Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony - porady serwisowe.


Gość G.Mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do głowicy - rzuć fotkę tego "wynalazku"

Sprawdziłem napięcia na tej głowicy i wszędzie na pinach taśmy jest 1,33V. Uszkodzona jest chyba pcb, gdzieś w torze audio, bo sterowanie mechaniką działa. Nie ma nigdzie jej schematu więc na razie nie mam żadnego punktu zaczepienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40515-0-49490100-1483826814_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła głowica czterościeżkowa. Taśma przesuwa się w prawo - pracuje jedna "połowa" głowicy (ścieżki kanałów lewego i prawego), taśma jedzie w lewo - druga "połowa". Tak jak wcześniej wspomniał Bilbo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SM do Sony WM-ex608 i WM-ex670 - ale to Sony a nie Toshiba stąd podejrzewam, że mimo iż prowadzenie paska jest podobne to elektrycznie to zupełnie coś innego. Jak potrzebujesz to mogę podesłać.

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio odkopałem swojego poczciwego Panasonic-a RQ-P250. Nie jest to do końca deck ale też magnetofon, w każdym razie paski nadają się do wymiany. Gdzie znaleźć pasujące paski ?

Proszę o pomoc i z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Może ktoś z szanownych kolegów posiada taką zębatkę na zbyciu,lub wie gdzie ją zdobyć.Jest ona od technicsa RS-TR 255

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12003-0-31989900-1484674941_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To RDG5772ZC - wymiary: średnica kółka 13.10 mm, grubość tarczy z zębami 1.35 mm a wysokość zęba 0.65 mm.

Pisałem kiedyś o nim tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli masz dostęp do dokładnej drukarki 3d to mogę udostępnić plik do druku.

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jmaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (koleżanki też???), mam problem z Denonem DR-M44

 

Problem następujący. Magnetofon nie przewija ani nie odtwarza. Po włączeniu wybranej funkcji (Play, FF/REW) mostek się podnosi i po chwili auto-stop wyłącza funkcję. Wyraźnie problem jest z silnikiem/układem przewijania. Zaczyna kręcić, ale jakby nie miał siły. Na pewno nie jest to problem gumki idlera, ta się nie ślizga. Widać jak pierścień na wałku silnika usiłuje poruszyć idlerem ale nie ma siły (parę zrywów i koniec - wałek nie ma siły się kręcić)

Mierzyłem napięcie na silniku - niestety pomiar chwilowy, bo szybko włącza się auto stop. Wartości: około 3,5 V przy funkcji Play, około 7,5 V przy funkcji FF/REW. Czy posiadacz tego modelu Denona mógłby zmierzyć i podać wartości tych napięć? Chciałbym podpiąć go pod zewnętrzny zasilacz. Może silnik dokonał żywota...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podpiąłem pod zewnętrzny zasilacz. Silnik sprawny. Napięcia mierzone na odlutowanych kabelkach od silnika też są OK. Rozwiązanie - zimny lut to twój wróg! Idealnie wyglądające luty na złączach silnika były "zimne". Rezystancja na tyle duża, że prądu silnikowi brakowało. Po ponownym przylutowaniu chodzi jak ta lala!

Idę sprawdzać go dalej, pamiętam że miał problemy z nagrywaniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem w wątku "Magnetofon" o problemie z moim Telefunken HC730T. Magnetofon włącza się, słychać stuk przekaźnika, ale kompletnie nie działa sterowanie, nie świeci wyświetlacz i podświetlenie klawiszy. Podczas włączenia błyskają przez chwilę diody poziomu wysterowania. Dalej jest martwy. Jeśli ktoś posiada lub ma informację gdzie można uzyskać darmową instrukcję serwisową do tego modelu, to będę zobowiązany. Cena, jaką żądają za nią w internecie przerasta wartość tego magnetofonu. Porównanie z instrukcjami z podobnych modeli jednokasetowych nic nie da. To całkiem inne konstrukcje. Za zainteresowanie z góry dziękuję. Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właścicielem 16 śladowego Fostexa B16d. Używam go od czasu do czasu do nagrań analogowych w studiu, tyle że przydałaby mu się kalibracja, a człowiek który się tym zajmował już tego nie robi niestety. Nie mam taśmy kalibracyjnej, nagrywam na taśmach RMG911 ( to ta sama formuła co Basf 911) i do nich chciałbym ustawić magnetofon. Zatem moje pytanie brzmi czy znacie kogoś w Warszawie i okolicach kto się tym zajmuje? Chodzi o poważną osobę , nie amatora

