Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W pokoju 510 zapraszamy do posłuchania urządzeń Lector Top Line

Lector - CDP 707 plus zasilacz PSU 7 i PSU 3T

Lector przedwzmacniacz lampowy - ZOE - Zero Ohm Energy

Lector zasilacz PSU - Z

Lector hybrydowa końcówka mocy - VM200

Lector listwa Edison 230

Zapraszamy do zapoznania się z urządzeniami serii R-display.

Lector.Audio.Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Aida Acoustics:

Thaisis

Galatea

Zapraszamy.

 

Sluchalem Lectora z Pearl. Gralo bardzo dobrze, a wzmak ponizej 10tys?

Tam siedzial sam Claudio?

 

W innym pokoju widze graliscie na innych modelach, niestety jakos ominalem przez zmeczenie moje i zony. Gdybym wiedzial, to bym wpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Lectora z Pearl. Gralo bardzo dobrze, a wzmak ponizej 10tys?

Tam siedzial sam Claudio?

 

W innym pokoju widze graliscie na innych modelach, niestety jakos ominalem przez zmeczenie moje i zony. Gdybym wiedzial, to bym wpadl.

tak bardzo miły człowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Claudio nas zaszczycił swoją osobą.

W pokoju 212 wzmacniacz hybrydowy Lector ZXT 70 napędzał głośniki

Perl Evolution mini ballerina.

ZXT 70 Cena kat. 8.5.

W pokoju 510 hybrydowa końcówka VM 200 napędzała na zmianę głośniki

Thasis i Galatea.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w obu przypadkach grało zacnie.

Odmiennie, ale bardzo przyjemne prezentacje.

Miło było uścisnąć dłoń Claudio. Niewątpliwie człowiek wielkiej pasji do muzyki.

Podziękowania od trójki Łobzów, których zaprowadziłaś i przedstawiłaś konstruktorówi tych wspaniałych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Potwierdzam. Wspaniałe brzmienie Lectora w obu pokojach na AS.

Byłem,widziałem,słyszałem.

 

Tak na marginesie zastanawiam się jak radzi sobie przedwzmacniacz ZOE z czysto lampowymi końcówkami. Próbował ktoś?

 

Pozdrawiam. Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Najlepszego w Nowym Roku. 

 

Zgodnie z zapowiedzia zdaje raport po otrzymaniu upgradownych: transport CD Digidrive oraz DAC Digicode Lectora.

DAC zostal zmodyfikowany do 24Bit 192Khz, notomiast transport otrzymal nowy mechanizm laserowy, nowy wyswietlacz, nowy naped, mikroprocesor oraz magnetyczny stabilizator.

Urzadzenia odpowiadac maja teraz temu co Lector sprzedaje pod szyldem Digidrive TL3 oraz Digicode / S-192

Jak jest?

Ogolnie rzecz biorac jest lepiej, ale nie az tak dobrze jaka mialem nadzieje.

W porownaniu z zakupionym z drugiej reki zestawem ktory wyslalem do Wloch nastapila zdecydowana poprawa na kazdej plaszczyznie. Tamto poprostu nie gralo ;) Czyli wszystkie elementy ktore opisywalem w poprzednich wiadomosciach ulegly zmianie na lepsze.

Natomiast w porownaniu do mojego poprzedniego CDP707 nastapilo ku mojemu zdziwieniu ograniczenie wypelnenia w dolnych rejestrach. Bass jest suchszy, szuplejszy. Poprzez to wydaje sie byc odrobine lepiej kontrolowany, jednak odejmuje mu teraz barwy i roznorodnosci wybrzmien. Jest to doskonale slyszalne chociazby przy instrumentach strunowych / gabarytowych jak wiolonczela. Slychac struny, a samo dopelnienie pudla jest mniej zaznaczone niz w 707. To samo dotyczy gitary klasycznej. Dzwiek nie wydaje sie byc tak rozciagniety, soczysty i nasycony barwa jak poprzednio.

Dodam ze z moim wzmacniazcem (FULLY BALANCED) transport i DAC Lectora umozliwia polaczenie systemu poprzez XLR do w pelni zbalansowanego. Powinnismy otrzymac w ten sposob lepsza separacje dzwiekow, wieksza, glebsza scene, detaliczniejszy dziwiek.

