Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory DIY z wykopem na Aurum Cantus ?


JacekN

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od dawna monitorów z dobrym wykopem a dokładniej przetworników do ich budowy i dzisiaj natknąłem się na ten test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po czym zacząłem się zastanawiać że może to czego szukam. Nie duży monitor z 150w RMS na basie to już jest dobrze, mały a z wykopem do tego jakaś wstęga i mamy fajny monitor.

 

Myślałem nad

Aurum Cantus AC165/50C2C + Aurum Cantus G2i gdyż nie jestem w stanie wydać 700 zł na jeden głośnik jak np w tej konstrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko już przeszukałem trochę internet i nigdzie nie moge znaleść żadnych DIY na tych głośnikach albo na samym Aurum Cantus AC165/50C2C

 

Co o tym wszystkim myślicie może znacie jakieś projekty albo kto by pomógł z zwrotnicą itp.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem swoje na AC 130f35 i vifce xt25 w dobrze zaprojektowanej obudowie 7l zwrotka 2-rzędu zmodyfikowany L-R, elegancko się spisują trochę ludzi słuchało ich i każdy był pod wrażeniem spójności i neutralności :). jak coś to mój nr gg jest w o mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma złe doświadczenie z AC . Z tanich głośników wybrałbym Ushera 8535 - swietny bas a średnica porównywalna do scan speaków węglowych ( bo to ta sam technologia ). No i jest ten wykop na basie ale to też kwestia wzmacniacza .

Albecki ma kit z tym głośnikiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy złe doświadczenie , możesz sprecyzować ?

Chodzi CI chyba o 8935a ? on potrzebują dość duża obudowę ale kiedyś o nich myślałem. Poczekamy jeszcze może ktoś się wypowie na temat tych AC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze słyszałem zestaw na takich samych głośnikach jak ja mam (czyli 130f35 i vifka xt25) w innej obudowie i inna zwrotą to była tragedia, wszystko to kwestia odpowiedniego zestrojenia i oczywiście sporo zależy od sprzętu towarzyszącego :). Zresztą każdy głośnik może zagrać źle lub dobrze i każdy ma inne gusta najlepiej jest posłuchać czegoś z głośnikami jakie zamierzamy użyć w swojej konstrukcji aby ieć jakiś pogląd co może z tego wyjść i nie należy wierzyć symulacjom ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisze co zaobserwowałem u siebie podczas mozolnych obliczeń i kilku podejść do AC :). Najlepiej sprawują się one przy cięciu na ok 2k-2,5k filtrem 2-go rzędu (najlepiej zacząć od L-R a potem wprowadzać własne modyfikacje), nie należy dawać w torze niskotonowym zobela obcina strasznie dynamikę (mimo że z katalogowki impedancja rośnie dosyć szybko wraz z częstotliwością), u siebie wypchałem obudowę po brzegi wytłumieniem , obudowa ma BR, dzięki temu mam ładny gładki spadek (coś pomiędzy BR a obudową zamkniętą). Przy pomiarach w komorze bezechowej kolumienki ciągnęły od 47Hz (przy -3dB), a w domu dolna graniczna spadła do 40Hz (specyficzna akustyka pokoju). Jeśli chcesz pomiary czy coś innego to pisz na gg lub PW :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z 18 powinno być jeszcze lepiej ale czy ktoś miał z nim styczność czy może jest gdzieś w necie coś na ten temat może jakieś diy. Monitory mają być tylko i wyłącznie na 18.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem projektów diy na mid-basssach z AC co innego wstęgi :). JA swoje kupiłem w sumie po obejrzeniu katalogówek i przeczytaniu paru recenzji na zachodzie (troche w ciemno :) ), ale z zakupu się ciesze :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś inny miał do czynienia z tymi głośnikami albo chciałby mieć do czynienia dysponuje sprzętem pomiarowym i pomógł by w projekcie tj zwrotnica i ostateczne strojenie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt pomiarowy i miałem do czynienia z kilkoma głośnikami AC . I szczerze odradzam . Raz zrobiłem z nich zestaw i tylko rozczarowanie z tego wynikło . Podobne wrażenia miałem w satosunku do Peerlessów SDS , PHL 1340 , kilku egzemplarzy Vify , 18 cm scan speaków z serii Revelator , 19 cm Dynaudio ... nie pamiętam więcej .

Poprostu sa głosniki , które nie chca grać i już . I konstrukcje AC do nich należą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział raczej tak że ci ich brzmienie nie podoba się :) a jak wiemy gusta są różne i się o nich nie dyskutuje a tym bardziej nikomu się nie wpiera własnej ideologii :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , mnie się brzmienie AC nie podoba . Ideologii nie wciskam - to jest wyłacznie moje zdanie . Wolę kupić dobrego papierowego Seasa niż AC i jaszcze zaoszczędzić bo Seas z Polinku tańszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo grałem na AC (jak w "o mnie").

Mi tam brzmienie bardzo pasowało. Zwrotnica z pkt. podziału na ok. 2,8kHz, II rząd (elektrycznie) na AC180 i III dla wstęgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o 8935A . Głosnik gra jak scan speak 8535 tylko w nieco mniejszych obudowach . Ich charakterystyki sa bardzo podobne . nawet typowa dla węglowych osiemnastek górka przy 800 Hz jest identyczna .Mój niedługo zagości w obudowie przypominającej ProAc 2,5 razem z tweeterem scan speak 2010 . wtedy powiem więcej i zamieszczę pomiary oraz zwrotnicę . Na razie mogę dodac tylko tyle ,że bas ma świetny ( jak na 18 cm głosnik oczywiście ). Nawet lepszy o scana 8535 bo bardziej zwarty .W zasadzie kto był na Audioshow to słyszał bo w pokoju Albeckiego grały kolumny na tym przetworniku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dosyć ciekawa propozycja ale dokładając kilkadziesiąt zł można kupić l18, er18, ca18rnx, choć kiedyś trzeba powiedzieć stop w tym dokładaniu kilku-dziesięciu/set zł. Byłem u akkusa w pokoju rok temu ale wtedy grały trójdrożne kolumny na Usherach- zdecydowanie dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze radze posłuchać czegoś na wybranych przetwornikach zanim samemu się zdecyduje, pptem moze się okazać że dany charakter przetworników nam nie odpowiada :), ja np. nie lubie scanów ale wiadomo co kto lubi :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo dobrego na temat właśnie Usher'ów w tym oczywiście o 8935a.

Również dużo pozytywnych opinii na temat seas'ów i mowa tu o ER18, CA18 ale żaden z nich nie będzie miał moim zdanie takiego kpa jak ten AC.

Do tego ten 8935 potrzebuje dość dużą obudowę co z jednej strony jest minusem robiąc monitory ale i sugeruje ładne i niskie zejście zachowując doby impuls i wytrzymałość.

 

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.