Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam oba niższe modele z SR. Każdy koryguje dźwięk inaczej. Nie każdy jest dla każdego. Zależy co kto chce uzyskać... Im mamy lepszy sprzęt tym trudniej coś poprawić wydając niedużo. Każdy procent jakości kosztuje coraz więcej niestety... 

Moje doświadczenie /używam tych zwrotów by podkreślić w którą stronę korygują dźwięk, ale wiadomo że cały system musi potrafić to też pokazać.../:

SR Orange - swoboda, oddech, lekkość, dźwięk trochę taki 3d, równy, nie dodaje basu, nie wzmacnia jakiegoś tonu, wydaje się być powiedzmy dość neutralny przez to, sporo czasu był w moim CD;

SR Purple - wypchnięta średnica, super do wokali i instrumentów drewnianych, dociąża średnicę, system przestaje być krzykliwy jak jest, bardziej koncentruje się na średnicy i dole pasma, ale jak ktoś ma za dużo basu już może być za dużo z nim, miałem w CD i mam we wzmacniaczu;

SR Master - równy, rozciągnięty w górę i w dół, nasycenie dźwięku jest, mocno energetyczny, a bas łał, zero dudnienia, pełna kontrola, taki wyczynowy dźwięk, pojawiają się kontury, zaczynasz słyszeć wyraźniej wszystko, zwłaszcza szczególiki, najciemniejsze tło ze wszystkich, scena otchłań

🙂

 

 

 

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, guinness_bis napisał:

Bezpieczników jeszcze nie przerabiałem. Proszę więc o wprowadzenie: na jakie zmiany można liczyć wymieniając bezpiecznik i jakie wcześniej były testowane?

Polecam bezpieczniki Verictum (można dobrać najwłaściwszy dla siebie) oraz Synergistic Research Orange, Purple i Master. 

Różnice są kolosalne. Najlepiej samemu dobrać, poeksperymentować. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SR Orange - swoboda, oddech, lekkość, dźwięk trochę taki 3d, równy, nie dodaje basu, nie wzmacnia jakiegoś tonu, wydaje się być powiedzmy dość neutralny przez to, sporo czasu był w moim CD;

SR Purple - wypchnięta średnica, super do wokali i instrumentów drewnianych, dociąża średnicę, system przestaje być krzykliwy jak jest, bardziej koncentruje się na średnicy i dole pasma, ale jak ktoś ma za dużo basu już może być za dużo z nim, miałem w CD i mam we wzmacniaczu;

SR Master - równy, rozciągnięty w górę i w dół, nasycenie dźwięku jest, mocno energetyczny, a bas łał, zero dudnienia, pełna kontrola, taki wyczynowy dźwięk, pojawiają się kontury, zaczynasz słyszeć wyraźniej wszystko, zwłaszcza szczególiki, najciemniejsze tło ze wszystkich, scena otchłań

🙂

 

 

 

Dziękuję. Według powyższego opisu, najbardziej do moich oczekiwań pasuje SR Orange.
A w jakich elementach toru, po wymianie bezpiecznika można oczekiwać największych korzyści?
 

 

Macie jakieś doświadczenia z bezpiecznikami HiFi-Tuning Supreme? Synergistic Research są drogie, a słyszałem opinie, że cena nieadekwatna do produktu.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2024 o 13:01, guinness_bis napisał:

 

Dziękuję. Według powyższego opisu, najbardziej do moich oczekiwań pasuje SR Orange.
A w jakich elementach toru, po wymianie bezpiecznika można oczekiwać największych korzyści?
 

 

Macie jakieś doświadczenia z bezpiecznikami HiFi-Tuning Supreme? Synergistic Research są drogie, a słyszałem opinie, że cena nieadekwatna do produktu.

Za SR warto dać tę kwotę. 

Czy ktoś już sprawdzał Mastera we wzmacniaczu? I lepiej w CD?

Pytanie czy w Lectorze nie będzie efektu wycofania basu i zbyt słodkiego grania, bez pazura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu nie sprawdzałem, mam fioletowy tu. Chyba sam SR zaleca Mastery w źródłach montować. Nie wiem czy nie będzie za dużo go jak dasz tu i tu. Bas przy Masterze jest zwarty i mniej ciągniący się. Uważam że jest go tyle ile powinno i schodzi nisko, a fiolet daje trochę efekt jakby lampy w tranzystorze 🙂. U mnie Master w źródle właśnie zaostrza przekaz, krawędziuje dźwięki, uwidacznia je mocniej - taki efekt jak wprowadzenie technicoloru. Daje podobny, mniejszy lub większy efekt we wszystkich źródłach.

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś ma ochotę zmienić coś w swoim systemie to będę miał na sprzedaż, w ciągu kilku tygodni, rewelacyjną hybrydową końcówkę mocy stereo Lector VM200.  Ma trochę ponad dwa lata. Stan techniczny jak i wizualny idealny. 
Jeśli ktoś z Lectorowców zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sebgla napisał:

Jeśli ktoś ma ochotę zmienić coś w swoim systemie to będę miał na sprzedaż, w ciągu kilku tygodni, rewelacyjną hybrydową końcówkę mocy stereo Lector VM200.  Ma trochę ponad dwa lata. Stan techniczny jak i wizualny idealny. 
Jeśli ktoś z Lectorowców zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

Możecie zapytać dlaczego sprzedaje skoro taka rewelacyjna. 
Właśnie z powodu tego, że taka rewelacyjna to robię naturalny krok w przód🙂

Rzuciłem się na monobloki Lector VM200M. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebgla napisał:

Możecie zapytać dlaczego sprzedaje skoro taka rewelacyjna. 
Właśnie z powodu tego, że taka rewelacyjna to robię naturalny krok w przód🙂

Rzuciłem się na monobloki Lector VM200M. 

VM200M Wow ! 
Gratuluje kolego.
Mega wyrafinowane brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2024 o 15:17, sebgla napisał:

Jeśli ktoś ma ochotę zmienić coś w swoim systemie to będę miał na sprzedaż, w ciągu kilku tygodni, rewelacyjną hybrydową końcówkę mocy stereo Lector VM200.  Ma trochę ponad dwa lata. Stan techniczny jak i wizualny idealny. 
Jeśli ktoś z Lectorowców zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

Gdybym sprzedał moją Z100....to pewnie bym się odezwał 🙂😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.