Jump to content
IGNORED

Marek Edelman nie żyje


skynyrd

Recommended Posts

http://www.wmatlan.else.com.pl/lysiakg.htm

 

 

 

Mamy do czynienia z zawłaszczeniem legendy obrony Getta Warszawskiego, podobnie PPR i Armia Ludowa zawłaszczyły po wojnie tradycje walki zbrojnej podczas II Wojny Światowej na niekorzyść Armii Krajowej. Łysiak za innymi publicystami domaga się

 

"by zwrócono należne honory Żydowskiemu Związkowi Wojskowemu (ŻZW) Dawida Wdowińskiego i Moryca Apfelbauma, gdyż odegrał on dużo większą rolę bojową niż lewacka ŻOB (Żydowska Organizacja Bojowa) nadmiernie hołdowanych Anielewicza i Edelmana. (...) Mirosław Kokoszkiewicz:

 

"(...) Powojenna wersja historii, pisana przez komunistów, w sposób typowy zawłaszczyła ten zryw żydowskich bojowników dla socjalistów, komunistów i tworzących Żydowską Organizację Bojową. Reakcyjny i niepoprawny politycznie Żydowski Związek Wojskowy był przez lata systematycznie rugowany z historii, począwszy od pierwszych powojennych lat (...) Bohaterscy powstańcy z ŻZW zostali wybici niemal do nogi, co ułatwiło ocalałej części przywódczej ŻOB w sposób bezczelny i nieetyczny przypisać sobie wszelkie zasługi i przez lata wypinać piersi po ordery - są dekorowani jako jedyni przywódcy i bohaterscy bojownicy powstania w getcie (...) ŻZW stawiał bohaterski opór Niemcom od 19 do 27 kwietnia, ŻOB jedynie kilkanaście pierwszych godzin".

 

(...) "Opcja na prawo" (2008): "(...) To przede wszystkim za sprawą Edelmana wyrosła legenda Żydowskiej Organizacji Bojowej jako jedynej organizacji, która podjęła nierówną walkę z Niemcami. Zasługi wielokrotnie liczniejszego Żydowskiego Związku Wojskowego (złożonego z byłych oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego pochodzenia żydowskiego) poszły w niepamięć. Wbrew prawdzie historycznej".

 

Polityczną kolebkę Marka Edelmana - przedwojenną żydowską partię Bund - sanacyjna "Encyklopedia Ultima Thule" określa jaki "bolszewicką". Nie bez racji, Bund bowiem wspierał rosyjskich bolszewików, a w II RP okresowo współpracował z Komunistyczną Partią Polski (część Bundu przeszła nawet do KPP). Gdy wybuchł zbrojny konflikt polsko-sowiecki roku 1920 - budnowcy deklarowali się po stronie Sowietów! Gdy krasnoarmiejcy zajęli Polskę w 1945 roku - Bund witał ich radośnie jak swoich." (str. 56-57)

 

(2 styczeń 2009 r. - Przede mną książka "Mówią Wieki antologia tekstów 1958-2007" i artykuł z 1963 r. Władysława Bartoszewskiego pod tytułem "Akcja "Żegota"" wchodzący w skład tej antologii. W tym artykule Bartoszewski ani razu nie wspomina o Żydowskim Związku Woskowym, cały wysiłek obrony getta przypisując Żydowskiej Organizacji Bojowej. Wobec tego: ktoś kłamie!!! Albo Łysiak, albo Bartoszewski!!! Ale kto??? Posurfujcie po internecie, który na razie nie poddaje się manipulacjom, a znajdziecie odpowiedź. A fe! Panie "profesorze" autorytecie moralny!?)

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

dzieki skynard za ciekawego linka :-)

 

Islam

 

"Będziemy dalej czekać patrząc bezmyślnie jak muzułmańscy terroryści detonują ładunki wybuchowe, burzą wieżowce, dworce i centra handlowe, ucinając głowy zakładnikom i grożą, że wszystkich nas wymordują jeśli nie przyznamy, że "islam to religia pokoju", oraz że "nie ma Boga prócz Allacha, zaś Mahomet jest jego Prorokiem"? (str. 212)

 

"Jednak - wróćmy na ziemię (ubitą) - chrześcijaństwo nie pragnie likwidacji islamu i plemion muzułmańskich, gdy tymczasem islamski totalizm marzy o Holocauście całego chrześcijaństwa, do ostatniego giaura. Muzułmanie są dziś głównymi rasistami globu, tymczasem lewacki Zachód - taki duży, a taki głupi! - lupą "tolerancji" wyszukuje "rasistów" wśród przedstawicieli cywilizacji zachodniej." (str. 213)

Link to comment
Share on other sites

Tusk Donald

 

"6 października 2007 krzyczał do tłumu w Poznaniu:

 

- Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze, a na ulicach pojawiły się fotoradary! Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu! Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu skontrolować ich wszystkich bez wyjątku! To jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi!

 

W lipcu 2008 posłowie PO, czyli ludzie premiera Tuska, który nie wybudował jeszcze żadnej drogi (tylko obiecuje) - wnieśli do Sejmu projekt specjalnej ustawy, dziesięciokrotnie (!!!) zwiększając liczbę fotoradarów." (str. 228-229)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.