Skocz do zawartości
IGNORED

monitory z dobrym basem do 4,5 kzł


PILOT

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście w tej kategorii polecili ?

Chodzi mi o niski i naturalny bas, przy tym dobrze kontrolowany, dynamiczny ale nie burzący równowagi tonalnej. Znacie takie monitory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu kupiłem Paradigm studio 20 v3. Mają to o czym piszesz. W 25m2. Z Musicalem A300. Myślę że jak nie napiszesz do jakiego sprzętu szukasz kolumn to nikt Ci tu nie odpisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity bas miały podobno Totem Rokk, ale nie wiadomo czy jeszcze są w produkcji ani gdzie je w Polsce kupić. Dynaudio Audience 52 też niezłe. Studio 20 aby na pewno nie są podrasowane na dole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, to generalnie sprzęt z takich, co to ma grać jebutnie i zrazu dobrze. Dynaudio 42 nawet nie marzy o takim burczeniu, ale ma inne zalety na później :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy od wzmacniacza!

Dla mnie DYnaudio 52 grało gorzej niż Paradigm właśnie w ŚREDNICY.

A bas w Paradigmach wcale nie dominuje, a jest pierwsza klasa, bardzo dobrze kontrolowany, z oddaniem zróżnicowania barw w tym zakresie, co bardzo lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Paradigmy są znane z dobrego i niskiego basu. Dynaudio gra inaczej - jak kto lubi. Ja wolę po prostu brzmienie delikatniejsze i naturalniejsze i dlatego wolę Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Qba Sobieski maja bas , ale tak naprawde jakosc i ilosc w wielkim stopniu zalezy od tego na czym postawisz te glosniki , mialem wiele standow , przeprowadzilem pare odsluchow ( mam monitory Qby zrobione nz wzor Proac 1sc) i tak naprawde silny , gleboki i zwarty bas uzyskalem na solidnych granitowych standach wlasnego projektu , brzmienie z mdf i stala bylo inne , to ktore mam teraz bardzo mi odpowiada , naprawde warto postawic monitory na dobrych podstawach, bo to podstawa ! no i wzmacniacz , ja preferuje brzmienie raczej twarde , moim zdaniem tylko mocny piec da naprawde mocny fundament .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mocny piec, zapewni dobrą kontrolę, głośników basowych, powinno być szybsze "wygasanie" ruchu membrany, a tym samym mniej buczeń..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacekG

 

Jacku pełna zgoda. Dobre standy i kable to wg mnie 15-20% niskiego, mocnego i kontrolowanego basu w monitorach.

 

Wydaje mi się, że kable mam dobre ( Sonic Link Harmony+ S300) i standy też ( własna konstrukcja 1 szt. 30 kg).

Mam zestaw Creeka serii 43 i na razie monitory Jamo 407a (już nieprodukowane- 1,7kzł) i bas mam kapitalny. To ich największa zaleta oprócz równowagi tonalnej. Ale chce zmienić monitory na lepsze ( droższe), no i naprawdę boję się żeby z basem nie było gorzej. Słuchałem Avance Epsilon 910mk2 i Vienna Acoustic Haydn i bas był ciut gorszy niż mam teraz.Więc wydając na monitory ok. 4 kzł chciałbym usłyszeć sporą poprawę, tj. jeszcze niższy bas, naturalny i dobrze kontrolowany. Ale nie chodzi o to żeby dominował w brzmieniu. Nie słucham techno, itp.

Ma nisko mruczeć. :)

 

Czy QBA Sobieskie są warte swojej ceny ? A słuchał ktoś Jamo D430 albo Dynaaudio 52 SE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epsilony 910 bas mają podobno słaby, a Haydny operują podbitym średnim. Jedne i drugie są małe i mają niewielką efektywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Grand Coupe - bas potrafi być bardzo głęboki (jakość w dużej mierze zależy od warunków brzegowych opisanych w postach powyżej). Nominalnie ten model Dali jest droższy, ale ja za swoje, z drugiej ręki dałem 3,5kzł więc się mieszczą w Twoim budżecie - o ile ktoś będzie chciał sprzedać. Wadą jest niska skuteczność, chociaż mój słabowity Arcamek 6plus daje sobie z nimi radę. Dynaudio 52 też są groźne za swoją cenę (nie tylko pod względem basu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawdę spróbuj Paradigm Studio 20, koniecznie ostatnia 3 w(v)ersja. to muzykalne, zrównoważone kolumny, z bardzo dobrze kontrolowanym basem. W hi-fi i m dostały rekomendację R(ock) z czym ja nie mogę się zgodzić. Owszem jak ktoś szuka monitora do R to nie powinien się zastanawiać, ale jak ktoś szuka monitora do Jazzu lub np. kwartetów smyczkowych również. Że o symfonice nie wspomnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teraz

 

Właśnie bardzo się"napalałem" na nowe Studio 20 v3. Ale po pobieżnym odsłuchu na AS 03 modelu (chyba )Studio 60, ochłodziły sie moje emocje. Te Studio 60 zagrały tam dla mnie jakoś sztucznie, chłodno i nieprzekonująco. Zresztą ta prezentacja była w moim odczuciu taka, jak by "im" nie zależało. Zwątpienie przerodziło się w decyzję na nie, po ujżeniu konstrukcji górnej ścianki Studio 20 v3. Nie da się na nich położyć metalowej płyty w celu dociążenia. A wg mnie to może polepszyć dźwięk ( przyjnajmniej tak jest z moimi dotychczasowymi monitorami). No i ta obudowa chyba nie jest zbyt solidna. A ja do tego przywiązuje dużą wagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PILOT

no cóż, z moim Musicalem w ciągu ostatnich 4 lat słuchałem kilkunastu kolumn, kilka było takich które jakimiś aspektami b mi się podobały (np Response 1.5 Proaca). Ale do 5-6 tys dla mnie te Paradigmy są the best. Z musicalem. Może z chłodno brzmiącym wzmacniaczem byłyby mniej przekonujące, nie wiem.

Co do obciążenia to faktycznie pomaga. Ja w dotąd używanych Systemdekach (podłogowych) kłądłem po kilka kilo książek i bas się poprawiał. Ale mi tam ta czapka na Paradigmach się podoba. A bas bez obciążenia jesszcze bardziej :)

 

Najlepiej dotknij i posłuchaj na Creeku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że wiele nowych wersji monitorów ma charakterystykę optymalizowaną pod tyły w kinie domowym - mocno podbite wysokie tony i średni bas. Przynajmniej tak wynika z pomiarów zestawów do kd w Audio. Taka skonturowana charakterystyka spowoduje, że tyły będzie lepiej słychać i efekty przestrzenne wypadną bardziej atrakcyjnie, zwłaszcza podczas demonstracji w sklepie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet bym się nie zastanawiał i zamawiał natychmiast jeden z monitorów od Akustyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) np MD z ScanSpeak 18W8545 i ScanSpeak D2905/9900, zamówisz sobie przy okazji u nich obudowę jak nie chcesz się bawić w stolarza (chociaż ja tej przyjemności sobie nie odmówiłem, jednak co własnymi rękami to większa satysfakcja) proponowano mi obudowę za ok. 1000 zł (pochodzenie - ESA) i w sumie samodzielne zrobienie wyniosło podobnie.

Efekt będzie porażająco lepszy od każdej podstawki w tej cenie ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_ lubisz prowokować, nie uważam, że grają płasko, słuchałem np ProAc'ów 2.5 z zestawem krella i gdybym miał tak ogólnikowo stwierdzić jak Ty, że grają płasko to musiałbym być niespełna rozumu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.