Nie odnosze jednak wrazenia ze te cechy ulegly poprawie. Nie oznacza to ze dzwiek stal sie bardziej techniczny, studyjny, ale byc moze odrobine mniej angazujacy i zmyslowy

Oczekiwal bym ze wypelnienie, wybrzmienia pozostana na takim samym poziomie, wzrosnie natomiast szczegolowosc, przestrzen i wszelkie aspekty za ktorymi przemawia zbalansowany tor. Tak sie jednak nie stalo.

Jako ze CDP 707 ma jedynie 1 pare wyjsc RCA i nie posiada wejscia USB albo coaxiala tak by uzyc go  w innym celu niz jednynie odtwarzacz CD , za zmiana na Digicode / Digidrive przemawia mozliwosc podlaczenia do DAC dodatkowych zrodel, jak w moim przypadku wzmacniacza sluchawkowego poprzez wyjscia RCA lub podlaczenia streamera bez DAC na pokladzie do wejscia XLR, Coaxial lub BNC ktore w Digicode sa dostepne.

Krotko ujmujac.

Dzwiekowo doplata roznicy za zestaw Digidrive / Digicode nie ma wiekszego sensu, poniewaz CDP 707 brzmieniowo mu nie ustepuje. W zamian za wypelnienie otrzymujemy dzwiek odrobine osuszony, bardziej zwarty byc moze bardziej neutralny ale pozbawia barwy, oleistosci, romantycznosci.

CDP 707 to niewatpliwie urzadzenie wybitne.

Byc moze tak jak wspomnial kolega XNIWAX. cyt: Pozostaje stare porzekadło, że lepsze (?) jest wrogiem dobrego

Jesli chodzi o funkcjonalnosc mozliwosc rozbudowania systemu to jak najbardziej jest to plus.

Wiem ze dostepny jest zasilacz PSU S-192 ktory najprawdopodobniej spowodowalby poprawe zestawu Digicode / Digidrive, ale jest to wydatek 8 tys zl wiec nie sadze bym w tej chwli zaryzykowal jego nabycie i ze roznica jest warta tej inwestycji.

W tej chwili testuje kilka lamp w DAC i we wzmacniaczu KT88, sieciowki I bezpieczniki ,oraz polaczeniowki, wiec koncze widomosc z nadzeja na podszlifowanie dzwieku.

Przy okazji chcialbym podziekowac Pani Joannie za umozliwienie kontaku z firma Lector.

 

Pozdrawiam

Maciej

 

 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Pana DAC z roku 2006 przeszedł modyfikacje z modelu DIGICODE 2.24 na model DIGICODE 2.24 HZ.

Otrzymał Pan od nas certyfikat wraz z całym wykazem co zostało wykonane i modyfikowane.

Ten model DAC-a nie ma nic wspólnego z flagowym Lector DIGICODE  S-192.

20 kg zasilacz PSU D -192 dedykowany do Lector DIGICODE S-192 kosztuje 9500 zł.

Po podpięciu zasilacza poprawa dźwięku jest w każdym aspekcie. Żaden kabel, żadne inne rozwiązanie nie wniesie takiej korzyści dla brzmienia systemu...jak właśnie ten zasilacz.

Pozdrawiam.

Joanna

http://www.lectoraudio-poland.pl/

 

Edytowane przez Lector. Audio. Poland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Za pozwoleniem forumowego kolegi STAŚ:

