Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie subwoofera do wzmacniacza


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym podłączyć subwoofer do wzmacniacza zintegrowanego przez wyjście pre-out za pomocą kabla cinch. Jeszcze nie kupiłem subwoofera i zastanawia mnie kwestia jakie wejścia ma mieć sub by to podłącznie było prawidłowe. Czy musi mieć stereofoniczne wejście (2x cimch,L i R) czy do pojedynczego też można w ten sposób podłączyć. Część subwooferów nie ma własnie wejść L,R i nie wiem czy w moim przypadku ma sens kupno takiego własnie suba , czy powinienem szukac tylko czegoś z wejściami L,R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz ma wyjście niskopoziomowe na kabel chinch to podłaczasz do niego;] - takie wyjścia grają zazwyczaj z obniżonym pasmem przygotowanym specjalnie dla subwoofera. Innym sposobem jest podłączenie przez wyjścia wyspokopoziomowe w subwooferze do wejśc głośnikowych wzmacniacza tj; Prawego i Lewego;].

 

Subwoofer oczywiście posiada wbudowany wzmacniacz i filtry więc nawet podłaczony przez wyjscia wysokopoziomowe gra bez problemu;]

 

A tak z ciekawości ? O jakim subwooferze mówimy;]?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mój wzmacniacz ma wyjście niskopoziomowe to znaczy wyjscie przedwzmacniacza bo chyba o tym mówimy... z tym że jest ono streofoniczne a niektóre subwoofery nie mają wejść niskopoziomowych stereo i to mnie własnie zastanawia czy mozna tak podłączyc, pewnie trzeba by jakiejś przelotki użyć...(?) A do wyjść głośnikowych nie podłącze suba bo mam we wznacniaczu tylko jedną parę wyjść. Aco do subwoofera to szukam czegos niedrogiego , tak max 700zł , mam na oku Sony SA-W2500 , może ktos słyszał jak gra to prosiłbym o opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cowboy, 3 Paź 2009, 13:08

 

Sony są dobre do łubu dubu w KD. Do muzyki sie nie nadają. Już dużo lepiej sprawują się budżetowe Yamahy. Wielkość wybierać należy stosownie do wielkości pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowboy, przede wszystkim to trzeba przeczytać to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.