Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio miałem u siebie na próbę nowy wzmacniacz mocy Primare 34.2. Podmieniony w moim systemie za vm-200. Podjąłem tę próbę, bo teoretycznie Primare to wzmak mocniejszy i wydajniejszy prądowo, a focale, które mam podobno do łatwych do wysterowania nie należą. Chciałem spróbować, a nuż...

 

Primare, jako, że nowy, przez trzy doby grał na okrągło, do tego 5x na wszelki wypadek "przetarty" płytą PAD-a.

I jak wypadło to porównanie u mnie i dla mnie? Ano tak, że Primare przy Lectorze wypadł dość blado, sucho, płasko. Nie dawał tej przyjemności ze słuchania muzyki. Wszystko niby poprawnie, ale nie te wybrzmienia, nie ta scena, nie ta barwa. Na Lectorze kontrabas jest "żywy", słychać, jak muzyk szarpie strunę, a dźwięk ma masę, kolor, kontury. Przy Primare zostaje od biedy tylko to ostatnie. Bo nawet moc, z którą Primare napędzał Focale nie dawała wrażenia, że łatwiej sobie radzi z kolumnami niż Lector. Może Primare dawał minimalnie więcej szczegółów, a może to wrażenie wynikało z tego, że przy nim nie słuchało się muzyki, ale dźwięków.

Nie wiem czy to dlatego, że Primare to czysty tranzystor, a Lector ma lampki na wyjściu czy też i dlatego, że Primare w systemie Lectora nie zagra tak, jak Lector.

Jednym słowem wzmacniacz Lectora w systemie zdecydowanie został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Peragnę dopisać się do klubu. Nie posiadam co prawda CD-ka tej firmy, ale posiadam wzmacniacz ZX60.

Kupiłem przypadkiem na Ebayu. Po przeczytaniu recenzji o nim, szybko go naprawiłem i postanowiłem sprzedać. Recenzent nie mylił się. Wzmacniacz grał słabo. Ponieważ jednak nie było chętnych, wzmacniacz został u mnie. Jak już los zgotował mu pozostanie u mnie , postanowiłem trochę w nim pogrzebać i poprawić mu brzmienie. Udało się. Teraz gra całkiem miło . Ostatnio zaś przeszedł mocny test z kolumnami. Podpięłem pod niego Infinity Kappa 8.2a. Myślałem , że polegnie a poradził sobie .

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zmiana CD-ka i w planach miałem Ayona. Widzę, że w Warszawie można posłuchać Lectora, więc pewnie 06 wezmę pod uwagę. dziękuję Kolegom za fajne opisy sprzętu. Możliwe , że dołączę ze swoil Lectorem ...

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Od tygodnia testuję Lectora CDP-7TL w starszej wersji na PCM63 Burr Brown. Muszę przyznać, że dźwięk jaki generuje na "równych" ECC81 Telefunkena jest bardzo interesujący. Porównuję go na wskroś nowoczesnego dzieła Tima de Paravicini - Esoteric Audio Design Acute III na Wolfsonach i dobrych lampach Siemens CCa na wyjściu. Lector gra na podobnym poziomie lecz bardziej homogenicznie, spójnie z ciemnym tłem. EAR z kolei jest bardziej dynamiczny i zdecydowany no i bardziej prawdziwy, natomiast nie tworzy takiego klubowego klimatu jak Lector. Coś za coś trudno się zdecydować, który ma grać i decyduje repertuar oraz mój nastrój :)

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez mark11

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Czy miał ktoś możliwość porównania lamp 12AT7T PSVANE Gold z Siemens ECC801S?

Byłbym wdzięczny za krótką charakterystykę brzmienia tych lamp.

Czy lampy ecc801s są dużo lepsze od zwykłych ecc81 siemensa?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie odnośnie lectora 0.6t ,nie mam w nim wyjścia coaxial ( opcja) .gdzie można upgredować i czy to kosztowna zabawa.cdp 0.6t to fajny klocek, a ostatnio chodzi mi po głowie kupno jakiegoś wypaśnego dac-a lub strumieniowca i tu wyj. coax byłoby jak znalazł.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Klub martwy... więc trzeba trochę rozruszać. Gdyby ktoś poszukiwał odtwarzacza 0.6T, to mogę odstąpić. Stan sklepowy, perfekcyjny. Wiadomo, że gra jak cyfrowy gramofon. Cena sklepowa 6 tysięcy. Z konkurencją w klasie do 20 000 zł spokojnie sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem jeszcze, ale marzy mi się Esoteric. Swoje jednak kosztuje.

