Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to się ma do zaleceń producenta, aby korzystać tylko z lamp pochodzących z ich źródła (chyba nawet od tego jest uzależniona gwarancja). I skoro producent zestroił urządzenie na te lampy, to z innymi już nie jest Docet Lector.

Podobnie jak z wyższością 7-ki nad 6-ką. W krótkim porównaniu A/B można sobie wszystko wmówić, a po jakimś czasie różnica się zaciera (czyli nie była taka wielka, jak się pierwotnie zdawało). Z wymianą lamp też będzie najpewniej lepiej przez jeden dzień. A ponadto jeśli od razu zmienia się lampy (poprawia producenta), to po co w ogóle kupować to akurat urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm, a po co wymienia się sieciówki, dodaje kolce, po co żongluje się interkonektami i tak dalej?Gwarancja? Prziecież najwyżej ja na tym stracę, nikt inny, prawda?

A lamp próbowałem już kilka i każda z nich ma swój charakter, jak niektórzy wolą, swoją własną charakterystykę znieksztalceń. I to jest moja odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - producent zezwala na stosowanie różnych lamp (choć akurat nie ECC83, ale ECC81 i 82, 6922, 12BH7 i podobne) i akurat warunki gwarancji to dopuszczają.

ZOE, tak samo, jak i CDP-7T-MKIII mają ułatwione dojście do lamp właśnie po to.

Zerknij na http://www.lector-audio.com/zoe.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem CD DOCET LECTOR CDP-7. Czy ktokolwiek z Was testował go w opcji z kolcami ? Jakie były efekty i czy warto w take coś inwestować ?

 

Pozdrawiam

 

Testowałem z wieloma "antywibratorami", np. kolcami, SSC Puck, podkładkami z kulką ceramiczną. Efekty były różne, najgorsze po podkładkach ssc (ewidentne zmulenie). Obecnie CDP stoi na platformie PAB bez stosowania podkładek i jest wg mnie najlepiej. Niestety, zabawa z dostrojeniem podkładkami antywibracyjnymi polega na próbach stosowania różnych i dobrania takich, które wprowadzają pożądane przez nas zmiany w całym systemie. Po prostu próbuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystkim posiadaczom odtwarzaczy CD firmy D-L, wypowiadających się na tym forum, chciałbym bardzo podziękować. Cenne uwagi, dyskusja, pomogły mi w wyborze źródła. Stałem się pierwszym posiadaczem w Polsce 0.6T w nowej wersji. Dokładniej dystrybutor podał mi info., iż w środku nic się nie zmieniło, jedynie panel zewnętrzny jest bardziej funkcjonalny (przyciski funkcyjne zostały dodane), informacje na wyświetlaczu świecą na niebiesko. Posiadam wersję z boczkami drewnianymi kolor wiśnia i kolcami. Czekałem 1,5 m-ca. Ku mojemu zdziwieniu i zdziwieniu dystrybutora nie wiedzieliśmy nic o w/w zmianach. Nie było info. z Włoch, nowych zdjęć na oficjalnej str. D-L. Po otrzymaniu cd-ka, podłączyniu nie mogłem wysunąć szuflady!!! Dystrybutor nawet nie wiedział czy może dołożyli jakąś blokadę??? Odtwarzacz trafił z powrotem do Poznania. Okazało się, że zsunęła się jakaś gumka. Otrzymałem go z powrotem. Od kwoty 5999 otrzymałem rabat 20proc. za dłuższe oczekiwanie oraz kolejne 20proc za usterkę, którą nieodpłatnie usunięto,a przesyłki także były na koszt dystrybutora. Mam nowe, nie śmigane, nigdzie nie wystawiane źródło i to za 4800pln :)). Uczciwi w tym Poznaniu, trzeba to przyznać. Źródło podpięte do hybrydy Pathos(a)Classic One MKIII i monitorów sonus faber concertino domus. Jest ok. jak na moje skromne doświadczenie. Zależało mi na lampowym brzmieniu bez bajerów i podbijaniu sopranów jak w tranzystorach. Przeważnie słucham muzyki małych składów i bez prądu. Jest dobrze. Mam pytanie: czy ma sens wymiana kabli sieciowych w cd i wzmaku? Np.na Izotek? Czy coś się zmieni? Pytanie kieruję do wszystkich jednak Czarnypsiak z tego co pamiętam miał je w swoim zestawie. Pozdrawiam i czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kwoty 5999 otrzymałem rabat 20proc. za dłuższe oczekiwanie oraz kolejne 20proc za usterkę, którą nieodpłatnie usunięto,a przesyłki także były na koszt dystrybutora. Mam nowe, nie śmigane, nigdzie nie wystawiane źródło i to za 4800pln :)). Uczciwi w tym Poznaniu, trzeba to przyznać.