Pzdr

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zamieszczam fragmenty schematu dotyczące sterowania w RS-B85. O problemie pisałem w temacie magnetofon, przypomnę że w decku nie działają w ogóle przyciski sterowania a napęd żyje "własnym życiem" (po włączeniu zasilania przewija do tyłu lub podnosi i opuszcza nieustannie mostek z głowicami). Styki w napędzie i mikrostyki od sterowania były dokładnie czyszczone. Przekładnia funkcji jest prawidłowo ustawiona. Na niebiesko zaznaczyłem aktualne wartości napięć, które są niezgodne z podanymi w schemacie. Zwraca uwagę zła wartość na nóżce nr8 IC902 (CO5 play indicator) za niska wartość na nr 27 (RST reset) oraz złe napięcia na nr 1 i 2 IC903. Proszę o wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40515-0-22361900-1487106469_thumb.jpg

post-40515-0-24155300-1487106479_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co napisałeś i widać na tej części serwisówki, sprawdź tranzystory Q10 i Q11, okoliczne elementy i jeszcze napięcia tej gałęzi zasilania przy wyjściu-mostku prostowniczym. Zastanawia mnie najbardziej strasznie wysokie napięcie na 1 i 2 nóżce IC903. Coś się dzieje z ww tranzystorami lub elementami okolicznymi. Jeśli nie, to trzeba szukać w kierunku złych napięć w stronę podaną przeze mnie wcześniej. Z serwisówką krok po kroku to ja coś mogę podpowiedzieć, ale czy to jest na 100% pewne niestety nie wiem. Jestem samoukiem i dopiero wielu rzeczy się tutaj dowiaduję. Może jeszcze ktoś tu zajrzy i wypowie się "rzetelniej" ode mnie. Nie wpadnij tylko w manię wymiany wszystkiego-nic to może nie pomóc a napędzi koszty. Lepiej krok po kroku szukać usterki. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję pilnie zawiasów do pokrywy do gramofonu Kenwood KD-7010.

Ma ktoś coś takiego na zbyciu, albo wie gdzie to można dostać (tylko nie piszcie Allegro i Ebay pls, bo potrzebuje same zawiasy a tam ich niestety nie ma:-()

 

Dzięki z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amphion Creon 2 | Muarah MU-4 EVO | Wadia 321 decoding computer | CEC DX71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Znalazłem u znajomego dwa magnetofony M 8083. Paski oczywiście w strzępach ale cała reszta /no może poza podrapaną odbudową/ w całkiem dobrym stanie. Potrzebuję do nich instrukcji serwisowej lub czegoś podobnego. Schemat w necie znalazłem, ale serwisówki jakoś nie mogę namierzyć, jeżeli ktoś ma coś takiego będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

zamiescilem te wiadomosc w dziale dat ale bez odzewu.

 

Niestety moj Tascam DA-30 MKII nie dziala.

Wyskakuje ERROR-1 na wyswietlaczu.

Spedzilem nad nim kilka dni i nie daje sobie rady ze znalezieniem usterki.

 

Objawy:

- brak reakcji mechanizmu. zachowuje sie tak jakby nie mial zasilania.

zaden silniczek nie reaguje nawet jednym obrotem.

-zero reakcji na przyciskanie jakiegokolwiek guzika na panelu.

-po recznym wysunieciu szuflady kasety i ponownym wlaczeniu do sieci szuflada sie zamyka ale tylko raz.

 

Co sprawdzilem:

- mechaniczne styki, OK

- latwosc poruszania sie mechanicznych ruchomych czesci, OK

- czy cos nie jest ulamane , wygiete itd, OK

- silnik ten z malutkim (nowym) paskiem napedzajacy wodziki wyciagajace tasme z kasety , ramie z rolka dociskowa it'd. OK

- napiecia wychodzace z zasilacza 5V, 9V, 35V, OK.

-przelacznik trybu pracy, korcilo mnie zeby go wyjac , rozebrac i przeczyscic styki, ale jak zobaczylem gdzie jest umieszczony i jak duzo trzeba rozebrac mechanizm a potem zlozyc i spasowac to sie poddalem.

Sprawdzilem pobieznie, krecilem silnikiem tak zeby wodziki byly w roznych pozycjach i sprawdzalem czy zmienia sie zwarcie pomiedzy czterema kabelkami, OK

 

 

Moje dedukowanie:

-napiecia dla poszczegolnych silnikow mechanizmu czekaja na plycie glownej/SERVO

i sa przelaczane przez logike procesora w zaleznosci od wlaczonych/wylaczonych stykow umieszczonych na mechanizmie.