 

Nie wiem, czy dobrze czytam, ale "7-ka" z wydzielonym zasilanie kosztująca kiedyś 12 tys. zł skoczyła na 18 tysięcy. To zapowiada, że cena podstawowego modelu też wzrośnie.

 

Czytam, że skręcasz w stronę jazzu. Ten rockowy odtwarzacz Ci tego nie wybaczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. a czy wymieniał ktoś może kondy wyjściowe w 0.6T ? warto się w to bawić. Krystian też mam telefunkeny ecc801s ale jakoś wolę słuchać na siemensach ecc801s. Panowie mam jeszcze jedno pytanie ,czy jest możliwość dokupienia pilota do 0.6T bo niektóre przyciski w moim pilocie już ciężko kontaktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. a czy wymieniał ktoś może kondy wyjściowe w 0.6T ? warto się w to bawić. Krystian też mam telefunkeny ecc801s ale jakoś wolę słuchać na siemensach ecc801s. Panowie mam jeszcze jedno pytanie ,czy jest możliwość dokupienia pilota do 0.6T bo niektóre przyciski w moim pilocie już ciężko kontaktują.

Rozkręć tego pilota i wyczyść styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wul71

Też mam Siemensy stosuję je zamiennie we wzmacniaczu słuchawkowym.

Kondensatorów nie wymieniałem, ale chętnie bym wymienił. Przerażają mnie tylko duże wielkości.

Poszukaj jakiegoś starego cd Philipsa od niego działał mi pilot. Wygodniejszy dużo od tego Lectorowego.

A czy ma ktoś może wyjście cyfrowe w tym cd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość dokupienia pilota do 0.6T

 

U mnie razem z odtwarzaczem :-)

Ani razu nie użyłem oryginalnego, bo od początku steruję uniwersalnym.

Cedek korzysta z kodu RC-5, podobnie jak Philips, Marantz i inne odtwarzacze korzystające z transportu CDM 12.xx. Czyli co najmniej połowa wyprodukowanych na świecie cd-grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wul71

Też mam Siemensy stosuję je zamiennie we wzmacniaczu słuchawkowym.

Kondensatorów nie wymieniałem, ale chętnie bym wymienił. Przerażają mnie tylko duże wielkości.

Poszukaj jakiegoś starego cd Philipsa od niego działał mi pilot. Wygodniejszy dużo od tego Lectorowego.

A czy ma ktoś może wyjście cyfrowe w tym cd ?

myślałem kiedyś nad

wul71

Też mam Siemensy stosuję je zamiennie we wzmacniaczu słuchawkowym.

Kondensatorów nie wymieniałem, ale chętnie bym wymienił. Przerażają mnie tylko duże wielkości.

Poszukaj jakiegoś starego cd Philipsa od niego działał mi pilot. Wygodniejszy dużo od tego Lectorowego.

A czy ma ktoś może wyjście cyfrowe w tym cd ?

nie jestem obeznany w temacie ale podobno pojemności o połowę mniejsze by wystarczyły bo te 6.8uf jest tam dane na wyrost,a wtedy można by wstawić coś typu rike audio lub audyn true cooper (3.3uf - 4.7uf),u mnie też bez wyjścia cyfrowego niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No coz, skierowano mnie do dealera-planeta dzwieku, ale podejrzewam, ze z odsluchem latwo nie bedzie.

 

A moze ktos z okolic waway posiada(cd lub przetwornik) i mialby ochote posluchac u mnie w towarzystwie Gm70- monoblokow i xavianow 250 evo?

 

transport w obie strony:)

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Witam wszystkich, właśnie zawitał do mnie Lector CDP-7t. Pierwsze wrażenie - lekki odjazd i spora ekstrawagancja w zakresie obsługi. Dźwięk świetny, ale muszę posłuchać dłużej. Po pierwszym dniu słuchania wiem już mniej więcej, że raczej z IC Harmonixa (230-MK2) się nie polubi. Wprawdzie barwa mi się podoba, piękne wybrzmienia, ale basu za dużo. Z VdH Orchid jest o wiele lepiej. Ale to temat na później.

 

Myślałem też, że ponieważ zasilanie jest wydzielone, będzie niewrażliwy na kwestie sieciówek - i tu się bardzo rozczarowałem. Muszę jeszcze popróbować - jakby ktoś z Was miał jakieś sprawdzone typy, będę wdzięczny za sugestie.

 

Druga sprawa - lampy - już poczytałem o Siemensach, ale ktoś mi jeszcze wspominał o Genalex Gold Lion - warto spróbować?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.