Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.06.2019 o 23:29, McGyver napisał:

Śmiało możesz wstawić 0.47uF na co najmniej 400V. 

A teraz powiedz w jakim kierunku chciałbyś brzmienie popchnąć.

Dobre pytanie. Ważne żeby średnica (szczególnie wyższa średnica)  nie była przesadnie eksponowana. Gram na Minasach , a te jak wiesz mają bogatą średnicę. Jak wsadziłem teraz lampy rca to ładnie średnica się dociążyła, basu przybyło , ale lekko kontur basu się rozmył , ale w granicach rozsądku. Zawsze preferują muzykalność nad analityczność ?   

23 godziny temu, Maciej Zadorozny napisał:

Jezeli moge wtracic pare slow. Skracam jak tylko moge.

Dzięki za szczegółowy opis. To tylko potwierdza , że warto zająć się kondensatorami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 21:38, Silver_85 napisał:

Kolejne lampy dojechały.

Jeśli masz jeszcze trochę kasy, to przetestuj ECC81 Marconi (Made in Spain). Czyste analogowe granie, dobry wgląd do studia nagrań.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 22:43, McGyver napisał:

To nie będzie poprawianie "fabryki" tylko raczej poprawianie zakusów skąpiradeł księgowych.

Podrzuć McGyver  też Swoje  propozycje ciekawych kondensatorów pasujących klasą do tego odtwarzacza czyli też nie za drogich. Brzmieniowo bas mocny szybki , średnica "analogowa" i do tego otwarta góra. Cedek jedzie w poniedziałek do kolegi @Bumpalump  na zacinającą się tackę to może by mi podmienił kondensatory bo ja dawno lutownicy w ręku nie miałem ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Podrzuć McGyver jakieś propozycje ciekawych kondensatorów pasujących klasą do tego odtwarzacza czyli też nie za drogich. Brzmieniowo bas mocny szybki , średnica "analogowa" i do tego otwarta góra.

Ło, panie, tak to panu tylko w Erze dopasują  ? 

A w praktyce to albo jedno, albo drugie, albo trzecie, albo połączenie tych wszystkich cech na dobrym poziomie już nie będzie "niedrogie".  Zresztą ... zależy co uważasz za niedrogie. Dla ułatwienia podaj budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, McGyver napisał:

Ło, panie, tak to panu tylko w Erze dopasują  ? 

Wiem wiem ? 

Z czegoś tam mogę zrezygnować ? Ważnie żeby nie było chudo i jasno .... 

Co do ceny to nie ma rozeznania. Powiedzmy 50-100zł za szt ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, McGyver napisał:

Obbligato Gold Premium

A idzie to w Polsce kupić ? 

Rozumiem , że takie by pasowały ?

http://www.store.diyhifisupply.com/Obbligato-Gold-Premium-Film-Caps/0-47uF-Obbligato-Gold-Premium-Film-Capacitor

 

PS

Chyba zostanę na razie przy RCA. Brzmieniowo mi najbardziej podchodzą. 

 

rca....jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Silver_85 napisał:

A idzie to w Polsce kupić ? 

Nie. Chyba że z drugiej ręki. 

 

16 minut temu, Silver_85 napisał:

Z UE, bezniespodzianek typu cło i VAT: https://www.hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem już właścicielem ZXT-70 od kilku tygodni. Po prostu wzmacniacz który miałem na odsłuch został u mnie. Nie mogłem się z nim rozstać. Naturalną koleją losu jest również sprawdzenie kabli Black Cat którego dystrybucją zajmuje się również Pani Joanna Dostałem na początek kabel głośnikowy 3232. No i cóż. Znowu kłopot. Po odsłuchaniu kilkunastu płyt i porównaniu z kilkoma innymi kablami (Cardas Clearway moje dotychczasowe,oraz Tellirium Q Black i Diamond Blue użyczone przez PremiumSound )  Black Cat zagości pewnie na stałe w moim systemie. Trudno rozpisywać się o zmianach jakie wprowadziły ale generalnie jeśli ktoś potrzebuje klarowności, rozdzielczości i nieskrępowanej dynamiki to polecam posłuchać. Dobór kabli to na pewno  bardzo indywidualna sprawa raz zgranie z systemem dwa preferencje użytkownika. Pewnie następnym krokiem będzie  posłuchanie interkonektu 3202 który podobno dopełnia się z kablem głośnikowym i tylko boję się że znowu kolejny wydatek bo pewnie ciężko będzie go oddać 

Całość grała z Kolumnami Audio Solution Figaro B.