Uczciwie liczą, trzeba przyznać. ;-)

 

Mam pytanie: czy ma sens wymiana kabli sieciowych w cd i wzmaku? Np.na Izotek? Czy coś się zmieni? Pytanie kieruję do wszystkich jednak Czarnypsiak z tego co pamiętam miał je w swoim zestawie. Pozdrawiam i czekam na odp.

Ma sens przede wszystkim wymiana lamp. Polecam Siemensy ECC801S.

 

Z sieciówkami musisz sprawdzić sam, bo co ucho, to inny efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens przede wszystkim wymiana lamp. Polecam Siemensy ECC801S.

 

Z sieciówkami musisz sprawdzić sam, bo co ucho, to inny efekt. :)

 

Popieram. Siemensy ECC801S są bardzo dobrym wyborem, a lampy od razu do wymiany - to raczej niezbędny tuning...

Co do kabli - z Isotekiem raczej nie próbuj. Miałem Elite i Optimum i efekt ich zastosowania, mimo, że była różnica na plus w stosunku do kabelka dołączonego do sprzętu, to nie powalała. Nie próbowałem najwyższego Isoteka, ale wtedy nie było go na rynku, no i jest trzy razy droższy od Optimum :)

 

W moim sprzęcie jest poza tym tak, że preamp jest wyraźnie wrażliwy na okablowanie sieciowe, później (dużo później) cd, na końcu wzmacniacz mocy.

Nie pozostaje nic poza próbami - niestety, według mnie kabelki do 1000PLN raczej nie wnoszą nic szczególnego do dźwięku, a jeżeli już, to są to wyjątki. Tu, według mnie powtarzam, sprawdza się raczej teza, że jakość idzie w parze z ceną. Ale to rozważania nadające się do innego, jakże kontrowersyjnego, wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie było wiadomo o zmianach zewnętrznych, to skąd pewność, że w środku jest dokładnie to samo?

Zdradzanie indywidualnych ustaleń cenowych nie jest w dobrym obyczaju.

No i mój wniosek: skoro zainteresowanie przeszło na kabel sieciowy, to znaczy, że w dźwięku jednak czegoś brakuje.

 

Lector 0.6T jest znakomity, a jeszcze lepszy z dobrym kablem sieciowym. I raczej to sprzęt do rock/pop niż do muzyki akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w recenzji high fidelity wyczytałem, że w modelu CDP-7 bolączką jest napęd. Po prostu jest niedopracowy a mianowicie docisk magnetyczny płyt jest za słaby i niektóre płyty nie chodzą. Czy poprawiono tą bolączkę? Są także z płytami CD-R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam pytanko: jak brzmi cdp 5T czy jest duzo gorszy od 6 czy 7? Jaki tam siedzi laser? Pytam o ew wymiane w przypadku awarii. Jest jeden do oddania sie sie zastanawiam tylk onic nie moge nt tej piatki wyszukac:)

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki własnie tez to widziałem:)

0.5T to starszy model od 0.6T? U lectora im wyzszy numerek to nowszy/wyższy model?

 

Jestem ciekaw jak by wypadł taki lector 5,6t z audiolab 8200cd....:)

 

Moze ktos słuchał?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.