Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do 5 tyś...


braciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jakie Waszym zdaniem będą najlepsze głośniki w tej klasie cenowej ? nie ukrywam , że wygląd ma również znaczenie ponieważ moje stare głośniki Jpw 203 totalnie nie pasują do tego miejsca w którym obecnie stoją. Zależy mi więc na ładnych estetycznych głośnikach , które będą dobrze grały( kwestia wzmacniacza obecnie mam yamahy , ale pewnie z czasem zmienię ) Pokój ma 35 metrów .Głośniki będą służyć do wszystkiego czyli TV muzyka więc fajnie by było żeby miały wyważony charakter i nadawały się do słuchania " wszystkiego " Jeśli ktoś ma jakiś pomysł z góry dziękuje za podpowiedź .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą stały pod ścianą czy możesz je odsunąć od ściany tylnej i bocznych?

Będziesz na nich słuchał wszystkiego czy do kina będziesz miał subwoofer?

Czy te 35m2 to pokój zamknięty czy któraś część jest otwarta?

Jaką masz Yamahę i na jaki pułap zamierzasz zmieniać wzmaka?

Jak lubisz żeby grało? Bo samo że ma być uniwersalny to nie mówi za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

kazda pliszka... itd. Powiem ci tak, szukalem glosnikow ponad rok i wybralem wlasnie te. Rozpietosc cenowa jest duza, bo firma w tej chwili jest Chińska. Szukaj modelu Made in England. Nówki raczej za 5k nie znajdziesz ale uzywkę powinienes (wersja UK).

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/85807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie chciałbym za bardzo pchać się w używki a te chińskie tak bardzo się różnią? bo cenowo to nawet widzę , że można za 3 tyś je mieć . Macie jeszcze jakieś inne propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze czemu nie używki (w sensie używane bo uzywki to raczej lubimy) nowe za 5 tysi hm będzie raczej słabiutko a z uzywki można dużo taniej i za pozostałą kaskę podmienić parę elementów na lepsze i może być nirwana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEON

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

Roznica jest taka jak miedzy oryginalnym produktem a jego chinska podrobka. Jezeli chodzi o cene to opus 2 nowe zaczynaja sie raczej od 9998,00zł te za 3500 to pewnie o2 m1 mniejsz wersja podstawkowa. Do 35m2 to raczej podlogowki. Posłuchaj ich. warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak odbierają te monitory ale mam okazje słuchać bardzo często adam a7 i mi totalnie taki rodzaj brzmienia nie podchodzi nie wiem chyba nie lubię liniowości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ata77

(Konto usunięte)

http://www.shopmania.pl/shopping~online-glosniki~kupowac-kolumny-glosnikowe-wharfedale-opus2-m1-w-kolorze-cherry~p-2343976.html

 

to sa m1, mniej basu i przestrzeni. najprawdopodobniej te na 3500 na skapcu. do 35m2 moga byc za male.

 

a ponizej opis i zdjecia tych o ktore chodzi.

 

http://audio.com.pl/testy/wharfedale-opus-2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam , że kiedys przesluchiwałem B&W bardzo mi sie podobały zarówno z wygladu jak i brzmienia co Wy sądzicie o tej firmie ? ewentualnie JBL . Od paru lat juz nie interesuje się tego rodzaju sprzętem i nie mam pojęcia jak to teraz wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widzialem B%W 704 w ogloszeniach bardzo dobre kolumny i do tego wygladaja jak trzeba napewno lepsze od wszystkich tu wymienionych a juz od JBL to lata swietlne:)

 

Focale tez moga byc ok np te:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mimo ze to podstawkowce zagraja duzym dzwiekiem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 704 czemu nie polecam , z tym ze 3 lata temu przytargalem owe kolumny z Top hi-fi Sopot do domu na 3 dni za kaucja aby posluchac i porownac z uzywanymi B&W cdm 7se . Nowe 704 okolo 9000zl a uzywane 7se klient chcial 4500zl Po odsluchu 704 wrucily do sklepu a po dzien dzisiejszy u mnie stoja , graja i jestem z nich zadowolony oczywiscie z 7se .Dlatego jak kolumny kupowac to jeszcze raz bym polecal uzywane po pierwsze cena , po drugie wygrzane kolumny, a po trzecie te B&W maja 8 lat a wygladaja jak nowki .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co prawda jaka elektronika (oprócz tego że Yamaha) ale jeśli nówki za 5 kzł to proponuję dołożyć 500zł, albo dobrze się potargować, i kupić Eposy m22i.

kapitalne kolumny i naprawdę uczciwie wycenione.

