Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ZOR a ale on nie ma wejścia phono .

I dlatego , że nie masz wejścia phono , po to jest gramofonowy przedwzmacniacz. Łączysz IC wzmacniacz i gramofonowy przedwzmacniacz . Potem łączysz gramofon ( kabelki przeważnie gramofonowe ) z przedwzmacniaczem i działa . Ewentualnie przyjdzie ci wybrać opcję MM lub MC na gr. przedwzmacniaczu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeca by się chłop nie pytał gdyby miał phono pre

sformułowanie : "Wejście tape in w przedwzmacniaczu ZOR można wykorzystać jako phono lub każde wejście liniowe" wprowadza w błąd i sugeruje ,że można w to miejsce wpiąć drapaka bezpośrednio do wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: ''Może ktoś polecić przedwzmacniacz gramofonowy . Taki , żeby ładnie zagadał z ZOR -em ?''

po czym dostaje info że może wpiąć się do dowolnego wejścia

Tak czy inaczej bez phono pre się nie obejdzie a propozycji brak

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak chłop wychodzi na wiosnę w pole i mówi : a może by tak coś zasiać :)

Stas jak łączyłeś jakiś preamp do drapaka z ZORem to napisz coś konkretrnego... z czym grało i jaki efekt

Widzę , że zreflektowaleś się . Nie twierdziłem , że mam gramofonowy przedwzmacniacz Lectora . To była tylko propozycja . Z Lectora mam CDP - 707 + PSU 3T , wzmacniacz słuchawkowy Cuffia_amp mód.10D , listwę Edison - 230 . Na tej podstawie sugerowałem , że być może ZOR + Lectorowy gramofonowy przedwzmacniacz to będzie udane połączenie . U siebie mam ( na razie ) LAR LPS - 1 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chłopa się nie obrażam :D Od roku z okazji realizacji marzeń mieszkam na wsi.

1.ZOR nie ma gniazda phone

2.Potrzebny przedwzmacniacz to jest jasne .

3.Wypisywanie co kto ma nic tu nie da . Pytanie było jasne . Kto empirycznie sprawdził jaki preamp gra fajnie z ZOREM . Widzę tu wsparcie od Rezysława.

4.Wymiana ZORA na jakiś co ma phono ..... to jakoś lekko nie tak.

5.Kupiłem lampowy pre-amp ... czekam teraz na patefon bo ten co mam 20 letni Technics po przejściach nie nadaje się do testu.

6.Sprawdzę i opiszę o ile to będzie kogoś interesowało .

7.Jeżeli są na grupie osoby , które mogą polecić jakieś fajne kolumny podłogowe do ZOR+ VM200 to poproszę o typy . B&W nie nadają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chłopa się nie obrażam :D Od roku z okazji realizacji marzeń mieszkam na wsi.

1.ZOR nie ma gniazda phone

2.Potrzebny przedwzmacniacz to jest jasne .

3.Wypisywanie co kto ma nic tu nie da . Pytanie było jasne . Kto empirycznie sprawdził jaki preamp gra fajnie z ZOREM . Widzę tu wsparcie od Rezysława.

4.Wymiana ZORA na jakiś co ma phono ..... to jakoś lekko nie tak.

5.Kupiłem lampowy pre-amp ... czekam teraz na patefon bo ten co mam 20 letni Technics po przejściach nie nadaje się do testu.

6.Sprawdzę i opiszę o ile to będzie kogoś interesowało .

7.Jeżeli są na grupie osoby , które mogą polecić jakieś fajne kolumny podłogowe do ZOR+ VM200 to poproszę o typy . B&W nie nadają się

opis i foty mile widziane

co do kolumn to chyba za mało informacji podałeś żeby cokolwiek polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kolumn .

1.Podłogowe

2.Mogą być duże - mam miejsce.

3.Jak pisałem prośba do osób posiadających lampowe wzmacniacze lub hybrydy jakich kolumn używają . Chcę dynamiki - Cięzki rock od lat 60 do współczesnych , metal , elektronika wszystkiego po trochu.

4.Dostałem od kogoś polecenie - kupił sobie i chwali takie o to wytwory :http://www.rtvmax.pl/Sklep/The-New-Statement,2,0,175,5957.htm trochę cena powala ale może warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena za wysoka to szukaj z 2ej ręki to będziesz mógł kupic lepsze paczki tylko trzeba (jak jest możliwość )posłuchać ich u siebie bo na pewno nie dasz rady skopiować brzmienia bo akustyka pomieszczeń jest inna

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kolumn .

1.Podłogowe

2.Mogą być duże - mam miejsce.

3.Jak pisałem prośba do osób posiadających lampowe wzmacniacze lub hybrydy jakich kolumn używają . Chcę dynamiki - Cięzki rock od lat 60 do współczesnych , metal , elektronika wszystkiego po trochu.

4.Dostałem od kogoś polecenie - kupił sobie i chwali takie o to wytwory :http://www.rtvmax.pl/Sklep/The-New-Statement,2,0,175,5957.htm trochę cena powala ale może warto poczekać.

 

Witam.

 

Do lampy polecam Ci coś z Chario. jednak wzmacniacz nie może być słabeuszem. Potrzebują kilku watów.

Moje Chario grają z monoblokami lampowymi w układzie PP i jest ok.

 

Pozdrawiam.Przemek.

Edytowane przez Przemo8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kolumn .

1.Podłogowe

2.Mogą być duże - mam miejsce.

3.Jak pisałem prośba do osób posiadających lampowe wzmacniacze lub hybrydy jakich kolumn używają . Chcę dynamiki - Cięzki rock od lat 60 do współczesnych , metal , elektronika wszystkiego po trochu.

4.Dostałem od kogoś polecenie - kupił sobie i chwali takie o to wytwory :http://www.rtvmax.pl/Sklep/The-New-Statement,2,0,175,5957.htm trochę cena powala ale może warto poczekać.

 

Jaki pokój ? Jaki budżet ? Do Lectora .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

AVS.

Zapraszamy do pokoju 510 Hotel Sobieski - Lector, Black Cat Cable, Aida Acoustic.

Również w tym samym hotelu do pokoju 212 - Lector i Pearl Evolution tylko włoskie granie.

Pozdrawiam.

Lector.Audio.Poland.

http://www.lectoraudio-poland.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVS.

Zapraszamy do pokoju 510 Hotel Sobieski - Lector, Black Cat Cable, Aida Acoustic.

Również w tym samym hotelu do pokoju 212 - Lector i Pearl Evolution tylko włoskie granie.

Pozdrawiam.

Lector.Audio.Poland.

http://www.lectoraudio-poland.pl/

Czy wiadomo już jak będzie wyglądać amplifikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.