Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęcik do rocka db i tani


children13

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów którzy chcą przeczytać ten temat i odpowiedzieć z góry wam dziekuje .

A więc mam problem bo chcę sobie złożyć jakiś pierwszy sprzęcik głównie używany do muzyki ale czasem też do filmów , muzyka głównie to rock folk symfoniczny metal reggae i muzyka filmowa .Na zestawkik mam ok. 2300 zł rozglądałem się już po forum i jeśli chodzi o wzmacniacz tona niego przeznaczył bym ok. 450 zł , dobre opinie zbiera Rotel RA 820BX3 ,NAD 3020,jeśli chodzi o kolumny to przeznaczył bym na nie ok 1100zł mission m33 , dali concept 2 ,B&W 685 kable głośnikowe to klotz ly225 po 1,5 m wzmacniacz mam zamiar podłączyć do kart muzycznej Asus XONAR DX którą chcę kupić kabel od wzmaka do karty myślałem nad zakupem jakiegoś za 50zł , odtwarzacz CD HK HD7225 chociaż nad odtwarzaczem sie zastanawiam bo nie wiem czy warto czy jakość dźwięku będzie dużo lepsza ?.

Moje pytanie do was co sądzicie o tym zestawie , co wybrać ? może ktoś z was ma , czy odtwarzacz cd warto kupić ? może jakieś swoje propozycje . Mój pokuj ma ok. 22m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że odtwarzacz CD, nie komp=P

 

Kabli i innych szczegółów to nie planuj na wstępie. Najpierw posłuchaj kolumn po sklepach jak możesz, a potem dobieraj wzmaka. Jak na Twoją powierzchnię to podłogówki już są sensowne.

 

Jak już jakieś kolumny Ci się spodobają, dobierzesz do nich wzmacniacz.

 

Wiesz, tutaj dziesiątki osób może Ci napisać co by kupiło za tą kasę, co zna i im się podoba, ale co z tego?? To musi być dobre dla Ciebie, nie kogoś z neta. MUSISZ Ty posłuchać i ocenić, połaź po sklepach, jak możesz posłuchaj, w jakimś dobrym audio sklepie będziesz miał możliwość odsłuchu kilku czy więcej propozycji w Twoim przedziale cenowym.

 

Nie planuj całości z góry, nie wymyślaj kabli i wzmacniacza dopóki nie wymyślisz a raczej nie usłyszysz kolumn których dźwięk Ci się spodoba. Na Twojej powierzchni i podłogówki i podstawki mają sens, muszisz to przemyśleć co chcesz, posłuchać przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz sie nad cd, to jest tez alternatywne ciekawe wyjście, poszukaj tematu o lampucerze DAC, w wersli maxi ma ona wyjście usb. Takze po zakupie takowej, masz dźwiek z kompa bezposrednio po usb na lampucere a po przełączeniu źródła dobry przetwornik do cd.

czyli zamiast karty muzycznej + dobrego cd masz bardzo chwalony przetwornik który zastąpi karte do kompa, oraz po podlączeniu do byle jakiego cd, czy dvd dobry odtwarzacz kompaktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o jakieś opinie o sprzęcie który mnie interesuje bo wzmaka i tego odtwarzacza cd nie ma już w sklepach więc będę go brał w ciemno z allegro . A co do kolumn też przydały by się jakieś opinie POSIADACZY i oczywięcie który byście polecili dali , mission czy B&W , bo mieszkam w zadupiu do krakowca mam 65 km a w okolicy takiego sprzętu nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 3020 to do dupy nie do roka

Grundig V20 - jest moc i jest kopyto za +/- 100zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że grundig to w takim sprzęcie dobry nie jest .No mam dalej wielką prośbe jak by byli właściciele Rotela RA 820BX3 tego odtwarzacza HK HD7225 i głośników mission m33 to bym był wdzięczny za ich opinie o tym sprzęcie bo wzmaka i odtwarzacz będę brał z allegro głośniki zobaczę , jak pojadę do Krakowa to pochodzę po sklepach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>children13

Nie mam pewności czy dobrze odczytałem Twój zamysł w próbie skompletowania sprzętu, ale mając złe doświadczenia w kupowaniu używanej elektroniki (w dodatku tak taniej),przy Twoich możliwościach finansowych zaproponował bym Ci YAMAHA PianoCraft E810. To i kino i stereo i MP3 i wyjście do iPoda.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kiedyś myślałem nad taką wieżą tylko bardziej Denon RCD-M37 lub Onkyo ONKYO CS-525 Ale nie wydaje mi się żeby dawały tyle radości co takie duże kolumny ? No i bardziej ładnie wygląda zestaw wzmacniacz odtwarzacz kolumny. Jak się mylę (bo to mój pierwszy taki zakup )to prosił bym o komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcący czy niechcący npaisałeś jedno znamienne zdanie.

children13@ dla Ciebie i wielu innych ważne, jeżeli nie najważniejsze jest to, żeby to wyglądało. To musi wyglądać i już. Sama jakość grania i jej ocena przyjdzie dużo później jak się osłuchasz na własnych klockach, klockach kolegów, na zlotach i salonach muzycznych.

