Skocz do zawartości
IGNORED

Piasek - ile go wsypać


krzysiek 525tds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

w domu mam w czterech kątach ułożone 4 kolumny Diora Polaris 200 i grają sobie w trybie stereo. Proszę się nie naśmiewać, wiem że są to przeciętne kolumny ale jak dla mie moga być. Jak poprawić u nich bas żeby trochę niżej schodziły. W związku z tym mam do Was dwa pytanka dotyczące piasku do kolumn i kolców:

- ile pisku trzeba wsypać do kolumn, liczy się to w % z objętości czy w kg, kolumny są dośc wysokie i pojemne,

- założyłem do kolumn kolce i tak mi się zdaje że jakby bas mi gdzieś uciekł, tzn.: jest ale inaczej go słychać, jest bardziej rozproszony i jakby słabszy. Czy wsypanie do kolumn piasku poprawi sytuację.

Szukałem na forum na wyszukiwarce podobnych tematów ale dalej mało wiem w tym temacie.

Dzieki za podpowiedzi - Krzysiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sovajazz nzlgw

(Konto usunięte)

piasek sprawi to, iż bas stanie się jeszcze szuplejszy i krótszy (pozornie, bo poprawi się jego kontrola, ale nie o to Ci przecież chodzi) - zaniechaj tego piasku... generalnie kolce też nie są Ci do niczego potrzebne, bo one (jak sam zauważyłeś) zeszczuplają i wycofują nieco bas... proponuje zatem korektor barwy np. Technicsa - on tutaj może wiele poprawić..

jeśli się już upierasz na piasek to w Polarisach zdaje się nie ma osobnej komory balastowej... postaraj się dokładnie wyprażyć piasek w piekarniku, żeby nie oddawał wilgoci....

 

proszę kolegów - audiofili, o poważne potraktowanie powyższego wpisu - nie wszyscy mają identyczne potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer chcę właśnie dokupić - aktywny. W temacie 5784 znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to zagra w zestawie 4 głosników podłączonych do A i B. Myślę że jedno z wyjść A czy B straci trochę na mocy.

Może są inne metody podłączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przestrzeni balastowej to te kolumienki nie mają, ale jak już bym chciał tak na próbe to ile tego piasku tam zapodać.

Słyszałem o podkładaniu pod kolumny płyt marmurowych ale czy to naprawdę daje lepszy efekt basowy? Myslę że poeksperymentuje trochę bez kosztów, a póżniej zobaczę może takie płyty spobie sprawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że nie chodzi mi o dzięk typu "umcy-umcy" ale żeby coś z tych przecietnych kolumienek jeszcze wydobyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę litości chłopaki :-)

 

>Krzysiek 525 tds

 

Jak nie mają oddzielnej komory oprócz tej / tych z głośnikami i bass refleksem, to nie wsypuj niczego. Połóż na kolumnach betonowe lub kamienne płyty i zobacz jaki efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...Znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to zagra w zestawie 4 głosników podłączonych do A i B.

 

zagra na 100% (zakladamy ze to sub aktywny)

 

>Myślę że jedno z wyjść A czy B straci trochę na mocy.

nic nie straci, sub ma wlasny wzmacniacz

 

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak poprawić u nich bas żeby trochę niżej schodziły. W związku z tym mam do Was dwa pytanka dotyczące piasku do kolumn i kolców:

- ile pisku trzeba wsypać do kolumn, liczy się to w % z objętości czy w kg

 

 

ANI GRAMA !!!

 

zmniejszenie pojemnosci komory glosnika (poprzez wypelnienie piachem) przesuwa dolna czestotliwosc graniczna W GORE !!! -> kontraproduktywne!!!

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Połóż na kolumnach betonowe lub kamienne płyty i zobacz jaki efekt<

 

Do Zbig-a:

na kolumnach czy pod, zawsze myslałem że pod kolumnami na podłodze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wsypac zamiast piasku - zaprace cementowa (ma piasek w sobie) a pozniej mozesz zalac je woda

- nie masz co sie obawiac ... cement wszytko wchlonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sovajazz,

porobię trochę prób i zobacze jak to będzie grało.

Z tym piaskiem to faktycznie chyba odpuszczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sovajazz (płacząc ze śmiechu)

(Konto usunięte)

>Frycu

za przeproszeniem...

a czy podobny efekt uzyskam wsadzając te kartke tam gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę? ;D

 

Lukar - usuń ten wpis, ale poprostu nie mogłem się powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, odkręciłem kolce i bas jest lepszy.

Z tymi płytami to nie wiem ale chyba dam spokój. Jak to będzie wyglądać - płyty na kolumnach. Suba trzeba kupić i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sovajazz nzlgw

(Konto usunięte)

na początek połóż płyty chodnikowe (sic!) - płyty nic nie kosztują, a będziesz wiedział czy to Ci wystarczy... jeśli zaś masz fundusze to oczywiście polecam suba - najskuteczniejsze rozwiązanie, choć już nie tanie.... (tani sub = tani bas, więc tutaj już nie oszczędzaj jeśli możesz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moki,

nie wtrącaj się jak nie masz nic do powiedzenia. Jak coś wiesz w temacie to napisz nowicjuszowi, a nie takie tam ja jestem Pan bo wszystko wiem a inni nic itp, itd.

Nie znam się na tyle na sprzęcie audio i prosze się jak idota o poradę i to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.