Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana głośnika B&W 684


aka63

Rekomendowane odpowiedzi

W kolumnie uszkodzeniu uległ głośnik wysokotonowy. Dokupiłem oryginalny i tu pojwił sie problem z rozkreceniem obudowy. Głośnik przykręcony jest od tyłu płyty czołowej (widac to przez otweór bassrefleksu) natomiast nie mogę w żaden sposób dostać sie do mocowania tego głośnika. Na przedniej płycie jest 8 otworów na kołki z płyty maskującej. Może pod nimi są śruby? W tych otworach są takie delikatne gumki, które nie bardzo chcą wyjśc bez uszkodzenia. Czy ktoś rozkręcał te kolumny lub może pomóc? Wykręciłem też płytę z gniazdami do kabli, ale tam też nie udało mi się nic zdziałać. Może ktoś pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przedni front jest mocowany na ścisk - jeżeli tak jest to szanse na dobranie się bez większych uszkodzeń do głośnika są niestety raczej niewielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem ten głośnik. Niestety pod wyciągniętą gumką NIE MA ZADNYCH SRUB mocujących przednią ściankę. Odkręciłem głośnik poprzez tunel bass reflex'u, wypchąłęm głośnik z kablami z przedniej ścianki i po wymianie głośnika wlożyłem to wszystko z powrotem. Zakręciłem od tyłu też przez bass reflex. KOLUMNA DZIAŁA. Uszkodzenie głośnika wysokotonowego było poprzez wgniecenie membrany przez dziecko. Pełny sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.