Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable i kolumny do Accuphase?


Gość nudel1306

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Jest to moj pierwszy wpis na forum. Mam jedno konkretne pytanie odnosnie sytemu jaki chce zlozyc w niedalekiej przyszlosci... Zastanawiam, a raczej jestem juz pewny, ze elektronika bedzie pochodzila od Accuphase'a tj. cd DP-400 w polaczeniu z integra E-250... i tu wlasnie zaczynaja sie moje watpliwosci i dylemat... Co wybrac jako dalszy tor odsluchu? Zastanawialem sie nad srebrnymi kabelkami max do 5k zl (glosnikowe i sygnalowe) np. Argentum lub Albedo (Siltech'y jak dla mnie zdecydowanie za drogie) plus kolumny podlogowe do ok. 20k zl np. Focal Electra Be lub Avalon Symbol. Co byscie mi polecali do tego systemu? Pokoj odsluchowy tj. okolo 16m2, muzyka wszelakiej masci, glownie klimaty rockowe, nieco metalu, big beat'u, house'u, acid jazz'u i czasami klasyka. Brzmienie jakie mnie interesuje to przede wszystkim szybkosc, analitycznosc, detalicznosc, stereofonia i nie zbyt ostra gora. Jest to moj pierwszy tak ''powazny'' system wiec prosze o porady i sugestie wszstkich tych, ktorzy moga mi cos na ten temat powiedziec. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecałbym z całą odpowiedzialnością odsłuchać rodzimych Sundiali Sonorus na niemieckich Etonach z membraną Hexacone w cenie 17,8 kzł, z pewnością nadawałyby się do tego typu słuchanej muzyki, polecam chociaż kontakt z producentem oraz ich odsłuch. Sam mam Sundiale z tym, że monitory Impetus bo i metraż mam niewielki ale cały czas jestem nimi zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dodam, że również posiadam IC Argentum XLR 6/4 a reszta sprzętu w "o mnie". z Okablowaniem tej firmy nie będzie problemu, gdyż można wypożyczyć za kaucją na tydzień, posłuchać i barć lub zwrócić jeśli nie będą odpowiadały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmm... Musze przyznac, ze Sundial'e wygladaja dosc nietypowo, oryginalnie. Wstega wysokotonowa rowniez od Eton'a wyglada na prawde solidnie. Osobiscie preferuje uklady 3-drozne. Co do kabelkow Argentum to tak wiem o mozliwosci ich wypozyczenia i musze powiedziec, ze kontakt z panem Ryszardem jest bardzo dobry, mila atmosfera i w ogole 5+. Musze sie rowniez przyznac bez bicia, ze nigdy nie slyszalem o Sundialu, a tu prosze... Swietnie, wielkie dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym doplacil do DP-500, bo jest lepszy od DP-400 a roznica w cenie niewielka. A 250'tke zastapil np. Luxmanem L550AII, tez niewiele drozszy a to juz inna polka niz 250'tka. A co do kolumn to mozna sprawdzic Focala, moze cos z Monitor Audio, Dynaudio ponoc dobrze gra z Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Faktycznie luxman jest niewiele drozszy i pracuje w czystej klasie A. Przewertowalem setki stron, ale jednak nic jeszcze mnie tak nie zafascynowalo jak Accuphase. Wiem, ze to brzmi dziwnie, ale strasznie sie na niego podjaralem. Nie podkreslilem tego na poczatku, ale bardzo zalezy mi na wysokiej jakosci produktu, a Accu to chyba najlepszy na to przyklad. Niestety chce sie zmiescic z wydatkami na wszystko do 50k zl i nie chcialbym rezygnowac z czegos innego na korzysc drugiego. Czytalem tez, ze Gamut cd1 i si100 zebraly b.dobre opinie chociaz wolalbym sie umowic na odsluch, na ktory ciagle brakuje mi czasu. Nie jestem do konca pewny czy ten luxman napedzilby bez problemu np. Electry 1028 be? Mimo wszystko dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w przyszłości zdecydujesz się na Accu DP-500 to on rozwija skrzydła z sieciówką Nordost Valhalla. Warto posłuchać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmm... nurtuje mnie to co napisali enzo i skyrobin. Czy na prawde warto dolozyc nieco kasy do dp-500 i integry pracujacej w klasie A? Jezeli tak to nie jestem pewnie co do budzetu. Co wtedy z kolumnami? Jezeli juz hig-end to pelna geba... A co powiecie na kolumny Visonik concept 7? bedzie to jakos gralo? i jeszcze jedno... czy ktos z forumowiczow mial okazje obcowac z Avalon Symbol'ami? Czy na serio sa takie wow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moge coś doradzić ( odradzić) to połaczenie Accu z Focalami, zwłaszcza Be 1027. Kolega wlaśnie je wymienia na Von Schweikerty - poszedł w przejrzystość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Cardasie GR bas był za duży, zakończył na Wireworld Eclipse wysokim, choc i tu jego charakter nałożył sie na brzmienie elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Tak slyszalem i czytalem, ze Cardas jest bardzo masywny i cieply... Co Pan moglby mi polecic do Accuphase'a? Otrzymalem wczesniej odp., ze dp-400 i e-250 to kiepski pomysl, ze lepiej troche dolozyc i kupic np. dp-500 w polaczeniu z integra klasy A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie zależy od budzetu, troche dołożyć (kilka lub kilkanascieście tysięcy)to dla kogoś może byc już zbyt dużo. Opisywany przeze mnie przypadek dotyczy zestawienia wzmacniacza E 550 i CD SACD DP 78. Tu juz jest ciepło i muzykalnie ( i o wiele drozej od podstawowej kombinacji).