”Dawno nic nie skrobnąłem , ale teraz jest o czym . 
Dzięki uprzejmości dystrybutora marki Lector , Pani Joannie , na początku stycznia przyjechał do mnie zasilacz  Lector PSU -Z ( dedykowany do serii  „R”) . 
A Tydzień temu zagościł u mnie ciężki i zajmujący dużo miejsca zasilacz Lector PSU-7 , dedykowany do Lector  CDP 707 i przedwzmacniacza Lector ZOE .
Cały czas odnosił się będę do zasilacza Lector PSU-T3 ( którego jestem  w posiadaniu ) oraz udostępnionego , Lector PSU-Z .
Pierwsze co słychać , to zauważalna różnica brzmieniowa między PSU 7T, a PSU -Z czy PSU-3T .  Trzy zasilacze , a każdy brzmi inaczej . 
Zetka , trochę ocieplała przekaz i  dociążała  dół , 7T i 3T tak tego nie robią . 
7T jest bardziej neutralny i naturalny , przez co wprowadza muzykę z Lector 707, Lumina i gramofonu na zdecydowanie dużo wyższy poziom . 
Lector CDP 707 wyjątkowo skorzystał na tym zasilaczu . Teraz słucham i nie wierzę ... płyty CD  dostają jakiejś magii ... !?
Może to złudzenie, ale wieczorem, gdy grał cicho słyszałem  „więcej smaczków” , niż u mniejszych braci . Jeszcze to sprawdzę . 
Cud, że sąsiedzi jeszcze mnie nie wymeldowali za moje nocne granie . 
7T jest szybszy i bardziej wyrafinowany . 
„Krokodyl”  podaje muzykę  bez fajerwerków, ale z klasą ... przekaz jest stonowany, bardziej dojrzały . 
Słychać, że wysokie tony zostały potraktowane przez Dr. Claudio Romagnoli wybitnie i są naprawdę podane z kulturą . 
Byczysko zajmuje dużo miejsca, ale jak się rozsiądzie to swoje robi. 
Dół się niby nie wybija, ale jak potrzeba to „rozniesie chałupę”. 
Działa w odpowiednim czasie i miejscu. 
Krótko i punktowo , tak jak lubię . Nie „zabija” jak zetka, jest bardziej finezyjny . 
Krew wypije, ale śladu nie zostawi . 
No i ta bajkowa przestrzeń... Żaden zakres nie wychodzi przed szereg, nie jest uprzywilejowany. Dynamika PSU 7T powala . Kręci mnie też niesamowita spójność przekazu.
W zasadzie słucham płyt od nowa . Muzyczny „ plankton” i „przeszkadzajki” dają o sobie bardziej  znać .  Klocek wydobywa więcej z płyt CD  , plików i winyli .  
Coś mi się zdaje , że wysokiej klasy zasilacz (dedykowany) robi większa robotę , niż wszystkie kabelki razem wzięte.
Prawdę mówiąc, spodziewałem się czegoś  innego brzmieniowo i jestem pozytywnie zaskoczony. 
Moje „młodzieżowe” serce rwie się za zetką . Doświadczenie podpowiada 7T i to jest numero UNO ! 
Ale jeśli, nie istniałby 7T, z pocałowaniem ręki brałbym zetkę (z całym „bogatym” bagażem ). Zetka , mimo braku neutralności i tak w tym systemie była wartością dodaną . Mam wrażenie , że PSU-Z idealnie pasowałby do chłodniejszych kolumn . 
Lector wie co robi. Daje wybór. Różnie brzmiące  zasilacze do tych samych klocków. W zależności od muzycznych upodobań , posiadanego sprzętu audio i zasobności portfela . 
Brawo ! Tak trzymać ! 
Czekam na więcej !”

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

         Dzięki  uprzejmości firmy Docet-Lector.                                                               

  Wkrótce zawita do mnie na odsłuch wzmacniacz Lector ZXT 70. 

Jak posłucham to podzielę się wrażeniami.

 

 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otworzyłem paczkę ze wzmacniaczem  hybrydowym  Lector ZXT 70 .

Oryginalny wygląd trudno pomylić z innymi. Piękny akrylowy front  dwie duże niklowane gałki wyboru źródła i wzmocnienia siły głosu. Elegancki pilot ,porządne gniazda głośnikowe i do podłączenia źródeł. Niebieska dioda LED ,która miga przez minutę zanim rozgrzeją się lampy potem świeci ciągłym światłem.. I zaczyna się spektakl dźwięku.

Jak posłucham to opiszę na razie wypieki na twarzy zapowiada się bardzo ciekawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że czekam aż wszystko się ułoży  To ciekawość wzięła górę i pokusze się o pierwsze wnioski . Muzykalność po prostu chce się słuchać.

Wokale jak na żywo.

Scena , stereofonia ,3D przestrzeń, lokalizacja  pierwsza liga.

Barwa ,wypełnienie. taka magiczna obecność muzyków ich instrumentów na scenie.

