Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz + cd do celestionów F-38.


toro1984

Recommended Posts

Witam

posiadam kolumny Celestion F-38. Do tej pory grały z denonem avr-1906, źródłem dźwięku był komputer. Jednak ostatnio zarówno amplituner jak i kolumny zaczęły często padać. W zasadzie na zmiane a to ampli się psuł, a to kolumny padały (w ciągu pół roku 4 naprawy). Nikt w zasadzie nie potrafił mi powiedzieć gdzie leży wina. Postanowiłem więc wymienić amplituner na wzmacniacz, dokupić jakiś odtwarzacz cd i zobaczyć czy to coś pomoże. Mój budżet jest jednak bardzo skromny - ok 1500zł na wzmacniacz + cd. Czy za tą cenę da się coś sensownego złożyć? Zależy mi żeby sprzęt był nowy (gwarancja) bo trochę się zraziłem już i stwierdziłem, że chyba mam pecha do sprzętu audio, więc wolę mieć wszystko na gwarancji :) Co byście polecili w tej cenie? :)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem ekspertem, ale skoro nikt nie chce Ci odpisać , pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze .Otóż z całą pewnością za wymienioną kwotę nic sensownego w sklepie nie kupisz , natomiast kupując za te pieniądze sprzęt używany,mógłbyś już nieźle posłuchać muzyki.(oczywiście high-endu nie będzie,ale przyzwoite stereo jak najbardziej).Nie napisałeś co konkretnie się psuło w Twoim zestawie.Osobiście uważam ,że jeżeli miałeś prawidłowo i porządnie podłączone kable głośnikowe , a w kolumnach nikt NIEUDOLNIE, nie grzebał, używałeś zestawu normalnie ,to raczej kolumny nie powinny by psuć wzmacniacza ,raczej odwtotnie. Dobrze by było ,gdyby wypowiedział się ktoś doświadczony.Co do sprzętu używanego ,na Twoim miejscu bym się nie zrażał.Mnie się udało kupić wzmacniacz i tuner (osobno) w doskonałym stanie (szczególnie wzmacniacz).Polowałem cierpliwie i rozsądnie.Kontakt telefoniczny ze sprzedającym uważam za bardzo ważny.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

W kolumnach padały różne głośniki, ale wszystkie (basowy, średni, wys.) zostały już wymienione przynajmniej raz. Amplituner mam już naprawiony i o dziwo chodzi już ze 3dni, wszystko jest ok. Wydaje mi się, że to przez fakt, iż nie podłączyłem go do kompa i słucham na razie samego radia. Po wcześniejszych dwóch naprawach tego samego elementu, zestaw podłączony do kompa chodził ok 30min. Więc na razie rezygnuję z nowego wzmacniacza, a skupiam się na odtwarzaczu cd. Nie koniecznie musi być nówka, może być używka. Co byście polecili w kwocie ok 700zł?

Link to comment
Share on other sites

  • Użytkownicy+

CD: marantz, Cambridge Audio,

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałem, że na razie dam sobie spokój ze wzmacniaczem, bo w sumie ampli jak na razie chodzi. A więc kupuję samo cd, co byście proponowali w cenie do ok 800zł. Najlepiej nówka. Może Denon dcd 500ea albo Yamaha CD CDX397 mk2? Co o nich myślicie? Warto za tego denona dać 800zł?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.