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam posłuchać nie są to może super warunki pokoju odsłuchowego ale pomieszczenie służy właściwie tylko do słuchania muzyki i jako garderoba ?      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Ponieważ jestem już właścicielem ZXT-70 od kilku tygodni. Po prostu wzmacniacz który miałem na odsłuch został u mnie. Nie mogłem się z nim rozstać. Naturalną koleją losu jest również sprawdzenie kabli Black Cat którego dystrybucją zajmuje się również Pani Joanna Dostałem na początek kabel głośnikowy 3232. No i cóż. Znowu kłopot. Po odsłuchaniu kilkunastu płyt i porównaniu z kilkoma innymi kablami (Cardas Clearway moje dotychczasowe,oraz Tellirium Q Black i Diamond Blue użyczone przez PremiumSound )  Black Cat zagości pewnie na stałe w moim systemie. Trudno rozpisywać się o zmianach jakie wprowadziły ale generalnie jeśli ktoś potrzebuje klarowności, rozdzielczości i nieskrępowanej dynamiki to polecam posłuchać. Dobór kabli to na pewno  bardzo indywidualna sprawa raz zgranie z systemem dwa preferencje użytkownika. Pewnie następnym krokiem będzie  posłuchanie interkonektu 3202 który podobno dopełnia się z kablem głośnikowym i tylko boję się że znowu kolejny wydatek bo pewnie ciężko będzie go oddać 

Całość grała z Kolumnami Audio Solution Figaro B.

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam posłuchać nie są to może super warunki pokoju odsłuchowego ale pomieszczenie służy właściwie tylko do słuchania muzyki i jako garderoba ?      

Skąd ja to znam ? !

Przyjechało do mnie kilka klocków Lectora  , na przestrzeni roku , na odsłuchy i część została . 

Przyjechały BCC (różnej maści) i też niektóre zostały . 

Jest synergia . 

O listwie i systemach antywibracyjnych do sprzętu , które miałem przyjemność odsłuchać , dzięki dystrybutorom P. Joannie i Kamilowi  , nie wspomnę . 

NB część też została . 

Działają . 

Przyjemnego słuchania . 

P.S. Z kabelków , u mnie zostały głośnikowe 3232 oraz interkonekty ;

-3202 do cedeka Lector 707+PSU-7T 

-Tube MKII do połączenia końcówki mocy Lector VM-200 z przedwzmacniaczem Lector ZOE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 17:15, Stas napisał:

P.S. Z kabelków , u mnie zostały głośnikowe 3232 oraz interkonekty

Czy ten zestaw kabli potrafi przekazać naturalną ostrość dźwięku? Nie gubiąc przy tym miękkości tam, gdzie jest ona potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym marką Lector przypominamy, że nie współpracujemy ze sklepami Audio na terenie Polski.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem.

Prowadzimy sprzedaż bezpośrednią do klienta.

Wszystkie urządzenia marki Lector są dostępne w salonie firmowym.

Pozdrawiam

Joanna

http://www.lectoraudio-poland.pl/

 

P.S. Prywatny system klienta we Włoszech...

77237685-9F4D-4F45-9A69-3D42B9048204.jpeg

112ED560-BEF1-47B7-ACC2-5DCCA3692154.jpeg

08E8F187-7730-4229-82CB-89B9C6E492F6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 12:33, piotrek7 napisał:

Czy ten zestaw kabli potrafi przekazać naturalną ostrość dźwięku? Nie gubiąc przy tym miękkości tam, gdzie jest ona potrzebna?

Zestaw „trójek ” moim zdaniem jest najbardziej neutralny . 

Set Tube Mk II zachowuje podobne brzmienie , ale jest ciut chudszy i ciut ostrzejszy ,  bez straty na basie  (niektórzy twierdzą , że są lepsze) . 

Zawsze istnieje możliwość wielu kombinacji i krzyżówek z kabelkami . 

Kwestia gustu , posiadanego sprzętu  i kasy . 

