Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony - porady serwisowe.


Gość G.Mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie kolego o tej instrukcji nadmieniłem w swoim poście - jam laik, dlatego nic mi ona nie jest w stanie pomóc. Co do linku do ukraińskiego ebay'a: ta długość 28 cm tyczy się złożonego paska na pół??? (czyli 2 razy 14 cm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DR-230 naprawiony. Dobrałem się do mechanizmu i przesmarowałem części związane z podnoszeniem mostka. Zmniejszyłem też siłę sprężyny odciągającej mostek w dół po włączeniu stop. Chyba była nieoryginalna. Namierzyłem jeden uszkodzony tranzystor na płytce sterowania elektromagnesami i teraz włącza się bez problemu. Serwisówki nie posiadam, ale się udało.

MAG

W sprawie mojego Revoxa B710 pisałem do producenta. U mnie był padnięty procesor "Mostek". Próbowałeś się może kontaktować z tą firmą? Spróbować nie zawadzi, jeśli będą duże problemy z wgraniem programu do nowej kości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, spróbować napisać nie zaszkodzi do Studera mam także namiary do innych serwisów za które dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam pytanie odnośnie czyszczenia głowicy w decku. Ostatnio coraz częściej mi się to zdarza i ciekawy jestem czy to wina niektórych kaset nieruszanych kilkanaście miesięcy lub ponad roku, ich jakości czy może coś innego się dzieje? Przykładowo po odsłuchu drugiej kasety słyszę już lekko zamulone brzmienie. Przeczyszczę izopropanolem i jest spoko na kolejną godzinę. Jak często u was odbywa się takie czyszczenie? Może coś z głowicą się dzieje (paski zmieniane 2 lata temu)? Deck Sony TC WR 770

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Panowie, skoro to porady serwisowe to zapytam wprost o dobry serwis, bądź może kogoś z forum kto doprowadziłby do porządku mojego Pioneera CT-939MarkII?

..z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie odnośnie czyszczenia głowicy w decku. Ostatnio coraz częściej mi się to zdarza i ciekawy jestem czy to wina niektórych kaset nieruszanych kilkanaście miesięcy lub ponad roku, ich jakości czy może coś innego się dzieje? Przykładowo po odsłuchu drugiej kasety słyszę już lekko zamulone brzmienie. Przeczyszczę izopropanolem i jest spoko na kolejną godzinę. Jak często u was odbywa się takie czyszczenie? Może coś z głowicą się dzieje (paski zmieniane 2 lata temu)? Deck Sony TC WR 770

 

To raczej tasmy sie sypia. Moze tez byc, ze glowica wcieta przez tasmy na tyle, ze krawedz wciecia drze krawedz tasmy.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam ct979 ,odtwarza,nagrywa ,przewija wszystko pracuje ok ale zaczynam myśleć o wymianie rolek bo widać z bliska,że są lekko popękane ,zastanawiam się kiedy je wymienić skoro na tą chwilę nic się nie dzieje ,jaki będzie objaw świadczący ,że to już.

Druga sprawa to pokrętło regulacji bias jest założone zwykłe bez podświetlenia...skąd teraz dorwać z podświetleniem

 

Tak to wygląda

 

Jak bym widział jak to pokrętło wygląda od środka to spróbuję zrobić coś podobnego z tego zwykłego nawiercając otworek i dając coś białego do środka

 

Wywiercony otwór , kombinuje czym w pokrętle przekazać światło z środka ośki do otworu w pokrętle ,trzeba by to czymś zalać tylko czym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11648-0-28943300-1501262279_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie się nie da, trzeba wyjąć mechanizm. Niby na siłę się da bo są zatrzaski ale trudno jest je odgiac. Po bokach klapki są i trzymają kieszeń połączona z mechanizmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Odkryłem że mój magnetofon odtwarza taśmę zbyt szybko. Porównałem niegranie zgrane do wav z płyty CD i plik nagrany na komputer z kasety (oryginalnej,nagranej fabrycznie). Zsynchronizowałem je w Audacity. Im dłużej wybrzmiewało nagarnie tym większe powstawało echo. Może się mylę ale wnioskuję z tego że nagranie z magnetofonu zwiększało stopniowo prędkość. Czego to może być wina? Stary,zużyty pasek czy trzeba wyregulować obroty silnika? Wolałbym wiedzieć zanim kupie pasek(być może nie potrzeby) i wydam 20 pln(z kosztami przesyłki) na coś niepotrzebnego. A tym bardziej nie chcę grzebać przy silniku jeżeli działał by on dobrze. A może jeszcze coś innego co nie przychodzi mi do głowy?. Aha,mam 2 identyczne magnetofony i dźwięk z nich nagrane do się "dopasować" do siebie(dźwięk z jednego z dźwiękiem z drugiego) na Audacity. Ale nie pasuje to do dźwięku skopiowanego z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

