Skocz do zawartości
IGNORED

Cechy brzmienia - do 300zł


yenny

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post kłaniam się przed wszystkimi stereoautorytetami i mówię: dzieeeeeń dooo bry.

Pod natchnieniem starszych płytek mego ojca, postanowiłam złożyć swój pierwszy zestaw czasoumilający. Jego podstawą ma być jakiś solidny, wiekowy wzmacniacz. I tu pojawia się problem mianowicie: wiem mniej więcej, jakie modele są w zasięgu mojego skromnego budżetu, jednak, jako że nie mam praktycznie żadnych możliwości odsłuchu tych pudełek na przyzwoitych kolumnach, potrzebuję pomocy kogoś, kto miał okazję skonfrontować brzmienia starszych modeli firm: HK, Denon, Yamaha, Sansui, Marantz, Rotel i Luxman, opisać wrażenia na łamach forum i konstruktywnie coś polecić. Poszukuję wzmaka przede wszystkim melodyjnego, uniwersalnego, o dużej czystości i rozdzielczości, nie zależy mi na mocy a raczej na dynamice dźwięku. Koniec listy życzeń.

Słucham głównie cięższych kawałków (Metallica, AC/DC, Manson), ale tez ballad (Ozzy) a czasem Kultu i poezji śpiewanej :p Prosiłabym również o polecenie jakichś sensownych (ale jakże by inaczej - tanich) kolumienek do danego piecyka.

 

Pozdrawiam Yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:-)

 

Do metalu/rocka w kwocie jaką możesz przeznaczyć, jeśli chodzi o wzmianiacz, polacam zdecydowanie Rotela:-) Dynamika i uderzenie na 5-tkę, jak za tą kasę. Np Rotel Ra 931 lub 921. miałem ten wzmacniacz i naprawdę gra bardzo dynamicznie, dużo wyższego basu, ostre tony jak należy, do rock/metal coś świetnego za tą kasę wg mnie.

 

miałem go długo - piszę o Rotelu, i grał na kolumnach diy na westrze a potem na Heco Victa 500 i z Heco metal i rock nie sądzę by w tej cienie grało coś lepiej, dynamika dynamika i dynamika.

 

A ile możesz wydać na kolumny i czy chcesz podstawki czy podłogowe? I do jakiego pokoju?:-)

 

Pozdrawiam=)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 nie poszalejesz. Raczej jakiś Vintagowy amplituner - i trzeba się modlić aby był sprawny i nie wyschnięty w środku na wiór (znaczy się aby nie świrował z powodu suchych kondów) itd. Taki sprzęt też powinien być często grany - takie staruszki lubią stać pod prądem. Inaczej padają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta yamaha sensowna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

generalnie w tej kasie nie ma szaleństwa - wszystko zalezy od scześcia - to loteria:) chyba, zę zaufasz handlarzowi, który wybierze sprawny egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300pln to NAD 3020, ja kupiłem za 400 razem z cd i tunerem.Gra przyzwoicie i całkiem dobrze daje radę w mocnej muzyce.Dobra podstawa basowa nie za ostra góra i gitary też słychać bardzo fajnie.Grałem kiedyś w zespole i troszkę jeszcze pamiętam jak grają żywe instrumenty.Gorzej znależć dobre paczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie kolumny mają być podpięte, w każdym bądź razie ze swojej strony polecam Luxmana L-210 świetny sprzęt za śmieszną kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama widzisz, że kilka osób pisze, że Rotel wymiata:-):-)

 

Żaden vintage złom (bo za 300zł vintage to złom raczej!), ale koczuj na Rotela. Dozbieraj jak możesz do 400zł, a 921 spokojnie kupisz.

 

Tu masz 920AX:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(może w sam raz nikt nie będzie licytował i złapiesz go za te 299:)

 

No i 930AX:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(za 410, może uda się stargować do 350 - zapytaj)

 

Aha, nie wiem czy jest istotna różnica między 931 a 930AX i 921 a 920AX. Ktoś wiem może czy jest? (chodzi o brzmienie, nie moc)

 

Bo one różnią się wyłącznikiem korekcji tonów (w 931 i 930ax jest, w 921 i 920ax nie), ilością wyjść na kolumny (2 w 931 i 930ax, 1 w 921 i 920ax) i lekko mocą.