 

Idac tym tropem ustawialem rozne wariacje np: wodziki raz na dole raz u gory, szuflada zamknieta, otwarta, winda kasety na gorze lub na dole, rolka dociskowa docisnieta lub odsunieta od capstana liczac, ze mechanizm zareaguje po wlaczniu do pradu w jaki kolwiek sposob. Niestety absolutnie zero reakcji poza wspomiana szuflada.

 

Teraz zostalo mi szukanie usterki w elektronice, (oczywiscie sprawdzilem wielokrotnie wtyczki i kabelki). i nie daje sobie rady w sledzeniu przebiegu napiec wg schematu.

Np znalazlem 9V dochodzace do ukladu scalonego sterujacego jednym z silnikow ale na wyjsciu jest tylko 0.45V.

Domyslam sie ze ten uklad scalony czeka na sygnal z procesora zeby puscic co najmniej kilka Volt do silnika.

 

I to jest moment, w ktorym jestem totalnie bezradny bo nie wiem co dalej zrobic.

 

Jesli masz pomysly i porady to bede wdzieczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Potrzebuję pomocy przy Philipsie N 4450.Otóż objaw jest taki: przy włączeniu odtwarzania prawy silnik przestaje działać po 20 sekundach.Wymieniałem płytki sterujące silnikiem z dobrego magnetofonu,lecz bezskutecznie.Jak długo podobne objawy działy się u znajomych wydawało mi się to dość proste,ale widocznie zbytnia pewność siebie zemściła się.To już jest 3 egzemplarz z tymi objawami o którym wiem..Niektóre chodzą po 2 godziny zanim się to dzieje i zawsze prawy silnik.Przy włączeniu przewijania silnik b.dobrze ciągnie,więc to chyba nie on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak napięcia? Nie mam schematu, ale najpierw sprawdził bym napięcie dochodzące do płytki sterującej i napięcie na szczotkach silnika - w obu stanach, tzn. przy prawidłowej pracy i po zatrzymaniu. To powinno dać obraz sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdż tranzystory mocy które sa nad lewym kołem zamachowym -potrząc od tyłu maszyny..Może któryś się przegrzewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdż tranzystory mocy które sa nad lewym kołem zamachowym -potrząc od tyłu maszyny..Może któryś się przegrzewa.

Wszystko sprawdzone nawet silnik wymieniony.tranzystory również.Zresztą po 15 sekundach się nie zagrzeją.Serwisant wmawiał poprzedniemu właścicielowi,że wszystko ok.Ale skoro identiko objawy mają 3 szt?I dlaczego tylko prawa szpula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo czasu, ale tak na szybko znalazłem takie tłumaczenie: "w końcu prześledziłem usterkę w dość złej 14-stykowej wtyczce i gniazdku na obudowie wzmacniacza."

 

Poszukaj na obcojęzycznych stronach i przetłumacz tekst tłumaczem Google. Myślę, że coś znajdziesz. Ja wpisałem nazwę szpulowca i słówko motor. Dopisz jakieś help lub right. ;)

Jeśli znasz angielski, to przepraszam za uwagi. U mnie z kwestiami technicznymi w tym języku krucho...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ke_raj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Pacjent - Onkyo TA2570 (mechanizm Sankyo), po wymianie pasków (kupione na portalu aukcyjnym, mam nadzieję,że sprzedający odpowiednio je dobrał)

Rolki i tor wyczyszczony spirytusem i wacikiem.

2570 zachowuje się następująco, odtwarza, następnie po naciśnięciu 'stop' taśma zostaje jakby za słabo naciągnięta (filmik YT) jakby przykleiła się do plastiku który prowadzi taśmę (nie zawsze i nie na każdej kasecie, ale zwykle z początku taśmy)

 

góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś ten plastik spirytusem. Być może nie udało się wyczyścić do końca osadu z taśm. Spirytus oczyścił prawie wszystko i być może zostało trochę. Taki niedoczyszczony brud po kontakcie ze spirytusem ma trochę lepkości i może niektóre z taśm mających większą ilość środka poślizgowego (każda taśma go ma, niedawno mnie w tym fakcie uświadomiono, gdy pytałem się co jest nie tak z moimi kilkoma taśmami) po prostu się do tego plastiku przylepiają. Wyczyść go izopropanolem (IPA), odczekaj kilka minut aż odparuje i sprawdź. Gdy moje taśmy zapaskudziły mi głowicę, tylko izopropanol dał radę. Spirytus działał za słabo i bałem się porysować głowicę zbyt mocnym czyśzczeniem. Mam nadzieję, że te "wywody" coś CI pomogą. DK