 

Ostatnio stałem się posiadaczem magnetofonu Onkyo Ta-2250. Do wymiany jest pasek - niestety oryginalny jest rozciągnięty. Z tego co zdążyłem się zorientować to Ta-2250 to bliźniacza konstrukcja TA-2047.

Czy ktoś orientuje się może jaki dobrać pasek do tego magnetofonu? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie się nie da, trzeba wyjąć mechanizm. Niby na siłę się da bo są zatrzaski ale trudno jest je odgiac. Po bokach klapki są i trzymają kieszeń połączona z mechanizmem.

 

da się da :)

 

patrząc od góry kieszeni są dwa zatrzaski - lekko oba nacisnąć w dół, wtedy rozdzieli się kieszeń na zewnętrzną z szybką i wewnętrzną.

po rozdzieleniu - najlepiej położyć do poziomu kieszeń zewnętrzną i zablokować ją w tej pozycji czymś niezbyt ciężkim (żeby nie wyłamać, a jednocześnie żeby sobie spokojnie leżała i nie wracała na sprężynie do pozycji zamkniętej :)

 

potem w tej wewnętrznej części - od środka patrząc jest wahająca się klapka dociskowa - trzeba sobie poświecić małą latarką od góry i widać, że (bodaj z prawej strony), nie pamiętam, bo całe lata nie dotykałem :) jest inny zaczep tej klapki niż z drugiej strony. Z jednej strony się podważa i wyciąga do góry (widać wycięcie w mechaniźmie plastiku), a druga strona wychodzi sama z otworu. Zamykając - czynności w odwrotnej kolejności się robi - to naprawdę proste, tylko nic na siłę i z wyczuciem.

 

po otwarciu obu kieszeni i wyjęciu klapki mechanizmu dociskowego kasety - dostęp jest swobodny do obu rolek, można przewijać, czyścić rolki w pozycji startu, co jest najbardziej skuteczne itd.

 

to otwieranie jest też bardzo pomocne jeśli wkręci się taśma, co czasem niestety się zdaża - wówczas nie trzeba walczyć siłowo :) - tylko spokojnie, manewrując pozycjami klawiszy - można ją w całości usunąć

 

Uczulam tylko na delikatne ruchy, bo szkoda sprzętu, jeśli ktoś nie ma wyczucia w rękach :)

 

Druga sprawa to pokrętło regulacji bias jest założone zwykłe bez podświetlenia...skąd teraz dorwać z podświetleniem

 

firmowo jest z podświetleniem

nie pamiętam jak realizowanym - jakaś mikro dioda gdzieś w głębi, na jakimś "patyku", czy za nim - jeśli dobrze kojarzę sprzed lat

tam jest chyba plastikowy, przezroczysty trzpień i on robi za światłowód :) do pokrętła

 

ale mogę nie pamiętać już :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

da się da :)

 

patrząc od góry kieszeni są dwa zatrzaski - lekko oba nacisnąć w dół, wtedy rozdzieli się kieszeń na zewnętrzną z szybką i wewnętrzną.

po rozdzieleniu - najlepiej położyć do poziomu kieszeń zewnętrzną i zablokować ją w tej pozycji czymś niezbyt ciężkim (żeby nie wyłamać, a jednocześnie żeby sobie spokojnie leżała i nie wracała na sprężynie do pozycji zamkniętej :)

 

potem w tej wewnętrznej części - od środka patrząc jest wahająca się klapka dociskowa - trzeba sobie poświecić małą latarką od góry i widać, że (bodaj z prawej strony), nie pamiętam, bo całe lata nie dotykałem :) jest inny zaczep tej klapki niż z drugiej strony. Z jednej strony się podważa i wyciąga do góry (widać wycięcie w mechaniźmie plastiku), a druga strona wychodzi sama z otworu. Zamykając - czynności w odwrotnej kolejności się robi - to naprawdę proste, tylko nic na siłę i z wyczuciem.

