Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, kocurro napisał:

Jestem świadom, że wygląd nie gra i estetyczne preferencje są równie indywidualne jak brzmieniowe, ale z tymi krągłościami wzmacniacz nie wygląda zbyt "mężnie" przynajmniej dla mnie. 

Mam nadzieję, że jego brzmienie rekompensuje jego "hermafrodytyczny" dizajn.

PS. Proszę wybaczyć moje tak naprawdę nie istotne uwagi i uszczypliwości, ale widzę, że nawet świat audio nie jest wolny od rewolucji seksualnej ? 

Moje wrażenia z tymi okrągłymi opisałem powyżej. ( Czy są mało mężne )

Teraz słucham z tymi prostokątnymi ? Co usłyszę to opiszę. 

 

Wygląd Lectora ZXT 70  jaki jest każdy widzi mnie się podoba o preferencjach nie dyskutuje każdemu może się inaczej kojarzy?

To już nie moja brożka. 

Ja TYLKO piszę co słyszę.

IMG_20190324_155352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Seria „R” z zaokrąglonymi boczkami została zaprojektowana pod kątem gaszenia pasożytniczych wibracji i to działa.

Wzmacniacz jest bardzo ciężki (2 transformatory), zwarty, bardzo solidnie zbudowany.

Dla miłośników marki - kilka opracowań i patentów Dr Claudio Romagnoli:

- pierwszy na świecie odtwarzacz CD z wyjściem lampowym pracującym w czystej klasie A bez wzmacniaczy OPA w ścieżce sygnału,
- pierwszy na świecie zintegrowany wzmacniacz hybrydowy, model VPO1 rok 1982,
- pierwsza na świecie hybrydowa końcówka mocy - lampa steruje bezpośrednio tranzystorem,
- pierwszy na świecie Opto-Bias,
- pierwszy na świecie konwerter cyfrowy z prawdziwym wyjściem lampowym,
- pierwszy na świecie wzmacniacz mocy z high current bias w pierwszym stopniu wzmocnienia,
- wzmocnienie katody sterowane z wysokiego napięcia.

Pozdrawiam

Joanna

Lector Audio Poland

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Wygląd Lectora ZXT 70  jaki jest każdy widzi mnie się podoba o preferencjach nie dyskutuje każdemu może się inaczej kojarzy?

To już nie moja brożka. 

Ja TYLKO piszę co słyszę.

Oczywiście masz 100% racji, bo przede wszystkim liczy się brzmienie, a moja ocena nie jest bezwzględna. Ile ludzi tyle opinii ?  Napisałem z powodu wrażeń estetycznych, które są dla mnie nie mniej istotne co brzmieniowe.

Poza tym na pewno miałbym inne wyobrażenie o tym wzmacniaczu gdybym go usłyszał. Przynajmniej osobiście mógłbym zbadać te pasożytnicze wibracje..

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Witam.

Seria „R” z zaokrąglonymi boczkami została zaprojektowana pod kątem gaszenia pasożytniczych wibracji i to działa.

Wzmacniacz jest bardzo ciężki (2 transformatory), zwarty, bardzo solidnie zbudowany.

Dla miłośników marki - kilka opracowań i patentów Dr Claudio Romagnoli:

- pierwszy na świecie odtwarzacz CD z wyjściem lampowym pracującym w czystej klasie A bez wzmacniaczy OPA w ścieżce sygnału,
- pierwszy na świecie zintegrowany wzmacniacz hybrydowy, model VPO1 rok 1982,
- pierwsza na świecie hybrydowa końcówka mocy - lampa steruje bezpośrednio tranzystorem,
- pierwszy na świecie Opto-Bias,
- pierwszy na świecie konwerter cyfrowy z prawdziwym wyjściem lampowym,
- pierwszy na świecie wzmacniacz mocy z high current bias w pierwszym stopniu wzmocnienia,
- wzmocnienie katody sterowane z wysokiego napięcia.

