Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

..czy Lector 707 to najwyższy model?.....napisz jeszcze kilka zdań o brzmieniu....

 

To najnowszy model i jak pisałem w poprzednim poście następca modelu 7 mk.3 lub jego kontynuator jak kto woli.

Jak brzmi ? Doskonale, prawie tak dobrze jak dzielony Reymio, nie ma się co zastanawiać tylko brać do odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najnowszy model i jak pisałem w poprzednim poście następca modelu 7 mk.3 lub jego kontynuator jak kto woli.

Jak brzmi ? Doskonale, prawie tak dobrze jak dzielony Reymio, nie ma się co zastanawiać tylko brać do odsłuchów.

 

z pewnością pożyczę na odsłuch ale dopiero we wrześniu...

nie żebym był niedowiarkiem ale coś nie chce mi się wierzyć aby brzmieniowo był na poziomie Reimyo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością pożyczę na odsłuch ale dopiero we wrześniu...

nie żebym był niedowiarkiem ale coś nie chce mi się wierzyć aby brzmieniowo był na poziomie Reimyo...

 

Bubusia to wiarygodny audiofil ......też jestem ciekaw jak Lector 707 zabrzmi przy moim dzielonym AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, srednica i jeszcze raz srednica, fortepian brzmi znakomicie, gora jest tez b dobra, dzwieczna i nienatarczywa, bas gleboki i dobrze kontrolowany, nie moge jednak do konca ocenic tego zakresu, poniewaz posiadam tylko monitory i troche za maly pokoj.

 

Co do Reimyo, z tego co pamietam(miesiac, moze dwa minely od odsluchu), mial troche bardziej analityczny charakter, ale rowniez z zachowaniem znakomitego srodka, generalnie gral u mnie b barwnie i przestrzennie z kablem harmonixa, gdy zmienilem na neutralny kabel orchida zrobilo sie juz za cienko i strasznie precyzyjnie, po wpieciu weglowego VDH wszystko wrocilo do normy. Reimyo to swietny dack/cd, ale chyba pelnie pokazuje w calym zestawie, a na takie cuda nie bylem gotowy, dlatego odpuscilem.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babusia

...jak odtwarzacz się wygrzeje to napisz kilka zdań jakie zmiany zaszły....

...na jakich lampach grasz?....

...czy Lector jest zbudowany solidnie? ....chodzi mi również o awaryjność tych urządzeń

sporo pytań ale sam rozumiesz.....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze juz sie wygrzal, piekna barwa, az chce sie sluchac, wszystko inne na b. wysokim poziomie - przestrzen, szczegoly, smaczki, wokal. Granie po cieplejszej stronie, ale bez mulenia.

 

Jesli chodzi o lampy to stokowe jj ecc81, z tego co widze to warte jakas stowke za pare, takze tutaj zapewne mozna wiele poprawic. Nie moge tego jednak sprawdzic. Tak czy inaczej, juz na tych jest b. dobrze.

 

Co do budowy, wszystko na swoim miejscu, wydaje sie byc bardzo solidnie zrobiony. Trudno mi sie wypowiadac na temat awaryjnosci, ale trudniejsze plyty(mam takich kilka) gra bezblednie, a juz taki cdm pro ma male problemy.

 

Generalnie, jestem bliski zakupu

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo poprzedniej wersji nie sluchalem, teraz takich problemow(dociskowych) nie dostrzegam

Miroslav1 jak bedziesz w okolicach Wawy to zapraszam, wg mnie Lector 707 gra znakomicie, dziwi mnie, ze do tej pory nikt tego nie docenil, barwe ma po prostu boska, scena, dynamika jest tez na tyle dobra, ze nie chce sie za bardzo oceniac, tylko sluchac. No i ten calkowity brak nalecialosci cyfrowych. Naprawde b dobry cdek.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....słyszałem a dokładnie gdzieś przeczytałem że GE bardzo dobrze się spisują

 

Zgadza sie, wlasnie graja u mnie GE 5 stars(red) i jest wysmienicie, chyba jeszcze barwniej i dynamiczniej niz z firmowymi, co do psvane moze byc tez ciekawie, chociaz nigdy takiej srednicy jak dobre nosy psvane nie mialy(raczej byly po stronie precyzji), a mam doswiadczenie z ecc82 psvane, ktora wydawala mi sie b dobra dopoki nie wsadzilem, najpierw rca black plate, a potem mullarda- tyle ze bylo to w preampie

Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, wlasnie graja u mnie GE 5 stars(red) i jest wysmienicie, chyba jeszcze barwniej i dynamiczniej niz z firmowymi, co do psvane moze byc tez ciekawie, chociaz nigdy takiej srednicy jak dobre nosy psvane nie mialy(raczej byly po stronie precyzji), a mam doswiadczenie z ecc82 psvane, ktora wydawala mi sie b dobra dopoki nie wsadzilem, najpierw rca black plate, a potem mullarda- tyle ze bylo to w preampie

 

 

.....w jakim towarzystwie Lector cdp-707 gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy - na GM 70(MPW gm 70) pre od Waldka

Monitory - k. Twonka

 

 

....możesz coś więcej napisać o kolumnach...budowa, brzmienie

wrzucić jakieś fotki jeżeli nie na forum to na priv....

