Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ULUBIONE płyty z free jazzem?


zjaryz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wszytkich, którzy lubią tę muzykę, prośbę o podanie swoich ulubionych, ukochanych i najbardziej przez siebie cenionych albumów. Nie chodzi mi o tysięczne z kolei tworzenie "klasyfikacji najlepszych", ale o zdobycie od Was informacji o albumach, których nie znam, a które warto poznać albo wstyd ich nie znać.

Bardzo proszę o podawanie Waszych "ulubioności"!!!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim zwolennikiem tematów z ulubione w treści i uważam że tylko słabość odpowiedzi (generalnie są to cytaty z książki telefonicznej, a i to bez numeru:) - niewiele interesującego uzasadnienia, własnej refleksji nt. ulubionego tytułu czy nazwiska, również - często jakieś dziwne szlochy nad krzywdą jaką uczynił Autor wątku tematem Ulubione wymagającemu recenzentowi:) rozkłada te tematy. Akurat w przypadku Twojego wypowiedziałem się w temacie Free Jazz Niezbędnik nieopodal (akurat to ulubione wskazuję jako niezbędne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione z free ?

 

Body Meta - Pana Colemana.

 

Song X - Pat i Ornette C.

 

Tone Dialing- znowu Mister C.

 

Don Cherry - Codona. Jest duch Free w otoczce muzyki swiata.

 

Lester Bowie i Miłość - Talking about Life and Death.

 

Dave Douglas - Freak In. Dla mnie to Free granie.

 

Pharoah Sanders - 2 płyty wyprodukowane przez Laswella

Message from Home i Save Our Children.

 

 

te wymieniłem na gorąco - słucham ich namiętnie i się jeszcze nie znudziły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie interesują mnie informacje na temat kanonów, obowiązkowych pozycji, itp. chcę poznać Wasze ulubione albumy z muzyką free...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz, 1 Paź 2009, 20:21

 

>mocal

>

>"Message from Home i Save Our Children." to nie free jazz...posłuchaj "Karma"

 

Dla mnie te płyty to granie free. Solówy Sandersa tam to free .

 

Free to stan duszy a nie etykietki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glubisz, 1 Paź 2009, 19:35

 

>Właśnie, które płyty Dave Douglsa możecie polecić? Najlepiej jedną najlepszą.

 

Mi najbardziej podoba się Freak In. Fajne elektryczne granie, dużo się dzieje... wciągająca rzecz.

 

Z Douglasa mogę jeszcze polecić "In our lifetime" i "Soul on soul". To akustyczne składy. Też przyjemne dżwięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość glubisz

(Konto usunięte)

>mocal

No właśnie słuchałem tej płyty Freak In, nie znam innych prócz najnowszej (która średnio mi się podoba) ale musze przyznać że ta Freak In jest miażdząca. Napewno ją kupie tym bardziej że jest w multikulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glubisz, 2 Paź 2009, 11:39

 

>>mocal

>No właśnie słuchałem tej płyty Freak In, nie znam innych prócz najnowszej (która średnio mi się

>podoba) ale musze przyznać że ta Freak In jest miażdząca. Napewno ją kupie tym bardziej że jest w

>multikulti.

 

Poszukaj tych tytułów które wymieniłem.. Mi się te plyty podobają... Duże składy - akustyczne granie.

Baron, Caine i inni interesujący muzycy tam grają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to może ja dołożę kilka propozycji:

Ken Vandermark,

The Think,

a ostatnie moje odkrycie to genialne włoskie trio Zu,

nie podaję konkretnych płyt ponieważ b. trudno wybrać mi te ulubione.

Polecam wytwórnię Atavistic i naszą rodzimą NotTwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pw1 - idę o zakład że miałeś na myśli The Thing.

 

Tak czy siak ich "Action Jazz" to mój typ w odpowiedzi na pytanie założyciela wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuups, oczywiście The Thing z Gustafssonem.

M.B a co sądzisz o Zu ? Zobaczyłem ich basistę Massimo na koncercie z Peterem Brotsmannem i tak ich "odkryłem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mocal i glubisz wskazują na DD, płytę Freak In - ale czy tam jest granie f r e e ?

dawno jej nie słuchałem, ale wg. mnie tam jest elektryczne granie pod MD we współczesnym sosie, ale czy to jest free to szczerze wątpię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie posłuchać frytowego trębacza to posłuchajcie Billa Dixona lub Wadadę Leo Smitha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 11 Paź 2009, 16:01

 

>Dave Douglas na pewno nie gra free.

 

Jak interpretujesz free - oto jest pytanie. Dla mnie Douglas to gracz free.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się zdefiniować!To kwestia odczuć,pewnej energii.Dla mnie to on gra taki współczesny mainstream,taki na miarę XXI wieeku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto posluchac Jemeela Moondoca? bardzo ciekawy saksofonista - chyba mozna zaliczyc do free?

ps

po piatkowym Sonore w Warszawie spodziewalem sie wiekszych uniesień, drugi set zdecydowanie lepszy od pierwszego, ale to przeciez norma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.