Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable i kolumny do Accuphase?


Gość nudel1306

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem ten wątek od początku i postanowiłem wtrącić też swoje trzy grosze. Pewnie zostanie to odczytane jako kij w mrowisko, ale może jakoś przeżyję...

Mam w systemie parę klocków Accuphase no i metraż pomieszczenia zbliżony do pokoju założyciela wątku (17 m2 vs 16 m2).

Podzielam opinię Forumowicza Arek__45 na temat kupowania drogich klocków dla ich nazwy (chodzi jedynie o szpan). Nie zammierzam też bynajmniej ubliżać firmie Accuphase, która lubię!

Oto moje uwagi wynikające z autopsji:

1. Posiadając mały pokój do odsłuchu należy sobie zdawać sprawę, że jest on akustycznie znacznie bardziej wymagający od dużych pomieszczeń. Pociąga to najczęściej konieczność przeprowazdenia solidnej adaptacji akustycznej w celu zbliżenia się do osiągnięcia dobrych rezultatów sonicznych.

2. Dokonane w dużych pomieszczeniach salonów Hi-Fi odsłuchy mają się nijak do odsłuchu we własnym małym pokoju muzycznym.

3. Nie sądzę aby głośniki podłogowe zagrały w małym pomieszczeniu lepiej od monitorów.

4. Monitory wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza mocy zazwyczaj mocniejszego od podłogówek.

5. Do słuchania muzyki rockowej chyba lepszy będzie wzmacniacz w klasie A/B niż w czystej klasie A (oczywiście na średnim poziomie cenowym).

6. Dobre kable srebrne za 5kzł (IC + głośnikowe) to jest żart. Na tym poziomie cenowym lepszy będzie miedziany, lub miedziano-srebrny kabel głośnikowy. IC do Accu powinno być ze srebra.

Na wszelkie opinie chętnie odpiszę na priva. Nie przepadam za awanturami na Forum.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 6 Sty 2010, 11:36

 

>jareks, 6 Sty 2010, 11:29

>

>>4. Monitory wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza mocy zazwyczaj mocniejszego od podłogówek.

>

>Nie mogę się tu zgodzić.

 

Ja również nie mogę się z tym zgodzić - bo niby dlaczego mocniejszego lub bardziej wydajnego prądowo - Kyle - może wytłumaczysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie ja wysnułem tezę że:

 

>4. Monitory wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza mocy zazwyczaj mocniejszego od podłogówek.

 

... tak więc tutaj powinien wyjaśnić to stwierdzenie forumowicz jareks raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o Avalon Symbol,świetne kolumny,genialnie się zgrywają z Accu,miałem je dłuższy czas,mogą pasować do tego metrażu,u mnie grały początkowo z A-45,potem z A-65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4. Monitory wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza mocy zazwyczaj mocniejszego od podłogówek.

 

Słuchałem na swoich dwóch wzmacniaczy jeden 100watt/8ohms, drugi 300watt/ohms, i drugi był za mocny, średniaki zbierałbym ze ścian, 100watt wystarcza w zupełności aby wysterować monitory, a na pewno 1007Be.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Feromon, 6 Sty 2010, 00:13

 

>nudel1306

>

>ciekawa sprawa - podobnie jak w wielu przypadkach:

>czy kolega-założyciel wątku byłby łaskaw wypowiedzieć się co kupił?

>Jaki wpływ miały wypowiedzi forumowiczów: pomogły/gównowarte/spadajcie_l eszcze. itp ...

>Taki wniosek jest ogólnie poprawny jak mi się wydaje...

 

Witam po dlugiej przerwie wszystkich czytajacych ten watek. Dobrze sie koledze Feromon wydaje, ze taki wniosek bylby poprawny. Oczywiscie, ze rady forumowiczow sie przydaly to czasami na prawde wiele pomaga. Niestety zestawu poki co nie zlozylem ze wzgledu na brak finansow, ale teraz posiadam taki ''domowy'' zestaw do zaspokajania moich muzycznych zboczen:] Czytaj w O mnie. Wracajac do tematu... Kolega z forum napisal wczesniej, ze Symbole maja swietna stereofonie... Ciekawe ile w tym prawdy. Pytam bo ciagle brakuje mi czasu zeby umowic sie na ich odsluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.