jako gówniarz słuchałem wszystkiego co brzmiało. Z radia Taraban, nagrywając na kasetowego Thomsona. Beksiński, Szachowski? Niedziela wieczór to był mój czas. Zgaszone światło, głos Tomka i ja wsłuchany. Ktoś wcześniej w tym wątku wspomniał o White Door. Pamiętam tą audycję do dziś. To była nietuzinkowa muzyka. W zasadzie wydali jedną płytę + kompilację.Zresztą, co tu gadać, Beksa potrafił czarować. I nawet przyznać się do błędu w przypadku odejścia Fisha od Marillion, jak pojawił się Hogarth. Temat rzeka. Słuchałem, a raczej zacząłem wchodzić w muzykę zespołów mających korzenie dekadę, bądź dwie wcześniej.Bo i doroślałem. Fajny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jak postarzały się gwiazdy z lat 80-tych?...

 

http://djrioblog.com/2013/11/26/new-wave-artists-aging-gracefully-an-80s-world-gone-by/

 

Jeśli wzdychaliście do Kate Bush, zatrzymajcie się przy Yello...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Muzyka lat 80-tych. Hm...temat szeroki ja ujście Amazonki :-).

Troszkę w tym ostatnio grzebię przy wybitnej pomocy strony discogs.com.

Są takie dwie popowe propozycje, u nas chyba akurat nie zdobyły zbyt dużej popularności ( a może się mylę, ale nie pamiętam tych nazw i płyt z wymian kaset z kolegami w mojej podstawówce ;-).

 

1. New Musik - " Warp" 1982

2. The Fixx- " Reach the beach " 1983

 

Czyli coś dla miłośników synth popu, new wave,u itp. ;-)

 

Ciekawy wątek. Będę "dorzucał" ;-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie coś jest na rzeczy w wyróżnieniu przez miesięcznik "Teraz Rock" w numerze 2018 - 08 roku 1978.

Wtedy wiele się zmieniło i wpłynęło na całą dekadę, zapoczątkowaną przez tak zwane "zimy stulecia".

 

Van Halen przy wsparciu kasowym 'Gene Simmonsa' nagrał pierwsze płyty.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Domówki czyli wtedy prywaty były przy bijelo dugme albo Suzi Quattro i Smokie (starszy jestem i jeszcze również 70te lata dobrze kojarzę, ale od czerwca77- festiwal w Opolu z tymi rusztowaniami).

Również szał "ściany dźwięku" Electric Light Orchestra był uzależniający.

Zeppelini natomiast to nie była moja muza. Dopiero po swoich studiach łykałem stopniowo. Kiedy eksplozja grunge'u się publice znudziła (i przebiło się The Prodigy u mnie na 1. plan )to wtedy uzupełniałem zaległości, jeśli chodzi o lata 70 i 60.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.