Pozdrawiam

Joanna

http://www.lectoraudio-poland.pl/

Aż nie wierzę jak czytam, że te wszystkie techniczne zwroty pisze płeć piękna, a jak pisze to i pewnie wie o czym pisze ? Pani Joanno jest Pani wyjątkowa! 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kocurro napisał:

Oczywiście masz 100% racji, bo przede wszystkim liczy się brzmienie, a moja ocena nie jest bezwzględna. Ile ludzi tyle opinii ?  Napisałem z powodu wrażeń estetycznych, które są dla mnie nie mniej istotne co brzmieniowe.

Poza tym na pewno miałbym inne wyobrażenie o tym wzmacniaczu gdybym go usłyszał. Przynajmniej osobiście mógłbym zbadać te pasożytnicze wibracje..

Jeśli jesteś zainteresowany tym wzmacniaczem to kontakt z Lectorem  wskazany ?

P.Joanna i Kamil super ludzie tylko pogadać  .

Na pewno posłuchasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bogus18 napisał:

Jeśli jesteś zainteresowany tym wzmacniaczem to kontakt z Lectorem  wskazany ?

P.Joanna i Kamil super ludzie tylko pogadać  .

Na pewno posłuchasz?

Nie zrozum mnie źle, ale ja już jestem spełniony z Lavardinem i moje uwagi względem dizajnu ZXT-70 są czysto subiektywne z którymi chyba rozsądniej było się wstrzymać.. 

Z drugiej strony Pani Joanna przedstawiła powód dla którego zastosowano te zaokrąglenia i jeśli to działa to nic tylko dziękować. 

Pozdrawiam i zadowolenia życzę ? 

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę opowiedzieć o moich odsłuchach Lectora ZXT 70 w połączeniu z kolumnami w podobnej cenie. Audio Academy Rhea .

Ładna scena stereofonia , pierwszy plan ale i dalsze wysokość i położenie  czy to wyżej czy dalej czy to głosu solisty czy dźwięku instrumentów muzycznych bardzo dobre.

Muzyka z małych składów jazzowych czy też dużej orkiestry wszystko czytelne nic się nie skleja,

Na pierwszym miejscu bas  z dobrą kontrolą szybki i z rozróżnieniem na ten niski i średni wypełnienie dźwięku  wybrzmienia  strun .

Środek pasma dobrze łączy się z dołem i górą bez dziur.

Wokale po cieplejszej stronie 

Góra czytelną nie  ostra miła dla ucha .

Wzmacniacz szybki nic się nie ciągnie nie dudni .

Muzykalny chce się słuchać. 

Nawet płyty gorzej zrealizowane ( mimo wyraźnej różnicy jakości) słucha się dobrze.

Lector ZXT 70 znowu pokazał na co go stać .

Polecam posłuchać u siebie bo może to być ten wzmacniacz , uniwersalny do każdego rodzaju muzyki, no i oryginalny wygląd ..

Dziękuje Docet-Lector za możliwość zapoznania się z udanym produktem.

 

 

IMG_20190328_175047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Stas napisał:

Na zdjęciu Obok AA Rhea stoi (jeśli mnie oczy nie mylą) Aida Acoustic Thaisis , z którymi Lector pokazał się na AVS 2018 . Poproszę o garść wrażeń z połączenia ZXT 70 z tymi kolumnami . 

Tak to Aida Acustics Thaisis o polaczeniu z tymi kolumnami pisze na poprzedniej stronie post z dn. 20 marca Thaisis graja zjawiskowo to takie wrazenie sluchania muzyki na zywo a Lector ZXT 70 im tylko pomaga .To swietny wzmacniacz w swojej cenie i zaslugujacy na uwage lecz wiem ze Aida gra w wyzszej lidze i tu mozna jeszcze lepiej.☺

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

LECTOR - hybrydowy  wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz ZUM -H.

Ten nowy model w ofercie włoskiego producenta jest połączeniem przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego. Cena na polskim rynku została ustalona na 5.500 pln.