 

po otwarciu obu kieszeni i wyjęciu klapki mechanizmu dociskowego kasety - dostęp jest swobodny do obu rolek, można przewijać, czyścić rolki w pozycji startu, co jest najbardziej skuteczne itd.

 

to otwieranie jest też bardzo pomocne jeśli wkręci się taśma, co czasem niestety się zdaża - wówczas nie trzeba walczyć siłowo :) - tylko spokojnie, manewrując pozycjami klawiszy - można ją w całości usunąć

 

Uczulam tylko na delikatne ruchy, bo szkoda sprzętu, jeśli ktoś nie ma wyczucia w rękach :)

 

 

 

firmowo jest z podświetleniem

nie pamiętam jak realizowanym - jakaś mikro dioda gdzieś w głębi, na jakimś "patyku", czy za nim - jeśli dobrze kojarzę sprzed lat

tam jest chyba plastikowy, przezroczysty trzpień i on robi za światłowód :) do pokrętła

 

ale mogę nie pamiętać już :O)

 

Dzięki no i wszystko jasne :)

 

Fotka

Kolega w dziale magnetofon dał fotkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Może to będzie wskazówką - zależy od tego, co Ci w mechanice padło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Panowie,

Proszę o poradę: W moim Kenwood KX-7060S przestała działać automatyczna kalibracja (ATCS),a mianowicie po wciśnięciu przycisku ATCS magnetofon zachowuje się jakby przeprowadzał kalibracje, ale na taśmę nic się nie nagrywa, jakby nie działał generator. Po odtworzeniu części taśmy na której przeprowadzał kalibracje słychać tylko szum bez żadnych pisków itp. charakterystycznych dla generatora.

 

Posiadam multimetr i inne narzędzia, ale potrzebuje, aby ktoś mnie ukierunkował od czego zacząć pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-37970-0-43045500-1511692400_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Odkryłem że mój magnetofon odtwarza taśmę zbyt szybko. Porównałem niegranie zgrane do wav z płyty CD i plik nagrany na komputer z kasety (oryginalnej,nagranej fabrycznie). Zsynchronizowałem je w Audacity. Im dłużej wybrzmiewało nagarnie tym większe powstawało echo. Może się mylę ale wnioskuję z tego że nagranie z magnetofonu zwiększało stopniowo prędkość. Czego to może być wina? Stary,zużyty pasek czy trzeba wyregulować obroty silnika? Wolałbym wiedzieć zanim kupie pasek(być może nie potrzeby) i wydam 20 pln(z kosztami przesyłki) na coś niepotrzebnego. A tym bardziej nie chcę grzebać przy silniku jeżeli działał by on dobrze. A może jeszcze coś innego co nie przychodzi mi do głowy?. Aha,mam 2 identyczne magnetofony i dźwięk z nich nagrane do się "dopasować" do siebie(dźwięk z jednego z dźwiękiem z drugiego) na Audacity. Ale nie pasuje to do dźwięku skopiowanego z CD.

 

Zakładam iż nie posiadasz żadnej taśmy testowej dlatego proponuję nagrać na sprawnym, prawidłowo wyregulowanym decku na zwykłą żelazową taśmę sygnał 3150 Hz wygenerowany np. w Audacity i odtwarzając ten sygnał zmierzyć jaka jest częstotliwość na wyjściu z magnetofonu. Jeżeli jest inna niż ta nagrana, potrzebna jest regulacja. Wymiana paska oczywiście nie zaszkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