Proponuje wizyte w salonie Nautiliusa, maja sporo fajnych marek , ostatnio stali sie tez dystrybutorem kolumn Dynaudio.

Kolega kupujac opisywany wyżej zestaw tez zaczynał odsłuchy od podstawowej kombinacji, niestety byl "skażony" posiadanym juz zestawem głośnikowym Focala. W ofercie poza kilkoma markami kolumn maja tez kable Acrolink i Oyaide. Jest w czym wybierać! Trzeba jednak posłuchać! Nie każdemu ten dźwięk ( sam zaliczam się do tej grupy) bedzie odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie lepiej posłuchać sobie zestawu Amplifikatora wzm + CD i zobaczyć czy się podoba a to mniejsze pieniądze są...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250'tka to nie jest zly wzmacniacz, ale Luxman 550 jest po prostu lepszy. Gralem na Accu E-450 i E-550 i ten Luxman im specjalnie nie ustepowal a do tego jest bardziej neutralny od Accu 550'tki i ma lepsza barwe niz 450'tka. Oczywiscie nie jest demonem wydajnosci, ale u mnie radzil sobie lepiej niz Accu 550. Jak by wypadlo polaczenie ze "wspolczesnymi" Focalami nie wiem, moje PS'y sa trudne w aplikacji, np. z Luxmanem bylo niezle, ale przy dobrych realizajach, inaczej bylo srednio. Najlepiej wybrac sie do Nautilusa i obadac samemu co sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Hmm... Interesujace. Widze enzo, ze jestes osluchany w sprawach Accuphase'a. Czytalem dziesiatki opinii o e-550 i e-450 i to co napisales sie z tym pokrywa. Wlasnie na neutralnosci mi zalezy i skoro mowisz, ze Luxman ma lepsza barwe to warto sie nad tym zastanowic. Bo prawde powiedziawszy ponad 25k zl za e-550 to jest na prawde duuuuzo za integre. Ciekaw jestem jak zagra zrodlo Accu np. d--500 z tym Luxmanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

jako, ze jakiś czas temu sam stałem przed wyborem nowego wzmacniacza, dokładnie osłuchiwałem owego Luxa, i integry Accu. Dla mnie Accu zdecydowanie zdystansowały Luxa, który oczywiście jest wzmacniaczem neutralnym, ale w porównaniu do Accu E250, 350, 450 a przede wszystkim 550 jest sztywny, zimny, ubogi barwowo, trudno dobrać do niego kolumny. Uważam, że Lux jest dobrym wzmakiem ale jednak zdecydowanie mniej uniwersalnym niż wzmacniacze Accuphase. Nie twierdzę, że Accuphase są bez wad bo mimo przepięknej palety barw, świetnie dobranego balansu tonalnego i olbrzymiej uniwersalności są może trochę za bardzo "wygładzone". Jest tylko jedna rada - przy tej klasie sprzetu trzeba samemu odsłuchać kilka klocków i wybrać opcję dla siebie najlepszą. Ja Luxmana bym nie kupił mimo, że długo się do niego przymierzałem, kupiłem Accuphase i jestem bardzo zadowolony - takiego dźwięku wzmacniacza szukałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratuluję podjęcia decyzji. To czy kupisz Luxa czy Accu, traktuj jako przygodę. Posłuchaj, popytaj i przede wszystkim negocjuj ceny! Ja ponad rok temu miałem identyczny problem: Luxman czy Accuphase? Jeśli tak to który model? Na placu boju Pozostały Luxy 505 i 509 oraz Accu E-450. Co wybrałem ostatecznie możesz zobaczyć w moim profilu. U mnie było tak, że najpierw nabyłem paczki a potem do nich szukałem elektroniki, ale to długa historia o której tu pisać nie będę.

