Jump to content
IGNORED

Podłączenie subwoofera do wzmacniacza


cowboy

Recommended Posts

Witam, Chciałbym podłączyć subwoofer do wzmacniacza zintegrowanego przez wyjście pre-out za pomocą kabla cinch. Jeszcze nie kupiłem subwoofera i zastanawia mnie kwestia jakie wejścia ma mieć sub by to podłącznie było prawidłowe. Czy musi mieć stereofoniczne wejście (2x cimch,L i R) czy do pojedynczego też można w ten sposób podłączyć. Część subwooferów nie ma własnie wejść L,R i nie wiem czy w moim przypadku ma sens kupno takiego własnie suba , czy powinienem szukac tylko czegoś z wejściami L,R.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wzmacniacz ma wyjście niskopoziomowe na kabel chinch to podłaczasz do niego;] - takie wyjścia grają zazwyczaj z obniżonym pasmem przygotowanym specjalnie dla subwoofera. Innym sposobem jest podłączenie przez wyjścia wyspokopoziomowe w subwooferze do wejśc głośnikowych wzmacniacza tj; Prawego i Lewego;].

 

Subwoofer oczywiście posiada wbudowany wzmacniacz i filtry więc nawet podłaczony przez wyjscia wysokopoziomowe gra bez problemu;]

 

A tak z ciekawości ? O jakim subwooferze mówimy;]?

Link to comment
Share on other sites

No tak mój wzmacniacz ma wyjście niskopoziomowe to znaczy wyjscie przedwzmacniacza bo chyba o tym mówimy... z tym że jest ono streofoniczne a niektóre subwoofery nie mają wejść niskopoziomowych stereo i to mnie własnie zastanawia czy mozna tak podłączyc, pewnie trzeba by jakiejś przelotki użyć...(?) A do wyjść głośnikowych nie podłącze suba bo mam we wznacniaczu tylko jedną parę wyjść. Aco do subwoofera to szukam czegos niedrogiego , tak max 700zł , mam na oku Sony SA-W2500 , może ktos słyszał jak gra to prosiłbym o opinię.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.