Czy to ciche granie czy coś na ostro jest ok. nic nie traci dynamiki ,nie skleja się.

Trudno to zrozumieć nie biorąc udziału w widowisku muzycznym.

Muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż wzmacniacz dojrzeje.

Ale powiem tylko .

Piękny Włoski wygląd  ozdoba każdego systemu ( Taki jest Lector ZXT 70 to się nie zmieni)

Porządne gniazda i wykonanie .

Przy słuchaniu do godziny.9 a w moim systemie to już bardzo głośno pobór energii około 20 W z lampami na pokładzie .( to ponoć ważne przy cenach za energię ☺)

Troszkę więcej informacji jak pogram dłużej i sprawdzę z innymi kolumnami.

Na dziś  grał Lector z Aida Acoustics Thaisis .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bogus18 napisał:

Mimo że czekam aż wszystko się ułoży  To ciekawość wzięła górę i pokusze się o pierwsze wnioski . Muzykalność po prostu chce się słuchać.

Wokale jak na żywo.

Scena , stereofonia ,3D przestrzeń, lokalizacja  pierwsza liga.

Barwa ,wypełnienie. taka magiczna obecność muzyków ich instrumentów na scenie.

Czy to ciche granie czy coś na ostro jest ok. nic nie traci dynamiki ,nie skleja się.

Trudno to zrozumieć nie biorąc udziału w widowisku muzycznym.

Muszę uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż wzmacniacz dojrzeje.

Ale powiem tylko .

Piękny Włoski wygląd  ozdoba każdego systemu ( Taki jest Lector ZXT 70 to się nie zmieni)

Porządne gniazda i wykonanie .

Przy słuchaniu do godziny.9 a w moim systemie to już bardzo głośno pobór energii około 20 W z lampami na pokładzie .( to ponoć ważne przy cenach za energię ☺)

Troszkę więcej informacji jak pogram dłużej i sprawdzę z innymi kolumnami.

Na dziś  grał Lector z Aida Acoustics Thaisis .

 

 

Powinieneś posłuchać jeszcze odtwarzacza . Jeśli ktoś szuka analogowo i muzykalnie grającego cd nie znajdzie nic lepiej grającego w cenie lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 19:36, bogus18 napisał:

Dziś otworzyłem paczkę ze wzmacniaczem  hybrydowym  Lector ZXT 70 .

Oryginalny wygląd trudno pomylić z innymi. Piękny akrylowy front  dwie duże niklowane gałki wyboru źródła i wzmocnienia siły głosu. Elegancki pilot ,porządne gniazda głośnikowe i do podłączenia źródeł. Niebieska dioda LED ,która miga przez minutę zanim rozgrzeją się lampy potem świeci ciągłym światłem.. I zaczyna się spektakl dźwięku.

Jak posłucham to opiszę na razie wypieki na twarzy zapowiada się bardzo ciekawie .

Boguś i jak Lector się spisuje? Pozycja Twojego Haiku zagrożona czy to jednak nie ten poziom?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Adam 38 napisał:

Boguś i jak Lector się spisuje? Pozycja Twojego Haiku zagrożona czy to jednak nie ten poziom?

Tym razem słucham z Audio Academy Rhea i już mogę powiedzieć ciekawie.???

Ta sama półka cenowa +

Konkurencja dla Haiku Audio Bright   hybrydowy ale świetna dynamika + jaśniej !

Co do HAIKU Audio Sol ll SE to jednak inne brzmienie ?

Coś więcej jak dłużej (  w szerszym repertuarze ) posłucham.

Pozdro i jeszcze chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 17:14, bogus18 napisał:

 

1553098290521-299545365.jpg

 

Jestem świadom, że wygląd nie gra i estetyczne preferencje są równie indywidualne jak brzmieniowe, ale z tymi krągłościami wzmacniacz nie wygląda zbyt "mężnie" przynajmniej dla mnie. 

Mam nadzieję, że jego brzmienie rekompensuje jego "hermafrodytyczny" dizajn.

PS. Proszę wybaczyć moje tak naprawdę nie istotne uwagi i uszczypliwości, ale widzę, że nawet świat audio nie jest wolny od rewolucji seksualnej ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.