Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Maestro II 180 vs. JBL


rradziu91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić głośniki i mam pytanie jakie byście mi polecili? pokój 14m2, muzyka każda po trochu. Na oku mam JBL E60 , JBL E80 lub Tonsil Maestro II 180. Najbardziej jestem przekonany do tych E60, ale nie wiem jak to zagra w mniejszym pokoju. Zależy mi na głośności, głębokim basie i czystych sopranach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego schowka na miotły poszukaj sobie podstawkowych kolumn, absolutnie żadna z tych wymienionych nie zagra poprawnie w tak małym metrażu, no chyba, że jesteś amatorem łamania klatki piersiowej to raczej coś z cervin vega...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jble z serii E i ES w stereo grają dużo gorzej od Maestro II, ale do takiego pomieszczenia 180 będą zdecydowanie za duże. Jeżeli koniecznie muszą być podłogówki poszukaj Premium Front.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 to najgorszy model z całej kiepskiej serii E Northridge - Maestro deklasują je w każdym aspekcie brzmienia.

Tyle, że zarówno jedne, jak i drugie są zdecydowanie za duże do 14m2 - w takim pomieszczeniu najlepiej sprawdziłyby się średniej wielkości monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 przy tych Maestro to zwykłe subwoofery, nic poza basem. Do takiego pomieszczenia jednak zalecalbym raczej monitory... maestro mimo wszystko tez będą mieć za dużo basu w takim pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cls1568, 1 Paź 2009, 18:18

 

>Jbl e60 zagra lepiej niż tonisle i starczą do 14m .

 

no pewnie! te też się zmieściły a E60 to przy nich pikuś :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Tak jak Ci koledzy radzą kup monitory, co nie znaczy że wyjda Cię taniej niż wymienione przez Ciebie podłogowe-jeżeli chcesz monitory nowe. Jeśli jednak zdecydujesz inaczej, to od jbl serii e czy es UCIEKAJ. W swojej zabawie w audio przerobilem trochę wzmacniaczy, tunerów, cd i nie żałuje tego-nie było większych rozczarowań, bardziej niedosyt. Posiadalem dawno temu jbl e90 i poza potęznym kartonowym basem nic ciekawogo w nich nie znajdziesz. Zero średnicy!!! I jazgotliwa góra. TO BYŁA JEDYNA MOJA WPADKA W AUDIO -jak do tej pory, ale kazdy się uczy czasami boleśnie finansowo - choć Bismarck mawiał, że tylko głupiec uczy się na własnych błedach, a nie cudzych. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok dzięki za pomoc, jeszcze muszę się z tym przespać i zdecyduje;) he a jeszcze od kolegi pytanie, które byście brali głośniki JBL e60 czy magnat monitor supreme 2000 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proponują na taki metraż większe monitory a Ty im dziękujesz i od razu wyskakujesz z pytaniem czy lepsze będą te podłogówki (kilka fatalnych opinii w tym jedna zaledwie post wyżej) czy może inne bydlaki o 3x 20cm na basie... ręce opadają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o podłogówki to już nie ode mnie pytanie tylko od kolegi. A ja się pytam jakie mi zaproponujecie monitory;) ale prosił bym też o odpowiedz na to pytanie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

jacch

Patrzysz na jbl przez pryzmat swoich kolumn- notabene bardzo dobrych, ja też kiedys myslałem, że nowe jblki dorównaja serii tytanium..... Powtarzam z uporem maniaka jbl e/es/60,80,90 to syf za niemałe wcale pieniądze- es 90 ok 2500. Maestro 180 ok 1200 zł Niedość że tańsze to grały całym pasmem w miare równo bez wyrażnych podbić. Ich tez bym nie kupił, ale mając do wyboru maestro vs seria e wybów jest dla mnie oczywisty. Kolega posiadał maestro 180 przez trzy lata zanim zmienił ja dynaudio 72 i bardzo mile te tonsilki wspomina do dziś, biorąc OCZYWIŚCIE pod uwagę stosunek jakość/cena -1200 zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DORAMAT

Potwierdzam Twoją opinię na temat serii JBL e i es. To typowa budżetówka którą się miało nażreć kino domowe. Ostatnio kupił to mój kolega do stereo i wyje z bólu. Przestrzegałem go ale ...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maestro 180 za 1200 złoty? jak jedna sztuka kosztuje bodajże 740 złoty. A jak jakościowo są te magnaty W/w? Bo mi nikt nie odpowiedział. A z tych podstawkowych wymienionych wyżej, które byście mi polecili do tych 14 m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rradziu91, 3 Paź 2009, 13:43

>A jak jakościowo są te

>magnaty W/w?

 

Przeciez one maja 2 20cm woofery. Zabija cie w tym pomieszczeniu. Moj kumpel kupil niedawno Supreme 800. W ktoryms nr Audio bodajrze jest test Supreme 2000. Graja dosc rowno. Basu bardzo glebokiego to tam nie ma. Ale grunt ze nie wylewa sie z nich i nie jest mozolny. Nie ma czego oczekiwac za taka kaske. Ale srednica i wysokie w porzadku. Szczegolnie wysokie, jak na ta klase cenowa wypadaja szczegolnie dobrze. Duzo szczegolow, ciekawa stereofonia. Wieac maly postep w porownaniu do starej serii Monitor.

 

Ale jak za taka kase to juz te zagraja wiele lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od Maestro II tez moim zdaniem. Ale do 14m2 tez by byly za duze.

 

Jezeli cos z maganta to ja bym polecal na te 14m2 to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam w 16m2 Maestro II 130. I jestem z nich bardzo zadowolony. Basu jest tyle ile trzeba a co najważniejsze w serii maestro potrafi on naprawdę nisko zejść.

Kolega ma tonsil premium fronty w 20 m2 i też to fajnie gra.

Także tonsili nie mieszałbym tu z błotem, bo jest wiele konstrukcji zachodnich które przy nich jazgoczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem wiele dobrych opinii na temat magnat quantum, że niepozorne a grają ładnie i ostro. I chyba się zdecyduje na głośniki z tej serii właśnie;) A jeszcze tu kolega się pyta jeśli by wybierać między jbl e60 a magnat monitor supreme 2000 to które ma wziąć? jak myślicie? w tym przedziale cenowym, bo maestro II juz 200 złoty droższe jednak,także dla niego juz odpada, a te w granicy 500-600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i MII 180 i MII 130..Sa to niezle uniwersalne kolumny..w tym przedzile cenowym. Ja mam 180 ale w 40 mkw. w 14 metrach to nie wiem czy niezaduze. Moze m130? Choc maja troche inna specygike grania 2 drozne)ich dzwiek tez niejest zły. bede je sprzedawał poniewaz przesiadam sie z kina domowego i stero na tylko stereo jednak w przedziale około 10 tys. zł... w tym przedzilae dostrzegam jednak mankamenty Tonsili... Jednak ich uniwersalizm i poziom w tym przedzile cenowym trzeba docenic...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie się powstrzymam od kupna głośników, dozbieram troche wiecej kasy jeszcze i kupie sobie jakieś lepsze podstawkowe;) a jeszcze mam pytanie: Tonsil Maestro II 180 są lepsze od Jbl e60 jak i Magnat monitor supreme 2000? jeśli tak to drugie pytanie: wybierając miedzy jbl e60 a magnat monitor supreme 2000 co byście wzieli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.