Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem pracownikiem firmy zajmującej się dystrybucją produktów marki Lector w Polsce.

Miło mi spotkać posiadaczy i/lub sympatyków tych urządzeń. Wiem, że ile produktów, tyle zdań i gustów ale mi te produkty na tyle się spodobały, że z przyjemnością z nimi obcuję. Mają w sobie to coś, co mnie do nich przyciąga i przekonuje. Spodobał mi się wygląd i szczegóły bez wątpienia wskazujące na ręczną produkcję w niedużej manufakturze, jak choćby naklejki wyglądające jak z drukarki atramentowej, czy ślady polerowania czarnych frontów. Najważniejszy jednak jest dźwięk, który przekonuje mnie swoją barwą, swobodą przekazu i naturalnością.

 

Nie jestem ani elektronikiem, ani wybitnym fachowcem w dziedzinie sprzętu audio ale jeśli będę mógł jakoś pomóc, to na pewno spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę podać miasto w którym interesuje Was odsłuch i urządzenie, którego odsłuchem jesteście zainteresowani.

Na półkach sklepowych produkty występują w bardzo ograniczonej ofercie i tylko w kilku sklepach w kraju.

 

Chcąc umożliwić Państwu taki odsłuch jestem w stanie zorganizować transport wybranego produktu do uzgodnionego salonu, z którym współpracujemy. Nie jest to może gigantyczna lista adresów ale prawie każdy sklep oferujący produkty Block lub Morel jest w stanie nam w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posluchal Cdeka, najlepiej u siebie za odp. kaucją

 

Moja lokalizacja, wawa

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle, ze pan przedstawiciel powinien sie teraz ustosunkowac, bo sprzetu tej klasy(nowego) bez domowego odsluchu nikt nie kupi, a w dwutygodniowe zwroty z allegro nie zamierzam sie bawic

 

Wszystko powinno byc jasne i klarowne - oficjalnie biore na odsluch(za kaucja), sprawdzam w systemie, kupuje lub nie, takie proste

 

A jak dystrybutorow/sprzedawcow nie stac na udostepnienie egzemplarzy testowych to niech nie zawracaja d...

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam bronić podejścia dystrybutora czy sklepu, ale jeśli w salonie np. odtwarzacz będący elementem systemu zaoferuje końcowo znakomity dźwięk, to czego wtedy się czepiać? Sprzęt jest ok., więc po takiej próbie można kupić. Co innego, gdyby w żadnym systemie nie zagrał na miarę oczekiwań.

 

Za odtwarzacz Lektora - ten w granicach 6 tysięcy - mogę dać się pokroić. Można kupować w ciemno, a jak ktoś chce się przekonać o jego klasie, to w Gdyni jest do odsłuchu. Zgromadzić kasę na cały system (względnie niedrogi - wiedzą jak go zaprezentować) i cieszyć się z nabytku i na nowo odkrywanej muzyki.

 

Dynamika, wypełnienie, detal, wieloplanowość i energetyczność - na szóstkę z plusem. Do tego nie ma znaczenia jaki lubimy gatunek. Więc jeszcze niespotykana uniwersalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos jest gotowy wydac 12/18 tys na nowe CD, powinien miec mozliwosc odsluchu we wlasnym systemie, nie ma o czym dyskutowac

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie odtwarzacza CD serdecznie zapraszamy do naszego salonu.

Wypożyczenie sprzętu za wpłatą kaucji również nie stanowi problemu.

 

PS. W styczniu nie posiadaliśmy jeszcze Lektora, dlatego też nie wypożyczaliśmy tego sprzętu ;)

 

Zapraszam.

