Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem pracownikiem firmy zajmującej się dystrybucją produktów marki Lector w Polsce.

Miło mi spotkać posiadaczy i/lub sympatyków tych urządzeń. Wiem, że ile produktów, tyle zdań i gustów ale mi te produkty na tyle się spodobały, że z przyjemnością z nimi obcuję. Mają w sobie to coś, co mnie do nich przyciąga i przekonuje. Spodobał mi się wygląd i szczegóły bez wątpienia wskazujące na ręczną produkcję w niedużej manufakturze, jak choćby naklejki wyglądające jak z drukarki atramentowej, czy ślady polerowania czarnych frontów. Najważniejszy jednak jest dźwięk, który przekonuje mnie swoją barwą, swobodą przekazu i naturalnością.

 

Nie jestem ani elektronikiem, ani wybitnym fachowcem w dziedzinie sprzętu audio ale jeśli będę mógł jakoś pomóc, to na pewno spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę podać miasto w którym interesuje Was odsłuch i urządzenie, którego odsłuchem jesteście zainteresowani.

Na półkach sklepowych produkty występują w bardzo ograniczonej ofercie i tylko w kilku sklepach w kraju.

 

Chcąc umożliwić Państwu taki odsłuch jestem w stanie zorganizować transport wybranego produktu do uzgodnionego salonu, z którym współpracujemy. Nie jest to może gigantyczna lista adresów ale prawie każdy sklep oferujący produkty Block lub Morel jest w stanie nam w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle, ze pan przedstawiciel powinien sie teraz ustosunkowac, bo sprzetu tej klasy(nowego) bez domowego odsluchu nikt nie kupi, a w dwutygodniowe zwroty z allegro nie zamierzam sie bawic

 

Wszystko powinno byc jasne i klarowne - oficjalnie biore na odsluch(za kaucja), sprawdzam w systemie, kupuje lub nie, takie proste

 

A jak dystrybutorow/sprzedawcow nie stac na udostepnienie egzemplarzy testowych to niech nie zawracaja d...

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam bronić podejścia dystrybutora czy sklepu, ale jeśli w salonie np. odtwarzacz będący elementem systemu zaoferuje końcowo znakomity dźwięk, to czego wtedy się czepiać? Sprzęt jest ok., więc po takiej próbie można kupić. Co innego, gdyby w żadnym systemie nie zagrał na miarę oczekiwań.

 

Za odtwarzacz Lektora - ten w granicach 6 tysięcy - mogę dać się pokroić. Można kupować w ciemno, a jak ktoś chce się przekonać o jego klasie, to w Gdyni jest do odsłuchu. Zgromadzić kasę na cały system (względnie niedrogi - wiedzą jak go zaprezentować) i cieszyć się z nabytku i na nowo odkrywanej muzyki.

 

Dynamika, wypełnienie, detal, wieloplanowość i energetyczność - na szóstkę z plusem. Do tego nie ma znaczenia jaki lubimy gatunek. Więc jeszcze niespotykana uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos jest gotowy wydac 12/18 tys na nowe CD, powinien miec mozliwosc odsluchu we wlasnym systemie, nie ma o czym dyskutowac

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odtwarzacza CD serdecznie zapraszamy do naszego salonu.

Wypożyczenie sprzętu za wpłatą kaucji również nie stanowi problemu.

 

PS. W styczniu nie posiadaliśmy jeszcze Lektora, dlatego też nie wypożyczaliśmy tego sprzętu ;)

 

Zapraszam.

Edytowane przez Planeta Dźwięku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy moglbym sie dowiedziec odnosnie specyfiki grania cd lectora cdp-707 i cdp-603?Szukam cd do spokojnej muzy, baroku, jazzu, wokali, z aksamitna barwa a nie jasna i ostrą.Wzmacniacz tranzystorowy, kolumny atc.Nie lubie top loaderow.Czy oprocz roznicy w cenie jest widoczna roznica w graniu, jesli tak, to czym polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Andrzej,

Lectora na pewno warto wziąć pod uwagę - słucham podobnej muzyki, też mam ATC, Lector cdp 7TL jak najbardziej trafił w mój gust, jest świetny do muzyki wokalnej, barokowych smaczków itp. Kreuje piękną przestrzeń. Zapewne potrafi zagrać różnie w zależności od lamp, mam jeszcze zbyt krótko, na razie są lampy Valvo, ale pewnie bliżej końca wakacji poszukam czegoś innego na spróbowanie.

 

Ale nie ma róży bez kolców... - kurzy się niemiłosiernie, dotknąć tego nie sposób (zakup bawełnianych rękawiczek jak najbardziej wskazany), wg mnie ma też sporo basu, więc na zgranie w ciemno trudno liczyć, trzeba raczej spróbować. To ostatnie zapewne można zmienić lampami. Ale u mnie np. po jakimś czasie wywaliłem IC Harmonixa i wstawiłem ponownie VdH Orchid - okazało się dużo lepiej, z lepszą kontrolą basu. Nie brakuje mu finezji i detalu, ale jakby równowaga tonalna przesunięta nieco w dół. Z tym, że u mnie wszystko takie raczej "nachylone" w tę stronę, więc może mam fałszywy obraz.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy model gra łagodniej i bardziej dociąża dźwięk - jak wyżej napisał Heliand. Za to jest lepsza dynamika, ale bez bezpośredniego porównania ta przewaga nie rzuca się w uszy. Z tańszym modelem nie trzeba będzie wymieniać IC (jak Heliand), ale i tak dźwięk pozostanie po analogowej stronie. Gdyby w systemie brakowało góry lub trzymanego w ryzach basu, to nie byłby optymalny wybór, ale jeśli trzeba osiągnąć płynność i porozdzielać od siebie instrumenty w przestrzeni, to trudno trafić lepiej. Muzyka sama wypływa z głośników - to największy atut i w cyfrowych źródłach niemal cud. Podsumowując: jeśli kolumny radzą sobie z ogarnięciem skali nagrania (nie trzeba napompowywać), to całkowicie wystarczający jest model z szufladą (czyli ten tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Co do wypozyczenia zadnych problemow, naprawde trzeba pochwalic panow z PD.

 

Jest jeszcze spore pole do popisu z lampami, bo widze ze siedza tylko jj ecc81(koszt 100/120zl za pare), czyli dosyc tanie lampki, inna sprawa, ze moga byc niezle w tej konkretnej aplikacji.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Bubusia, Lector 707 to genialny cd player podobnie jak jego protoplasta 7 mk.3 i fajnie że jakością dźwięku dorównuje a cenowo nokautuje dzielone Reimyo. Nie próbowałem takich porównań ale wystarczy aby 707 zblizył się tylko do poziomu japończyka aby ogłosić zwycięstwo nad Reimyo. Już widzę jak chłopcy z klubu Reimyo mają mokre oczy i kwaśne miny !!!

 

Możesz jeszcze popróbować przesłuchać świetny CD player E.A.R Yoshino zmodyfikowany przez Tima Paravicini - tutaj

też miałbyś dużą radość z dźwięku i mini Nirvanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Co do wypozyczenia zadnych problemow, naprawde trzeba pochwalic panow z PD.

 

Jest jeszcze spore pole do popisu z lampami, bo widze ze siedza tylko jj ecc81(koszt 100/120zl za pare), czyli dosyc tanie lampki, inna sprawa, ze moga byc niezle w tej konkretnej aplikacji.

 

..czy Lector 707 to najwyższy model?.....napisz jeszcze kilka zdań o brzmieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.