PS

Oczywiście zakładam, że magnetofon jest sprawny. Polecam sprawdzić na początek to, co napisałem wcześniej. Poza czasem nic nie stracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MamutDK

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Pacjent - Onkyo TA2570 (mechanizm Sankyo), po wymianie pasków (kupione na portalu aukcyjnym, mam nadzieję,że sprzedający odpowiednio je dobrał)

Rolki i tor wyczyszczony spirytusem i wacikiem.

2570 zachowuje się następująco, odtwarza, następnie po naciśnięciu 'stop' taśma zostaje jakby za słabo naciągnięta (filmik YT) jakby przykleiła się do plastiku który prowadzi taśmę (nie zawsze i nie na każdej kasecie, ale zwykle z początku taśmy)

 

góry dziękuję za pomoc

Nie działa po prostu hamulec lewej szpulki. Po zatrzymaniu przewijania w prawą stronę też powinna odwijać ci się taśma z lewej szpulki. Jak odkręcisz tylną ściankę kieszeni co jest rzeczą prostą to zobaczysz przy lewej i prawej szpulce a konkretnie przy talerzykach tych szpulek "klocki hamulcowe" które wykonane są z takiego miękkiego tworzywa. Niestety są one nałożone na takie plastikowe elementy o przekroju prostokątnym i lubią spadać. Miałem kiedyś takiego Onkyo TA 2570 w którym zrobiłem wszystko co trzeba prócz tego hamulca ale w tym przypadku chodziło o hamulec prawej szpulki. Sprzedałem go w takim stanie pisząc o usterce w aukcji. To jest niby prosta rzecz ale ja wtedy nie miałem czym zastąpić tego "klocka hamulcowego". Gdybyś miał kawałeczek odpowiedniego wężyka gumowego dosłownie 5mm odciąć i nałożyć na ten prostokątny element dźwigni hamulca. Ale musiał by być na tyle małej średnicy by dało się go właśnie naciągnąć. On nie może wchodzić zbyt luźno na ten prostokątny bolec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy napędzie szpulek, ja też potrzebuję pomocy. Revox B710. Siedzę nad nim już z miesiąc i dalej walczę z tym "potworkiem". Problem jest taki, że po włączeniu zasilania przez może minutę działa dobrze. Potem zaczyna falować dźwięk i powoli systematycznie zwalnia obroty. Tak jakby cały układ napędu (kół zamachowych i silników szpulek) tracił siłę. Mechaniczne odciągnięcie w dół mostka z głowicami i rolkami trochę poprawia sprawę. Zmniejsza to docisk rolek do wałków, więc mniej obciąża napęd kół zamachowych. Po jakimś czasie i to nic nie daje i cały napęd powoli "siada". Wystarczy dotknąć lewej szpulki i odtwarzanie wyłącza się.

Gdy włączę zasilanie i nie włączam odtwarzania np. przez 15 minut po włączeniu play efekt jest identyczny jak napisałem wyżej. Wynika z tego, że coś "siada" w trybie odtwarzania a ja nie mam pojęcia co.... Jeśli można prosić o podpowiedź, gdzie chociaż poszukać, będę wdzięczny. Napięcia mierzyłem, gdzie się dało, ale może w złych punktach. Wydaje się, że są w porządku. Sprawdzałem nawet częstotliwość w punktach pomiarowych na płytce napędu kół zamachowych i jest taka jak w instrukcji. Przewija jak szatan w obie strony. Układ fotokomórki zatrzymujący przewijanie gdy zobaczy rozbiegówkę działa. Nie posiadam wiedzy z zakresu elektroniki i dlatego tak się męczę z tą usterką. Proszę o jakąś podpowiedź, jaki element może siadać w trybie odtwarzania i być związany z napędem szpulek i silnika podnoszącego mostek z głowicami (jego siła też słabnie z biegiem czasu). Moja wiedza jest niestety zbyt mała, żeby to namierzyć.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Daniel

 

Doprowadziłem Revoxa do samoczynnego zatrzymania pod koniec taśmy. Nie na końcu. Choroba postępuje i niedługo już w ogóle nic nie odtworzy :(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MamutDK