P.S. Tube MK II zastąpiła seria Matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 02:48, AudioRecki napisał:

Tak, będzie test odtwarzacza Lector CDP 603. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, artykuł jeszcze pod koniec maja. Za dostarczenie urządzenia do testów dziękujemy Dystrybutorowi Lector Audio Polska.

 

Witam, czy recenzja w/w odtwarzacza jest już może gotowa? Jestem bardzo ciekaw jak wypadł w teście. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 

Od trzech tygodni jest u mnie na odsłuchu przedwzmacniacz gramofonowy Lector Phono Amp System . 

Od kilku dni gra z nim wkładka gramofonowa Ortofon Cadenza Black . 

Postaram się coś skrobnąć na ten temat za jakiś czas . 

Jest o czym . 

3D11D4A4-ED5A-49F8-814F-28BA6A51ABB5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Czy sa na forum osoby ktore posiadaja CDP707 z PSU7, a wczesniej uzywaly siodemki z podstawowym zasilaczem PSU3?

Jesli tak, to poprosze o opinie na temat upgradu. Czy roznica w cenie, a jest niemala uzasadnia wydatek? Jakie sa zauwazalne roznice? O zaletach wiekszego zasilacza mozna oczywiscie przeczytac na stronie Lectora, jednak chetnie zapoznam sie z prywatna opinia.

Mam rozumeic ze PSU7 zalecany jest to CDP707, jednak mozna do niego podlaczyc rowniez wzmacniacz lub przedwzmacniacz nie koniecznie Lectora? Czy mocna lampa na KT88 nie bedzie zbyt duzym obciazeniem dla tego zasilacza?l

Dzieki 

Maciej 

 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej Zadorozny napisał:

Witam, 

Czy sa na forum osoby ktore posiadaja CDP707 z PSU7, a wczesniej uzywaly siodemki z podstawowym zasilaczem PSU3?

Jesli tak, to poprosze o opinie na temat upgradu. Czy roznica w cenie, a jest niemala uzasadnia wydatek? Jakie sa zauwazalne roznice? O zaletach wiekszego zasilacza mozna oczywiscie przeczytac na stronie Lectora, jednak chetnie zapoznam sie z prywatna opinia.

Mam rozumeic ze PSU7 zalecany jest to CDP707, jednak mozna do niego podlaczyc rowniez wzmacniacz lub przedwzmacniacz nie koniecznie Lectora? Czy mocna lampa na KT88 nie bedzie zbyt duzym obciazeniem dla tego zasilacza?l

Dzieki 

Maciej 

 

Co Ty chcesz piec lapowy podłączyć do zasilacza od cd?Raz że nie ma możliwości fizycznej bez ingerencji w istniejàcy układ zasilania wzmacniacza a dwa to nie te parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chętnie odpowiem...

Lector PSU 7 jest dedykowany do CDP 707.

Można jednocześnie podłączyć Lector CDP 707 i 

-  przedwzmacniacz lampowy ZOE lub ZOR

-  hybrydową końcówkę mocy VM200

Urządzenie jest tylko dedykowane do elektroniki Lector.

Dane techniczne:

http://www.lector-audio.com/LECTOR PSU-7 eng.pdf

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Rezyslaw said:

Co Ty chcesz piec lapowy podłączyć do zasilacza od cd?Raz że nie ma możliwości fizycznej bez ingerencji w istniejàcy układ zasilania wzmacniacza a dwa to nie te parametry

Chodizlo mi o wyjasnienie czy zasilacz jest dedykowany jedynie pod 707 i dodatkowo pod ich wzmacniacze, czy jest urzadzeniem bardziej universalnym sluzacym jako kondycjoner. 

8 hours ago, Lector. Audio. Poland. said:

Witam. 

Chętnie odpowiem...

Lector PSU 7 jest dedykowany do CDP 707.

Można jednocześnie podłączyć Lector CDP 707 i 

-  przedwzmacniacz lampowy ZOE lub ZOR

-  hybrydową końcówkę mocy VM200

Urządzenie jest tylko dedykowane do elektroniki Lector.

Dane techniczne:

http://www.lector-audio.com/LECTOR PSU-7 eng.pdf

Pozdrawiam

Joanna

Dziekuje za dopowiedz

Pozdrawiam 

Maciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.