Edytowane przez Planeta Dźwięku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy moglbym sie dowiedziec odnosnie specyfiki grania cd lectora cdp-707 i cdp-603?Szukam cd do spokojnej muzy, baroku, jazzu, wokali, z aksamitna barwa a nie jasna i ostrą.Wzmacniacz tranzystorowy, kolumny atc.Nie lubie top loaderow.Czy oprocz roznicy w cenie jest widoczna roznica w graniu, jesli tak, to czym polega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

Andrzej,

Lectora na pewno warto wziąć pod uwagę - słucham podobnej muzyki, też mam ATC, Lector cdp 7TL jak najbardziej trafił w mój gust, jest świetny do muzyki wokalnej, barokowych smaczków itp. Kreuje piękną przestrzeń. Zapewne potrafi zagrać różnie w zależności od lamp, mam jeszcze zbyt krótko, na razie są lampy Valvo, ale pewnie bliżej końca wakacji poszukam czegoś innego na spróbowanie.

 

Ale nie ma róży bez kolców... - kurzy się niemiłosiernie, dotknąć tego nie sposób (zakup bawełnianych rękawiczek jak najbardziej wskazany), wg mnie ma też sporo basu, więc na zgranie w ciemno trudno liczyć, trzeba raczej spróbować. To ostatnie zapewne można zmienić lampami. Ale u mnie np. po jakimś czasie wywaliłem IC Harmonixa i wstawiłem ponownie VdH Orchid - okazało się dużo lepiej, z lepszą kontrolą basu. Nie brakuje mu finezji i detalu, ale jakby równowaga tonalna przesunięta nieco w dół. Z tym, że u mnie wszystko takie raczej "nachylone" w tę stronę, więc może mam fałszywy obraz.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy model gra łagodniej i bardziej dociąża dźwięk - jak wyżej napisał Heliand. Za to jest lepsza dynamika, ale bez bezpośredniego porównania ta przewaga nie rzuca się w uszy. Z tańszym modelem nie trzeba będzie wymieniać IC (jak Heliand), ale i tak dźwięk pozostanie po analogowej stronie. Gdyby w systemie brakowało góry lub trzymanego w ryzach basu, to nie byłby optymalny wybór, ale jeśli trzeba osiągnąć płynność i porozdzielać od siebie instrumenty w przestrzeni, to trudno trafić lepiej. Muzyka sama wypływa z głośników - to największy atut i w cyfrowych źródłach niemal cud. Podsumowując: jeśli kolumny radzą sobie z ogarnięciem skali nagrania (nie trzeba napompowywać), to całkowicie wystarczający jest model z szufladą (czyli ten tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Co do wypozyczenia zadnych problemow, naprawde trzeba pochwalic panow z PD.

 

Jest jeszcze spore pole do popisu z lampami, bo widze ze siedza tylko jj ecc81(koszt 100/120zl za pare), czyli dosyc tanie lampki, inna sprawa, ze moga byc niezle w tej konkretnej aplikacji.

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Bubusia, Lector 707 to genialny cd player podobnie jak jego protoplasta 7 mk.3 i fajnie że jakością dźwięku dorównuje a cenowo nokautuje dzielone Reimyo. Nie próbowałem takich porównań ale wystarczy aby 707 zblizył się tylko do poziomu japończyka aby ogłosić zwycięstwo nad Reimyo. Już widzę jak chłopcy z klubu Reimyo mają mokre oczy i kwaśne miny !!!

 

Możesz jeszcze popróbować przesłuchać świetny CD player E.A.R Yoshino zmodyfikowany przez Tima Paravicini - tutaj

też miałbyś dużą radość z dźwięku i mini Nirvanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam okazje posluchac/porownac Lectora 707, i jest to swietne granie, wypelnione, barwne, dzwieczne, b namacalne, ze swietna przestrzenia, do tej pory na podobnym poziomie gral u mnie tylko dzielony Reimyo

 

Co do wypozyczenia zadnych problemow, naprawde trzeba pochwalic panow z PD.

 

Jest jeszcze spore pole do popisu z lampami, bo widze ze siedza tylko jj ecc81(koszt 100/120zl za pare), czyli dosyc tanie lampki, inna sprawa, ze moga byc niezle w tej konkretnej aplikacji.

 

..czy Lector 707 to najwyższy model?.....napisz jeszcze kilka zdań o brzmieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.