...słyszałem że gość robi dobre kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii lamp musze jednak przyznac, ze firmowe jjecc81 wypadaja lepiej od GE 5stars, maja wiecej ciala, sa bardziej zwarte, dokladne jednoczesnie barwne, chyba lepiej dopasowane do charakteru odtwarzacza, takze wymiana na cos lepszego nie musi byc zbyt prosta, na firmowych jjach jest tez lepsza dynamika, przynajmniej takie odnosze wrazenia jak na razie

 

Moze te moje GEtryki nie sa pierwszej swiezosci, kto wie

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

bubusia, a jakie jeszcze wypróbowałeś lampy? Ja właśnie dzisiaj odbieram parkę Mullardów i chcę spróbować, jakie będą zmiany. Przymierzam się też do jakichś innych, może powoli zgromadzę lampki do porównania i zobaczymy, co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

Pierwsze wrażenie co do Mullardów w porównaniu do Valvo jest takie - bas lepszy, może nie w sensie lepszej kontroli, lecz głębokości i wypełnienia, wydaje mi się, że z tymi lampami nie ma już wrażenia dominacji basu tylko jego głębi. Druga sprawa wysokie, bardziej dźwięczne, bez ostrości, chyba z nieco lepsza separacją dźwięków w ogóle, bardziej intensywne wybrzmienia (zwłaszcza instrumentów strunowych), nieco lepsza przestrzeń. Ale - lampy muszą się jeszcze pogrzać, więc zobaczymy, co będzie dalej. W sumie nie oczekiwałem zbyt wiele, ale różnica w stosunku do Valvo jest spora. Oczywiście weźcie poprawkę na efekt oczarowania zaraz po zmianie, jak posłucham dłużej, to moja ocena pewnie będzie bardziej miarodajna. Ale w każdym razie nie żałuję, a to już nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

Przesłuchałem już ładną kupkę płyt na nowych lampach i wnioski na tę chwilę są takie: do Valvo raczej nie wrócę. Mullard zdecydowanie lepszy. Po pierwsze w kwestii basu, podtrzymuję to, co opisałem wcześniej, jest mniej napompowany, lepiej kontrolowany, ma głębię. Średnie - świetne, praktycznie bez zastrzeżeń, dźwięcznie, z masą, z wybrzmieniami. Wysokie - bez ostrości, ale dźwięczne. Wydaje mi się jednak, że te lampy nieco wygładzają przekaz, można zauważyć brak pewnej takiej "szorstkości", np. w dźwięku skrzypiec i generalnie instrumentów strunowych. Chyba też minimalnie mniejsza dynamika. Kwestia do rozstrzygnięcia, czy ta gładkość się podoba, czy też nie. Ja myślę, że z tym dźwiękiem zostanę na dłużej, ale jak trafię jeszcze jakieś inne, ciekawe lampy, to z pewnością porównam. Może pobawię się jeszcze kabelkami i bezpiecznikami...

 

Mam już też w zasadzie listę sugestii co do lamp, na które warto zapolować, ale każdą dodatkową podpowiedź przyjmę również z wdzięcznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

Nie bardzo rozumiem pytanie. Mam Lectora cdp 7TL mk III, czyli PSU jest w oddzielnej obudowie, połączonej tym ich specyficznym kabelkiem. W jednej obudowie jest chyba tylko niższa wersja, czyli 6. Czemu pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie zauważyłem. Zapytałem, bo wychodzi na to, że nowa wersja oznaczona 707 może chyba grać samodzielnie. Sądziłem, że ten odtwarzacz masz. Ale juz wiem o mojej pomyłce.

 

Też nie pamiętam czy pisałeś, ale jeśli nie masz, to spraw sobie interkonekt ze srebra. Stopień nasycenia w 7-ce jest odchylony od średniej. Nie powalczysz lampami, jesli o zmianę tego pogrubienia chodzi. Ewentualnie dobór kolumn, ale to już nieopłacalna fatyga. Ja po zakupie Lectora od razu zmieniłem kabel Cardasa. Pierwszego dnia używania - na srebro, bo nie było prostszego wyjścia. I nie tyle chodziło o górę, co zdecydowanie o bas i ewentualnie niższy środek. Lampy raczej zmieniają środek i górę (przestrzeń), a bas w swojej uwadze pomijają, dlatego taka recepta. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heliand

(Konto usunięte)

Co do 707 - nie wydaje mi się, żeby mógł grać bez zasilacza, wszędzie jest info, że jest w dalszym ciągu z zasilaczem zewnętrznym.

 

Natomiast co do IC - pełnego srebra nie mam, ale mam VdH The Orchid - czyli posrebrzaną miedź, sprawdził się zdecydowanie lepiej, niż np. Harmonix, więc może coś w tym jest. Muszę pożyczyć od kolegi i spróbować, ciekawe, jaki będzie efekt.

 

Większych modyfikacji sprzętowych na razie nie przewiduję, pozostają zabawy w kabelki i inne bibeloty. Kolumny lubię, więc ich nie ruszę :) Ja w ogóle nie lubię zmieniać sprzętu, dlatego właśnie podobają mi się zabawy lampkami, jakaś zmiana jest, ale w porównaniu do atrakcji ze zmianą kolumn, wzmacniacza itp. to jest minimalny kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

707 ma zasilacz zewnetrzny podobnie do 7T, jest jednak opcja z jeszcze lepszym zasilaczem, tez zewnetrznym, co do lamp polecam RTC, zachowuja zalety Lectora na srodku i gorze i jednoczesnie czynia dzwiek lzejszym, z wiekszym pazurem, bas tez lepiej kontroluja, minimalnie rozjasniaja dzwiek, ale jednoczesnie czynia go dzwieczniejszym i przestrzenniejszym, jezeli wolimy wieksze dociazenie i jeszcze mocniejsza srednice, taki lekki krem, to pozostalbym przy firmowych

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.