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś z monitor audio?

tych nie słuchałem bo to nowa seria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo rs8 fajnie grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego ??? . Cały zestawik pod KD i stereo i wygląda to nieźle .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze miales niewygrzane 704 z Top Hifi to zagraly zle to mysle byl powod ze je oddales:)

 

Jest jeszcze jedna kwestia w B&W ze te starsze graja cieplej i bardziej miekko a noiwsze sa twardsze i bardziej neutralne.

 

Jeszcze sa Matrixy 803 za 4 tysie az prosza sie o kupno:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki wszystkim za wpisy

 

Tak z wyglądu to te czarne monitory fajnie wyglądają. Do B%W mam sentyment bo jak wspomniałem kiedyś na odsłuchach parę modeli przesłuchałem (dla picu bardziej bo i tak nie miałem takich funduszy:) ) pamiętam , że brzmienie jakiegoś niewysokiego modelu mi sie bardzo podobało ( leciał Clapton ) lubię jak jest słychać szczegóły i jak jest taki miękki krótki bas .

 

Co do wzmacniaczy mam dwa amplitunery używam yamahy rx v 430 i mam jeszcze sony str de 305 więc najniższa możliwa półka ale jeśli bym kupił głośniki to z czasem myślę , że też jakiś porządniejszy wzmacniacz będę chciał kupić .

 

Najgorsze jest to , że wygląd jednak ma duże znaczenie najbardziej by mi odpowiadały jakieś w miare wąskie głośniki takie delikatniejsze (wiem że coś za coś :( ) no ale niestety wygląd to jeden z priorytetów i nie może się gryźć z całą resztą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sie sklada, ze pomagam znajomemu w wyborze glosnikow, podobny budzet (5-6k zl), podobne wymagania dot. estetyki:).

Odsluchiwalismy ostatnio pare zestawow (cos z Cabassa, Davisa, JM Reynaud, B&W CM7, Monitor Audio RS6) i najbardziej przypadly nam do gustu KEFy iQ90. Meczylismy glownie muzyke jazzowa, zagralo to bardzo fajnie, a to co wypadlo naprawde rewelacyjnie to wokale.

Do tego w okleinie orzechowej, kolumny prezentuja sie swietnie.

Warto posluchac (i to najlepiej w towarzystwie Cambridge Audio, dla nas najfajniejsze zestawienie).

 

Jesli iQ90 nieco przekraczaja budzet, mozna sprobowac iQ70, nie powinno zagrac duzo gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być do wszystkiego, zmieścić się w 5 tysiach i grać w ponad 30mkw, to JAMO Concert 11 - kolumny na lata. Klasą samych przetworników (między innymi komplet topowych Exelli od Seasa) biją na łeb wszystkie tutaj wymienione, a ich brzmienie to po prostu cud malina, wygląd zresztą też niczego sobie. Poza tym wszystkim to są kolumny, których po prostu chce się słuchać, zamiast ciągle kombinować jaki wzmacniacz czy kabelki podpiąć, żeby to czy tamto "poprawić".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciak

>Nieźle te kefy wyglądają :) nie miałem pojęcia , że jest tyle firm produkujących głośniki:)

 

No rzeczywiscie sporo tego, choc KEF to nie byle jaki producent glosnikow, chyba jeden z najwiekszych obok B&W i Tannoya producentow brytyjskich...

Zerknij dla ciekawosci do zakladki 'Kluby', maja tam swoj wlasny fanklub:)

 

parantulla

>Jak mają być do wszystkiego, zmieścić się w 5 tysiach i grać w ponad 30mkw, to JAMO Concert 11 - >kolumny na lata.

 

Na pewno znakomita konstrukcja, choc slyszalem ze moze byc b.wymagajaca w aplikacji. Nie wiesz przypadkiem jaki model jest nastepca Concert 11 w aktualnej ofercie Jamo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem następcy Concerto "w czystej linii" nie było i nie ma.

Obecnie topowcem JAMO są odgrody (wykorzystujące chyba dokładnie ten sam zestaw przetworników na górze i średnicy, co siedzi w Concerto) ale to już jest insza inszość i cena też już bardziej z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.