ZUM-H to urządzenie hybrydowe,- (Lector jest pionierem techniki hybrydowej)-wykorzystujące lampy i tranzystory.

W stopniu lampowym pracuje trioda ECC 802S lub 12BH7.

Wyjściowe tranzystory MOSFET pracują w klasie A. Regulacja głośności jest wykonywana pasywnie. W tej konstrukcji uzyskano wyjątkowo niski poziom szumów.

Do dyspozycji jest 5 wejść liniowych. Oprócz wyjścia słuchawkowego są jeszcze dwa wyjścia liniowe. Zaimplementowano też selektor pozwalający na dopasowanie do słuchawek o niskiej i wysokiej skuteczności.

Wzmacniacz wysteruje praktycznie każde słuchawki na rynku.

Na wyposażeniu jest pilot zdalnego sterowania.

Panele boczne są dostępne w dwóch wariantach, można wybrać drewniane lub z czarnego plexi. Wymiary urządzenia (SWG) to 440 * 80 * 300 mm.

Waga 7 kg...

http://www.lectoraudio-poland.pl/ZUM-H-Leaflets-info.pdf

 

Pozdrawiam

Joanna-Lector, Black Cat Cable, Pearl Evo

 

AA24D0CD-56FB-4017-A9DA-1176EBF76EDF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Cena może okazać się do przełknięcia, jeśli otrzyma dobre oceny w niezależnych testach na naszym rynku. Kiedyś forumową hybrydą napędzałem moje HD-600 i myślę, że to dobry kierunek. Sądząc po otworach w obudowie, pracuje w nim aż 6 lamp, a to już przy ewentualnej podmianie spory wydatek, np. Siemens ECC-802S. Gdyby konstruktor trzymał się lamp ECC-81 jak w swoich odtwarzaczach CD, to już miałbym kandydatów na świetne lampy do podmiany :) Szkoda, że nie ma wejść i wyjścia symetrycznego 4-pin. Nie ma co gdybać, wypada tylko czekać na opinie.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę.

Jak to otwory w obudowie mogą zmylać?...

Lampa jest tylko jedna.

Opinie już są, wzmacniacz zdobył niezależne najwyższe wyróżnienie na rynku Włoskim.

Dla przypomnienia dla koneserów marki...

Lector od początku swojego istnienia (1982) nie ma działu marketingu.

Taka jest filozofia Dr. Claudio Romagnoli.

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli macie swoje pomysły na repertuar muzyczny do testów, śmiało piszcie posty w Magazynie (ew.wprost na PW AudioRecki). Postaramy się w miarę możliwości opisać nasze wrażenia.

Edytowane przez AudioRecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się , doczekałem !!!

Dzisiaj przyjechał do mnie , zrobiony w ekspresowym tempie ,  prosto z Włoch zasilacz PSU-7T do odtwarzacza Lector CDP-707 (wspomaga  też przedwzmacniacz Lector ZOE) .

Do tej pory byłem w posiadaniu zasilacza PSU-3T i było bardzo dobrze .

Dzięki uprzejmości dystrybutora marki Lector , p.Joannie miałem okazję przez miesiąc testować większy zasilacz i zrobiło się jeszcze lepiej , nie było skuchy .

Narobił mi apetytu , uwiódł mnie i fine ...

Zamówiłem i już napędza CDP-707.

DD146A52-E89F-4616-9E17-1394B6A6E332.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy kto z Szanownych Kubowiczów miał okazję posłuchać odtwarzacza CDP 603 i mógłby podzielic sie wrażeniami ? Aktualnie posiadam CD Rega Apollo R i zastanawiam sie czy zmiana na 603 wniesie szłyszalne zmiany. Chciałbym poprawic w brzmieniu barwę instrumetów, usłyszeć wiecej wybrzmień, powietrza , przestrzeni. Czy CDP 603 to dobry kieunek w moim przypadku? Z góry dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.