Jump to content
IGNORED

Amplituner + subwoofer?


Axl2000

Recommended Posts

Jak to podłączyć?

 

Pytanie wydaje się proste, amplituner z jednym wyjściem na suba i kabelek do suba...no ale tu się pojawia pytanie mam kabel 1 RCA a po drugiej stronie 2 RCA i ile mam tych RCA podlaczyc do suba? Suba ma 2 wejscia. Jak jest podlaczony 1 RCA to basik jest slyszalny i miły, jak sie podlaczy dwa to jest duzo mocniejszy, choc wcale nie wiem czy miły dla ucha.

Co na dobra sprawe to zmienia (teoretycznie)? Jestem osoba bardzo sugerujaca sie opiniami i testami innych wiec moze ktos cos powie na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Podwójne wejście niskopoziomowe w subie, to tak jak podwójne wyjście głośnikowe ze wzmacniacza. Podłączasz 2 pary kolumn, które grają głośniej, bo na połowie impedancji wzmacniacz musi wysłać więcej mocy. Z jakością to nie ma nic wspólnego, bo wzmacniacz jest jeden.

Tak samo tu: są 2 wejścia, lecz to tylko jeden sygnał dochodzi po zmieszaniu do właściwych układów wejściowych suba, zmiksowany z 2 gniazd. Jak puścisz go pojedynczym przewodem, wyjdzie na to samo, może tylko będzie trzeba odrobinę podnieść poziom wzmocnienia. Podłączenie kablem podwójnym NIE WPŁYNIE na poprawę jakości sygnału, bo w sygnale muzycznym bas jest taki sam w obu kanałach- przecież bas nie tworzy efektu stereo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.