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy napędzie szpulek, ja też potrzebuję pomocy. Revox B710. Siedzę nad nim już z miesiąc i dalej walczę z tym "potworkiem". Problem jest taki, że po włączeniu zasilania przez może minutę działa dobrze. Potem zaczyna falować dźwięk i powoli systematycznie zwalnia obroty. Tak jakby cały układ napędu (kół zamachowych i silników szpulek) tracił siłę. Mechaniczne odciągnięcie w dół mostka z głowicami i rolkami trochę poprawia sprawę. Zmniejsza to docisk rolek do wałków, więc mniej obciąża napęd kół zamachowych. Po jakimś czasie i to nic nie daje i cały napęd powoli "siada". Wystarczy dotknąć lewej szpulki i odtwarzanie wyłącza się.

Gdy włączę zasilanie i nie włączam odtwarzania np. przez 15 minut po włączeniu play efekt jest identyczny jak napisałem wyżej. Wynika z tego, że coś "siada" w trybie odtwarzania a ja nie mam pojęcia co.... Jeśli można prosić o podpowiedź, gdzie chociaż poszukać, będę wdzięczny. Napięcia mierzyłem, gdzie się dało, ale może w złych punktach. Wydaje się, że są w porządku. Sprawdzałem nawet częstotliwość w punktach pomiarowych na płytce napędu kół zamachowych i jest taka jak w instrukcji. Przewija jak szatan w obie strony. Układ fotokomórki zatrzymujący przewijanie gdy zobaczy rozbiegówkę działa. Nie posiadam wiedzy z zakresu elektroniki i dlatego tak się męczę z tą usterką. Proszę o jakąś podpowiedź, jaki element może siadać w trybie odtwarzania i być związany z napędem szpulek i silnika podnoszącego mostek z głowicami (jego siła też słabnie z biegiem czasu). Moja wiedza jest niestety zbyt mała, żeby to namierzyć.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Daniel

 

Doprowadziłem Revoxa do samoczynnego zatrzymania pod koniec taśmy. Nie na końcu. Choroba postępuje i niedługo już w ogóle nic nie odtworzy :(.

Silnik który podnosi mostek z głowicami to nie silnik tylko elektromagnes. Jeżeli on też słabnie to wskazywało by na problem w sekcji zasilania. Wiem że wymieniałeś już kondensatory w zasilaczu ale czy zdjąłeś pokrywę przekaźnika w celu wyczyszczenia styków ? Pokrywę zdejmuje się ciężko i raczej bez jakiegoś uszczerbku się nie obejdzie ale potem można łatwo owinąć czarną taśmą izolacyjną i będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamutDK - a czy tutaj nie znajduje się podpowiedź?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel

Masz stuprocentową rację. To nie silnik tylko elektromagnes.

Przekaźnik działa jak należy, wyczyściłem styki ponownie i dalej to samo. Wymieniłem też diodę występującą przed nim. Nic się nie zmieniło. Magnetofon, gdy stoi długo bez zasilania z sieci, po podłączeniu i włączeniu przez chwilę gra dobrze. Niestety po pół minuty grania zaczynają się cyrki. Jeśli jest podłączony do sieci w stanie czuwania i go odpalę to od razu jest źle. Kurde, wygląda jakby naprawdę coś było nie tak w zasilaczu. Kondensatory wylutowywałem i sprawdzałem na mierniku. Są w porządku. Nawet mostki prostownicze zamieniałem miejscami (z braku pomysłów). Sprawdzę ten zasilacz jeszcze od innej strony. Podmienię stabilizatory (wcześniej je zmieniałem przed wystąpieniem usterki). Być może napięcia nimi stabilizowane siadają i logika głupieje. Oczywiście poprzedzę wszelkie wymiany pomiarami, ale już nie dziś. Mam dość.

Ke_raj

Widziałem te wpisy. Rolki już wykluczyłem. Zrobiłem test i zmniejszyłem do granic możliwości docisk rolek i też jest źle. Ustawiłem według serwisówki i przez chwilę po odpaleniu jest OK a dalej obroty zaczynają wariować bo cały układ traci siłę i nie ma mocy nawet aby "uciągnąć" taśmę. Po jakimś czasie sam się wyłącza z trybu play. Wygląda jednak na usterkę sekcji zasilania. Cóż, czeka mnie jeszcze sporo szukania z moją pokraczną wiedzą :).

Dziękuję Wam za zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.