Jump to content
IGNORED

Yamaha CDX 393 mkII i Onkyo DX 7222


NADek

Recommended Posts

Yamaha - bardzo muzykalna, ciepła. Bardzo ładnie odtwarza wokale. Obszerny dosyć mięki bas. Moim zdaniem trochę za bardzo pogrubiony przełom basu i dolnej średnicy. Scena niezbyt obszerna, wysunięta neco do przodu. Idealna do kameralnej muzyki, małe składy jazzowe, wokale, instrumenty smyczkowe. Gorzej z dynamiką, przejrzystością i selektywnością. Gra bardzo kulturalnie. Do symfoniki raczej się nie nadaje. Do rocka? Z odpowiednim wzmacniaczem. Ogólnie polecam - dobry cd z tę cenę.

 

Onkyo - mniej wiem na jego temat. nie jestem specjalnym zwolennikiem. Gra muzykalnie, ale nie jest aż tak ocieplone tak jak yamaha. Brzmienie kulturalne, bez nacisku na dynamikę i przejrzystość.

 

Yamachy chodzą taniej niż 450zł. Można je dostać od 350-400zł.

Link to comment
Share on other sites

aha dzieki, co do muzyki to sie akurat skałda ze kumpel tego samego słucha bo to wasnie on chce sobie to kupic. Dzieki za odpowiedz i jutro jade posłuchac z nim tego, zobacze, jak bedzie lepiej grało od TECHNICSów tych z przedziału do 1000zł to pewnie zakupi.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

troche za drogo i chyba nie warto. za niecale 700 mozesz kupic nowe CDX 396 (nastepca 393 = obecny model) na allegro, w sklepie stargujesz do 800, ale wtedy masz rok polskiej gwarancji. za 450 to mozesz kupic 396 roczny-dwuletni, ktory na 100% nie bedzie mial problemow z cdr-ami (ponoc 393 mial problem z niektorymi)

 

pozdrawiam

paulinka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.