Skocz do zawartości
IGNORED

Okablowanie do Linna


Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników systemu Linn. Posiadam integrę i napęd Linn Majik, głośniki na razie Koda K-5000S @ Neel, wszystko to spięte jest: głośnikowy Klotz i IC Audioquest Sidewinder. W jakim kierunku mam się rozglądać jeśli chodzi o okablowanie, jakie firmy, jakie modele itd... Lubię ciepełko ale i analityczność. Nie podaję zakresu cen, wiadomo, im taniej, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotówkę na kable przeznacz lepiej na wymienę głośników, bo z tego sprzętu można wycisnąć o wiele wiele więcej i więcej tu uzyskasz niż zmianą okablowania. Poźniej dobieraj kable jeżeli Linnowskie Ci nie będą pasowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw głośniki, no chyba że będziesz zmieniał na wyższy model kody więc charakter będzie niejako zachowany, ale i tak jest różnie, sam szukałem monitorów i można się zdziwić jak różnie to potrafi zagrać choć to ta sama stajnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że robi. Jeśli chodzi o Kody to z pewnością jeśli wymienię to nie na inne Kody. Nie dlatego że te źle grają bo grają b.dobrze a nawet lepiej, zwłaszcza po modyfikacjach. Myślałem jednak o jakiś podłogówkach, może AA, może ProAc Studio 125...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl dobrze radzi :-), od tego trzeba by zacząć np: Majik 109 lub 140, kwestia jak duże pomieszczenie .Wprawdzie u mnie Linn gra z Bowersami 603S3 i jest bardzo fajnie, ale wiem że można lepiej, podobno ładnie brzmi z Eposami .

Zasadnicza kwestia, w jakim budżecie się poruszasz ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, budzet... jest bardzo plynny, czasami to bedzie 5 tys zl, innym razem 15. Wszystko zalezy od wiatru. Jeszcze jedno pytanko, czy rzucać się na dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy, czy standardowa dziurka w integrze jest ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 a 15 tys. to jednak spora różnica :D, sam celuje w głośniki z tego drugiego przedziału cenowego i o moich faworytach już pisałem w innych wątkach, coś więcej bedę mógł powiedzieć po odsłuchach czyli gdzieś końcem pździernika .

Na pierwszy ogień idą AP Tempo i B&W804s .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z kolumnami Audio Academy zestaw Linna mógłby zabrzmieć bardzo ciekawie, ale to będzie raczej muzykalność wysokiej próby niż wyjątkowa detaliczność. Co do Audio Physiców - tu byłbym ostrożny...

Natomiast bardzo dobrze mi się słuchało Monitor Audio z Linnem, i to zarówno Bronze jak Platinum :-)

 

A w sprawie meritum - kable Linna, a jak jest dużo wolnej gotówki to np. Harmonix się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

WItam.

Własnie skonczylem (pewnie chwilowo) poszukiwanie glosnikow do ClassicMusic - troche ich przesluchalem, niewatpliwie pewnym ograniczeniem jest moc wzmacniacza w Musicu ale ....

Wybralem

Audium Comp 7 (wersja pasywna) - glosnik moze malo znane, o dosyc ciekawej konstrukcji do ktorych podszedlem jak pies do jeza o fenomenalnej stereofoniii. Nie sa to glosniki "neutralne", na pierwszy rzut ucha nieco cieple ale prezentujace mnostwo szczegowlow tyle ze z racji budowy w zakresie nieco "nizszej gory" i srednicy. Bas - to juz inna historia, trzeba posluchac i poczuc. W porownaniu do dwoch pozostalych wydaja sie byc mniej analityczne, ale chce sie do nich wracac i sluchac, sluchac, sluchac...

Linn Majik 140 - ciekawa konstrukcja, ktora bardzo dobrze gra z Linnem (cos w tym jest) analityczna, przejrzysta gora, bas wydawal mi sie nieco "krotki" i wycofany ale w pewnych warunkach (nie do konca wiem jak je do tego zmusic) potrafily pokazac pazur. Ogolnie bardzo udane konstrukcje ale trzeba posluchac

Monitor Audio GX300 - i nie warto nic ponizej GX/GL sluchac - bardzo zrownowazone glosniki bez przebarwien i eksponowania skrajow pasma (np z RX8 bylo niezle ale graly mosno na konsach z "dziura" na srodku) z ktorych sluchanie to czysta przyjemnosc, piekne kreowanie przestrzeni, scena wrecz holograficzna ( w moim odczuciu). Niestety z Musikiem malo basu - widac brak mocy :-(

(nie sluchalem zbyt wiele B&W bo dystrybutor bardzo ogranichyl mozliwosci odluchow poza Audiklanem....ot taka polityka sluchalem tylko 603 i CM8 , myslalem o 804/803 d - ale cena skutecznie mnie odstraszyla i mocy malo- o ile te drugie zagraly bardzo przyjemnie to 603 mialem wrazenie jakby kastrowaly Linna)

Co do kabelkow - sluchalem mniej niz glosnikow ;-) i troche pewnie wynika z doradztwa, chociaz wybralem nie calkiem to co rekomandowali, The Winner is:

Kimber Kable 8 TC - szybki, bardzo analityczny, dodajacy powietrza do sceny, bas mocny ale nie rozplywajacy sie dolem, z racji zastosowanego w Adium "sub"niskotonowca bardzo mi odpowadal

Rewelacyjnie tez gral z Black Rhodium Salsa (rekomendowany przez salon gdzie sluchalem), byl tez Chord i LK 400 lina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.