 

Myślę że takie 920ax by Ci wystaczyło spokojnie na początek:-) Napisz jeszcze do jakich kolumn to ma być (budżet, pokój i czy podłogowe czy podstawki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, kolesie wpisali rotela a do tego AE! ja w takim razie nie mam co tu szukać, wyrazy współczucia nabywcy:) i wcale nie chodzi o to, że tanio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ogólnie Rotele nie są zbyt melodyjne. Raczej jasny dźwięk z nieco krzykliwą górą. Przynajmniej w tej kwestii lepiej wypadają niektóre złomy vintage, nawet za 300 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78>

tez mnie to zabolalo....

 

Obstawiam tu wspomnianego luxmana L210, bezpieczniejszy wybor (dzwiekowo), zwlaszcza jak sie pierwszy raz cos kompletuje, szkoda by sie zdolowac na dzien dobry jakims jazgotem i doradztwem w postaci zmiany kabli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na NADa nawet 3020, dawał rade u mnie, ale marantz bardziej mi sie podoba, tak od pm50 w gore, ale to trzeba by dołożyc nieco.

ale ile ludzi tyle opinii, każdy może się dopisać jak kolega wyżej, rotel, sony es, pioneer itd, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

spiler86, słyszałem 3020 - ROTEL będzie do metalu i rocka lepszy.

Ricardozamora, dziś dzień Rotela, a co :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rocku i metalu często brakuje mięska - wypełnienia. Rotel jeszcze bardziej to uwypukli.

Lecz wielu to nie przeszkadza. Oczywiście - ten sam Rotel oferuje w zamian coś innego:)

W wyborze wszelakiego sprzętu, najważniejszym jest (jak widać) problem preferencji i gustów... Można się licytować do rana:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

zakurzyk, Rotel wypełnienia ma w sam raz, inna sprawa że można lubic przepełnienie, tylko że wtedy traci się dynamikę atak i rytm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma - niestety:(

Aktualnie gra końcówka z pre lampowym. Nawet teraz wokale brzmią nieco "blado", a na górze jest "cienko". Blachy mało zróżnicowane, uderzenie w werbel traci połowę swej wagi.

Atak i dynamka - dobre!

Może mam zbyt duże oczekiwania? Albo za dobrze pamiętam jak grało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

jasne, ale zwróć uwagę, że to ma być wzmacniacz dla kogoś kto rozpoczyna przygodę:-) Pamiętam dzień kiedy przyszedł do mnie Rotel 931, wcześniej miałem technicsa su-v470 i marantza pm43 chyba. Wtedy po raz pierwszy usłyszałem coś więcej oprócz dużo brudu o dużej mocy (technics) i samego ciepła (mar.)

 

Musimy zaczekać aż koleżanka napiszę coś o kolumnach, wtedy można myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

zukzukzuk, w tej cenie albo rybki, albo ...

Pewnie że można lepiej, ja pisałem w kontekście tej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, niech będzie Rotel - ok, uczciwe piece - jak grają tak grają, ale grają - kwestia preferencji, ale NIE Z AE!!! przecież te paździerze nie nadają się do palenia w piecu! AE grają wyjątkowo bezbarwnym i beznamiętnym i suchym dźwiękiem! Jakieś zwykłe stare cantony za 200 pln zabijają je na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Rotel to jak impreza rockowa w pigułce 10 minut czadu i wyłączamy zmęczeni jazgotem ... Dla kobiety - Luxman 210 i tyle. Pozna wszystko na plus i jeszcze słodko i melodyjnie będzie.

Nic nie mam do Rotela - wręcz przeciwnie ale do niego to uważama trzeba "dorosnąć" i dobrać resztę toru. To solidne klocki są (i zawsze były) jeno trza wiedzy by błyszczały a nie krzyczały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, do Rotela to trzeba sobie dobrać resztę. A już na pewno nie będzie ładnie z AE - to jazda bez trzymanki męcząca uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

yenny, 29 Wrz 2009, 19:52

 

>Jako że to mój pierwszy post kłaniam się przed wszystkimi stereoautorytetami i mówię: dzieeeeeń

>dooo bry.

 

Jedna z nielicznych kobiet na forum :) Witam :) Nie daj się zbałamucić ciemnym siłom audiofilskim :))

 

Jeśli nie śledzisz forum uważnie to może nie wiesz, że najważniejsze są kolumny, od tego zacznij, najlepiej jakieś studyjne aktywne monitory bliskiego pola (yamaha, krk, adam, APS), najlepiej się przejdź do jakiegoś sklepu z takim sprzętem (muzyczne) i posłuchaj jaki Ci pasuje dźwięk. Reszta, czyli przedwzmacniacz, CD i kable są bez większego znaczenia, kupuj najtańsze i najwygodniejsze - pilot ! Będziesz musiała trochę dołożyć do tych 300 zł...

 

Szczegóły w wątku: "Hi-end is dead" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.