Jump to content
IGNORED

Monitory DIY z wykopem na Aurum Cantus ?


JacekN

Recommended Posts

Szukam od dawna monitorów z dobrym wykopem a dokładniej przetworników do ich budowy i dzisiaj natknąłem się na ten test

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po czym zacząłem się zastanawiać że może to czego szukam. Nie duży monitor z 150w RMS na basie to już jest dobrze, mały a z wykopem do tego jakaś wstęga i mamy fajny monitor.

 

Myślałem nad

Aurum Cantus AC165/50C2C + Aurum Cantus G2i gdyż nie jestem w stanie wydać 700 zł na jeden głośnik jak np w tej konstrukcji

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko już przeszukałem trochę internet i nigdzie nie moge znaleść żadnych DIY na tych głośnikach albo na samym Aurum Cantus AC165/50C2C

 

Co o tym wszystkim myślicie może znacie jakieś projekty albo kto by pomógł z zwrotnicą itp.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem swoje na AC 130f35 i vifce xt25 w dobrze zaprojektowanej obudowie 7l zwrotka 2-rzędu zmodyfikowany L-R, elegancko się spisują trochę ludzi słuchało ich i każdy był pod wrażeniem spójności i neutralności :). jak coś to mój nr gg jest w o mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja ma złe doświadczenie z AC . Z tanich głośników wybrałbym Ushera 8535 - swietny bas a średnica porównywalna do scan speaków węglowych ( bo to ta sam technologia ). No i jest ten wykop na basie ale to też kwestia wzmacniacza .

Albecki ma kit z tym głośnikiem .

...there is no spoon...

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze ze słyszałem zestaw na takich samych głośnikach jak ja mam (czyli 130f35 i vifka xt25) w innej obudowie i inna zwrotą to była tragedia, wszystko to kwestia odpowiedniego zestrojenia i oczywiście sporo zależy od sprzętu towarzyszącego :). Zresztą każdy głośnik może zagrać źle lub dobrze i każdy ma inne gusta najlepiej jest posłuchać czegoś z głośnikami jakie zamierzamy użyć w swojej konstrukcji aby ieć jakiś pogląd co może z tego wyjść i nie należy wierzyć symulacjom ;).

Link to comment
Share on other sites

To napisze co zaobserwowałem u siebie podczas mozolnych obliczeń i kilku podejść do AC :). Najlepiej sprawują się one przy cięciu na ok 2k-2,5k filtrem 2-go rzędu (najlepiej zacząć od L-R a potem wprowadzać własne modyfikacje), nie należy dawać w torze niskotonowym zobela obcina strasznie dynamikę (mimo że z katalogowki impedancja rośnie dosyć szybko wraz z częstotliwością), u siebie wypchałem obudowę po brzegi wytłumieniem , obudowa ma BR, dzięki temu mam ładny gładki spadek (coś pomiędzy BR a obudową zamkniętą). Przy pomiarach w komorze bezechowej kolumienki ciągnęły od 47Hz (przy -3dB), a w domu dolna graniczna spadła do 40Hz (specyficzna akustyka pokoju). Jeśli chcesz pomiary czy coś innego to pisz na gg lub PW :).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sprzęt pomiarowy i miałem do czynienia z kilkoma głośnikami AC . I szczerze odradzam . Raz zrobiłem z nich zestaw i tylko rozczarowanie z tego wynikło . Podobne wrażenia miałem w satosunku do Peerlessów SDS , PHL 1340 , kilku egzemplarzy Vify , 18 cm scan speaków z serii Revelator , 19 cm Dynaudio ... nie pamiętam więcej .

Poprostu sa głosniki , które nie chca grać i już . I konstrukcje AC do nich należą .

...there is no spoon...

Link to comment
Share on other sites

Chodzi oczywiście o 8935A . Głosnik gra jak scan speak 8535 tylko w nieco mniejszych obudowach . Ich charakterystyki sa bardzo podobne . nawet typowa dla węglowych osiemnastek górka przy 800 Hz jest identyczna .Mój niedługo zagości w obudowie przypominającej ProAc 2,5 razem z tweeterem scan speak 2010 . wtedy powiem więcej i zamieszczę pomiary oraz zwrotnicę . Na razie mogę dodac tylko tyle ,że bas ma świetny ( jak na 18 cm głosnik oczywiście ). Nawet lepszy o scana 8535 bo bardziej zwarty .W zasadzie kto był na Audioshow to słyszał bo w pokoju Albeckiego grały kolumny na tym przetworniku .

...there is no spoon...

Link to comment
Share on other sites

Słyszałem dużo dobrego na temat właśnie Usher'ów w tym oczywiście o 8935a.

Również dużo pozytywnych opinii na temat seas'ów i mowa tu o ER18, CA18 ale żaden z nich nie będzie miał moim zdanie takiego kpa jak ten AC.

Do tego ten 8935 potrzebuje dość dużą obudowę co z jednej strony jest minusem robiąc monitory ale i sugeruje ładne i niskie zejście zachowując doby impuls i wytrzymałość.

 

...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.