mam problem z magnetofonem: Technics RS-TR515 - po kilku sekundach wyłącza odtwarzanie prawostronne w obydwu kieszeniach.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?, ewentualnie czy możecie polecić jakiś serwis gdzie można było by go wysłać do naprawy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnetofony są bardzo skomplikowanymi urządzeniami i są czułe nawet na małe błędy w serwisowaniu.Samemu się dzisiaj o tym przekonałem.W prostym mechanizmie Philips N-2510 pękł pasek napędowy.Jego wymiana,wydaje się nieskomplikowana.Wymieniłem pasek na podobny o identycznej średnicy i magnetofon przestał napędzać prawą szpulkę podczas pozycji play.Wszystkie inne funkcje działały..Głowiłem się nad tym dobrą godzinę,gdy spostrzegłem,że magnetyczne sprzęgiełko napędzające prawą rolkę działa dopiero po lekkim dociśnięciu rolki.Oryginalny pasek był przekroju okrągłego.Ja zastosowałem kwadratowy.I to wystarczyło.Po założeniu okrągłego, wszystko wróciło do normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z magnetofonem: Technics RS-TR515 - po kilku sekundach wyłącza odtwarzanie prawostronne w obydwu kieszeniach.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?

Jeśli ten deck odtwarza tylko w funkcji rewersu to przyczyną jest uszkodzone kółko zębate RDG5772ZC.

Z tego co patrzyłem obecnie jest dostępne w internecie a wymiana jest prosta - sam to zrobisz.

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odkopuje temat bo mam problem z renowacją kaseciaka Sony  TC-209SD

Po rozebraniu wyczyszczeniu z kurzu oaz umyciu mechanizmów , wymianie pasków i przesmarowaniu  nadal piszczy rolka zębata prawa połączona paskiem z licznikiem podczas wciśnięcia play gdy jest kaseta lub jej nie ma. Podczas przewijania nie piszczy. Po wyjęciu tego sprzęgła pomiędzy 2 plastikowymi kołami jest jakaś pianka albo włóknina i czy to może piszczeć ? czy to musi być czymś nasączone  ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Henryk I. napisał:

... Po wyjęciu tego sprzęgła pomiędzy 2 plastikowymi kołami jest jakaś pianka albo włóknina i czy to może piszczeć ? czy to musi być czymś nasączone  ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi .

Tak, to może piszczeć, bo całość jest sprzęgłem ciernym. Przy odtwarzaniu, dolna część obraca się szybciej od górnej.

Ta "pianka" powinna być czysta i sucha. Smarowanie jest absolutnie wykluczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszperałem trochę  w sieci i już wiem coś więcej ?

To nie pianka a filc ? którego się nie regeneruje tylko wymienia na nowy ale są tacy którzy go regenerują i smarują na youtube. 

Godzinę temu, Kapstan_Biasu napisał:

Smarowanie jest absolutnie wykluczone.

To po obejrzeniu kilku filmików na youtube  gdzie mówili o smarowaniu tego filca  w tym momencie zgłupiałem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Henryk I. napisał:

Wczoraj poszperałem trochę  w sieci i już wiem coś więcej ?

To nie pianka a filc ? którego się nie regeneruje tylko wymienia na nowy ale są tacy którzy go regenerują i smarują na youtube. 

 

Nie ma przeszkód, żeby go nasmarować. Ale jeśli to jest część sprzęgła pod talerzykiem zwijającym taśmę przy odtwarzaniu, to nasmarowanie tego filcu, skutecznie uniemożliwi zwijanie taśmy.

Pokaż te elementy, to się upewnimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to z blaszką dociskową za kapstanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A z drugiej strony ma pasek do licznika

 

20200420_071544.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Henryk I.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Jeśli ktoś nasmarował to sprzęgło, to jest... debilem?

Tu 

2002426245_cvgbhnjm..thumb.JPG.111d351b08fe6159ba6f3a86da210284.JPG

jest regulacja. Może jest "dociągnięte" za bardzo i dlatego piszczy. 

Tego

2005035850_mjnbvc.thumb.JPG.2e7774cd3adebf6314f42aa7871dbab9.JPG

sprzęgła, też nie wolno smarować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to o te chodzi , po wyjęciu go  nie rozbierałem bo blaszka zabezpieczona pierścieniem segera  jedynie dałem troszkę smaru do łożyska ślizgowego  i umyłem idlera na tym sprzęgle ale to nie pomogło i nadal piszczy. A na kanałach yuetube pokazywali jak się to rozbiera i że smarują (ale nie widać tego na filmach , jedynie tak mówią).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.