Jump to content
IGNORED

Jaki uzywany cd pod przerobki

mgrzemow

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegos czasu interesuje sie konstrukcja glosnikow i generalnie technika audio. Mam za soba juz pare projektow glosnikowych i w tej chwili mam na tapecie:

1. Glosniki na Monacorach SPH165KEP i Peerless DT100

2. Wzmacniacz Gainclone na LM3875.

Niestety w wyniku pewnych komplikacji zostalem bez odtwarzacza CD. Nie napisze publicznie, co robi za zrodlo...

Wlasnie w tej sprawie chcialem sie poradzic:

Jaki kupic uzywany odtwarzacz CD "pod modyfikacje"?

Interesowaly by mnie takie jego cechy jak:

1. dobry transport

2. dobry przetworni

3. popularne i dostepne w sieci plany modyfikacji - nie znam sie na technice CD i nie bardzo mi sie chce robic kolejny "doktorat" ;-)

Mysle, ze budzet to ok 700 zl.

Wiem, ze to niewiele, ale jako podstawa do przerobek moze sie cos znajdzie?

Pozdrawiam grupowiczow i forumowiczow,

MichalG

Guest bOBILEK

(Konto usunięte)

Witam!

Sam temat dobrego transportu był na forum już "przerabiany". Jeśli miałbym się pokusić o wnioski (to moje prywatne zdanie), to są trzy mozliwości:

1. Któryś ze sprawdzonych napędów Philips'a np. CDM4, CDM9 itd.

2. Mechanizm Stable Platter firmy Pioneer (ale tylko wyższe modele!)

3. Napęd VRDS firmy TEAC (pioruńsko drogi!)

Z tego poniekąd wynika, że do przeróbek najlepiej nadają się odtwarzacze Philips'a i Marantza oraz niektóre modele Pioneera.

W sieci zdecydowanie najwięcej jest o modyfikacjach odtwarzaczy na bazie napędów Philipsa.

Jeżeli j.angielski niestraszny, wystarczy wpisać w przeszukiwarce "cd mods" albo "cd tunning" i już!

Osobiście modyfikowałem tylko Pioneer'y z przetwornikami Delta-Sigma w konfiguracji różnicowej i zmiana zegara taktującego plus układu wyjściowego (inne wzmacniacze operacyjne lub lampy) dawała kolosalną poprawę. Można jeszcze było pokusić się o zmiany w zasilaniu (choć wyższe modele Pioneer'a i tak są pod tym względem całkiem porządnie wykonane, bo mają oddzielne stabilizatory dla każdego stopnia).

Michał wejdź na diyaudio i napisz "marantz mods" -będziesz zadowolony z wyniku poszukiwań. Tak więc tu masz sporo gotowych i dobrych rozwiązań. To taka przewaga tych odtwarzaczy. Wiem, że to nie na temat ale napisz parę zdań o Gainclone (kręci mnie to urządzenie a nie chcę robić w ciemno, bo na tapecie jest teraz DAC i brakuje już czasu).

Z elektroniki tak naprawde to jestem noga - prawo Ohma i tyle.

Gainclone mnie skusil, bo jest prosty i dobrze udokumentowany.

Ponizej link do strony na ktorej jesto dobre udokumentowany GainClone w 3 odmianach (lacznie z buforem lampowym!!!):

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to podane na moim poziomie - czyli bliskim gruntu ;-)

Dodam, ze juz prawie udalo mi sie skompletowac czesci:

LM3875 w TME (25zl sztuka)

MUR860 tez w TME

Parowane transformatory 24V 100VA nawija mi gosc z Tarnowa za 30 zl szt. Stoi w niedziele na zewnatrz, z boku hali na gieldzie RTV w Krakowie/Bronowicach.

Na razie mam zwykle kondensatory - bede eksperymentowal pozniej.

CDkow, to chyba faktycznie Marantz...

Pozdrowienia,

MichalG

Witam

Warto pomęczyć stare Luxmany albo Sansui . Można toto kupić za grosze 200-300PLN a i bez żadnych przeróbek gra tak że HK 750 i wiele innych może się schować...... To są dobre urządzenia konstruowane przez inżynierów a nie speców od marketingu....

• 2 weeks later...

hmm,ja tu moze nie na temat,ale pisze do mgrzemowa...studiuje w krakowie,zamierzam zrobic new konstrukcje i to na monacorach.sluchaj mgrzemow,czy mógłbym skoczyc i pooglądać sobie te monacory?? z kopułką peerlesa mialem do czynienia,fajna jest...daj szybko znać

Hej,

Nie ma sprawy.

Pisz na michal.grzemowski@TO_WYWAL.neostrada.pl

Rzuc tez okiem na forum cmbe:

www.diyaudiuo.tk - wlasnie trwa projekt monitorow odsluchowych byc moze na tych glosnikach.

Pozdrowienia,

MichalG

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.