Pamiętaj: możemy setki stron napisać o tym z czym co grać może, ale to Ty wydasz na to całkiem niezłą kasę. Jedno jest pewne: na żadnej z tych marek się nie zawiedziesz.

Pozdrawiam i życzę spokoju w podejmowaniu decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

No bardzo fajnie dzieki za rady wszystkim forumowiczom. Tez mi sie wydaje, ze odsluch tych klockow bedzie najlepszym rozwiazaniem. Uniwersalnosc i lagodnosc wyzszych zakresow jest mile widziana jesli chodzi o moje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uscislic - 550'tka Luxman'a nie jest lepsza w barwie od 550'tki Accu, jest po prostu inna, bardziej neutralna, nie az tak gladka. Accu 550 to swietny wzmacniacz i jego minusem moze byc to, ze nie jest elektrownia i czasem bedzie miec problemy z prowadzeniem niektorych glosnikow. U mnie z DP-500 i JMLab PS 5.1 byla swietna gora, troche zbyt ulotny srodek i, niestety za malo basu a ten, ktory byl moglby miec lepsza precyzje. Jak gra DP-500 z Luxman'em L550AII? - generalnie bardzo dobrze i mysle, ze te urzadzenia pasuja do siebie - zrodlo jest gladkie, masywne i ma bardzo dobra barwe a wzmacniacz jest dosyc neutralny i szczegolowy. Mi szczegolnie podobala sie na tym zestawieniu pianistyka - fortepian jest trudny do odtworzenia a ten tandem dobrze sobie z nim radzil i nie byl to wygladzony i oddalony instrument (mozna takie granie porownac do siedzenia w dalszych rzedach w filharmonii), ale blizszy, bardziej namacalny, jakby sluchany z blizszej odleglosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Dzieki wpisom wiekszosci forumowiczow juz wiem czego mniej wiecej sie spodziewac po wspomnianych ukladach (systemach) bardzo to pomocne. Pozostaje jedynie tylko kwestja ich odsluchu. Na stronie Luxmana zauwazylem kilka interesujacych klockow ciekawi mnie szczegolnie jeden tj. D-06. Czytalem pare recenzji o D-08, ale nie znalazlem nic konkretnego o D-06... Czy ktos z Was mial juz okazje przesluchac ten klocek? Jezeli tak to milo by bylo gdyby podzielil sie z reszta wrazeniami z odsluchu... Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nudel ,

Widze ze przerabiasz temat, ktory rowniez mnie zajmuje.

Mam Accu E-450 , Jm Lab 1038 Be , glosnikowe to topowe Argentum .

Wlasnie zamierzam wymienic mojego Cairn'a Fog 2 soft na dobry cd/sacd.

Biore pod uwage accu dp 600 ( troche mi za drogi) oraz Esoteric x-05 i Luxman D-06.

Czy sluchales polaczeni Accu + Luxman D-06?

Pozdrawiam

marslo

PS. Mialem na poczatku w zestawie interkonekt Argentum 6/4 Gold, ale duzo bardziej muzykalny okazal sie VDH The Orchid. Czekam Na Fadela Reference Two na XLLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>globtroter1

Mam pytanko, piszesz ze kumpel opchnął 1027Be, bo poszedł w przejrzystość. Te kolumny uznawane są już za superprzejrzyste, wiec zwyczajnie nie rozumiem tego :) Znaczy się, że te focale same w sobie narzucają już mocno swój charakter i nie da rady tego było wyprostować resztą toru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoich 1007Be słuchałem na brystonie 2B SST, BP26, BCD-1, spięte vdh i było bardzo przejrzyście, wysokie się otworzyły BARDZO MOCNO, było mocno i dynamicznie, czuje się wibracje.

Nie do końca scena mi się podobała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudel1306

 

ciekawa sprawa - podobnie jak w wielu przypadkach:

czy kolega-założyciel wątku byłby łaskaw wypowiedzieć się co kupił?

Jaki wpływ miały wypowiedzi forumowiczów: pomogły/gównowarte/spadajcie_leszcze. itp ...

Taki wniosek jest ogólnie poprawny jak mi się wydaje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.