Sam mam klocki, które ładnie wyglądają. Ale ich wzornictwo jest jakby wartością dodaną. Przede wszystkim to dobrze gra. Ale do konfiguracji podobnie jak wielu na tym forum dochodziłem latami. I ważna uwaga. To wcale nie oznacza, pe moje klocki muszą się podobać innym.

Podobnie u Ciebie. Moja rada jest taka. Poświęć jakąś część przygotowanej gotówki i obskocz kilka salonów. Słuchaj pełnych konfiguracji i słuchaj.

Zawsze zabieraj z sobą tą samą znaną Ci dobrze nagraną płytę CD. Nie ulegaj nagranim sklepowym. One są siłą rzeczy dobrane tak żeby to w tamtych warunkach grało ciekawie. W Twoim pokoju 22m2 wcale tak nie musi być.

Porady forumowe traktuj jako ogólne wskazówki. To musi się Tobie podobać. I Ty bądziesz za to płacił.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale mam jeszcze jedno pytanie , bo jednak wydam trochę więcej kasy na ten sprzęt mianowicie zastanawiałem się nad wzmacniaczem NAD c315bee na razie chodziło by to z DVD Pioneera ale interesuje mnie czy warto było by dopłacić 400zł do NAD c325bee .Wiem że pasowało by żebym posłuchał tego sprzętu ale chce się dowiedzieć o różnicach czy warto dopłacić i jakieś opinie . Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ten NADzik 3020 jest super tylko on ma kilkadziesiąt lat! Gdzie go kupisz w super stanie??? chyba nie na Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie chce mi pomóc .Jakieś opinie o Nadach Rotelkach o których pisałem bo najprawdopodobniej będe brał w ciemno .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>children13

 

Z tego, co piszesz, odnoszę wrażenie, że wybrałeś sobie jakieś sprzęty i czekasz tylko żeby Ci ktoś napisał "super klocki, bierz, nawet sie nie zastanawiaj" :) Akurat o tych modelach trochę chyba informacji w internecie jest.

Na forum są dziesiątki wątków pod tytułem "wzmacniacz do xxxzł", "kolumny do wzmacniacza xxx", jaki odtwarzacz do zestawu xxx + xxx". Przeszukaj je, poczytaj, zajrzyj do zakładki "Opinie", a dowiesz się dużo więcej niż w tym wątku.

 

Poza tym z innej beczki - przywiązuj większą uwagę do interpunkcji i poprawnego budowania zdań, bo to, co piszesz, troszkę ciężko się czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

children13, 7 Paź 2009, 21:09

 

>Sorki ale mam jeszcze jedno pytanie , bo jednak wydam trochę więcej kasy na ten sprzęt mianowicie

>zastanawiałem się nad wzmacniaczem NAD c315bee na razie chodziło by to z DVD Pioneera ale

>interesuje mnie czy warto było by dopłacić 400zł do NAD c325bee .Wiem że pasowało by żebym posłuchał

>tego sprzętu ale chce się dowiedzieć o różnicach czy warto dopłacić i jakieś opinie . Z góry dzięki.

 

1. Osobiście wolałbym te 400,- dołożyć do lepszych kolumn, bo jakiejś kolosalnej różnicy w brzmieniu między tymi modelami NADa nie ma. Tym bardziej, że jako źródło będziesz na razie korzystał ze słabego DVD.

2. Posiadałem DALI CONCEPT 2 i byłem bardzo zadowolony. Bardzo uniewrslane kolumny i "na sam początek" w sam raz. Słucham powiedzmy, że zbliżonej muzyki do Twojego gustu i bardzo fajnie grały i w rocku, rocku symfonicznym, ale również muzyka filmowa, rock elektroniczny, trochę jazzu. Za te pieniądze naprawdę ekstra - fajna stereofonia, spokojne brzmienie (nie odniosłem wrażenia, by czegoś było w nadmiarze, a mam pokój prawie 20 m2).

3. Jesteś pewien co do modelu B&W 685? Bo 1100,- to cenna tak za sztukę.... Hehe, a wiem, bo sam mam na nie ochotę... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.