Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz pm-68 i lekko chory potencjometr


chudar

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem jest następujący: zauważyłem że w moim wzmacniaczu przy bardzo niskim poziomie głośności oba kanały grają nierówno.Dotychczas mi to nie przeszkadzało, ponieważ nawet przy cichym słuchaniu potencjometr był ustawiany powyżej tego punktu .Sytuacja zmieniła się po podłączeniu "lampucery",która ma nieco wyższy poziom sygnału niż pozostałe części zestawu.Potencjometr rozłożyłem na części, dokładnie sprawdziłem płytki oporowe-nie noszą one najmniejszego śladu zużycia , więc uważam że jego wymiana nie ma sensu.Chciałbym dowiedzieć się , co konkretnie zrobić we wzmacniaczu , aby "grał on ciszej" BEZ POGORSZENIA JAKOŚCI DŹWIĘKU .Myślę wstawieniu lub wymianie jakiegoś rezystora np w przedwzmacniaczu.Ograniczenia sygnału samej lampucery raczej chciałbym uniknąć .Wzmacniacz posiada duży zapas mocy ,a w domu jest dziecko , które raczej nie będzie się bawić w sentymenty i może machnąć gałką trochę za daleko .Uprzejmie proszę Szanownych Forumowiczów o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko który rezystor mam wymieić , by nie zepsuć dźwięku.O wymianie potencjometru raczej nie myślę bo nie mam pewności że nowy nie będzie miał tej samej wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.