Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim systemie na tą chwilę korzystam z DAC wbudowanego w Oppo 105. To akurat w torze audio tego urządzenia najlepszy element. Jednak po włączeniu w system Lectora, różnica okazała się bardzo duża, oczywiście na plus. Odtwarzacz Lector 707 jest klasycznym odtwarzaczem, nie da się go wykorzystać jako DAC. Można natomiast zamówić do tego odtwarzacza opcję z wyjściem cyfrowym i użyć jeszcze lepszego DAC. Pytanie jak dobry to system miałby być, bo w moim nie kombinowałbym już, a przecież testowałem DAC HD30, który choć swoje lata ma ale jest niezły. Jeszcze raz powtórzę w tym urządzeniu dla mnie najlepsza jest analogowość przekazu. tego chce się słuchać i można tak godzinami. To urządzenie nie męczy nie ma  efektu wow ale jest coś co uzależnia. Jeśli ktoś zamierza zmienić odtwarzacz w najbliższym czasie, to uważam że Lector to pozycja obowiązkowa do przesłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/26/2019 at 9:56 PM, Lector. Audio. Poland. said:

Witam.

Produkty, które pomogą utrzymać plexiglas w idealnym stanie...

pianka do plexi, oraz ściereczki tkzw honey comb nasączone woskiem pszczelim.

Po tym zabiegu powierzchnia jak lustro.

Pozdrawiam

J

49B17D43-3046-4AB8-A18D-41E866611646.jpeg

4E969503-66ED-4EFE-9D09-30A2C7CE1A5C.jpeg

Ja uzywam mleczka do polerowania szkiel optycznych zrobionych z plastiku. Tak, dobre szkla optyczne wykonane sa z plastiku powlekanego wieloma warstwami zabezpieczjacymi. Dostalem buteleczke takiego mleczka od znajomego ktory pracuje w firmie optycznej.

Uzycie tego mleczka jest gwarancja doskonalej, delikatnej polerki. To jak 1000 krotnie delikatniejszy CIF.

Do tego uzywam specjalnych sciereczek do czyszcenia okularow. To mozna dostac w salonach optycznych.

Po polerce paneli na mokro, splukuje je ciepla woda z plynem FAIRY, wiec woda splywa po nich jak po przyslowiowej kaczce. Panele wygladaja naprawde jak nowe, gwarantuje. Nic innego moim zdaniem tego nie zastapi.

Do pelnego i najlepszego wypolerowania panele, frontowy, gorne i boczne musza byc odkercone od obudowy. Jest to bardzo proste, ale prosze sie upewnic czy mozna to robic, nie lamiac regol gwarancyjnych. Mozna to zrobic rowniez bez odkrecania, jednak jest to klopotliwe poniewaz mleczko dostaje sie w zaglebienia i trudno je usunac.

Pozdrawiam 

Maciej 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz Lector Fonix  MM/MC

Obojętnie co napiszę i tak to nie odda wrażeń jakie daje odsłuch

Ale tak pokrótce.

Mój system gramofon Denon DP-47F  z wkładką Ortofon Bronze, Przedwzmacniacz LAR LPS-1 Wzmacniacz Lector ZXT-70 Kolumny Audio Solution Figaro B Kable Black Cat

Stwierdziłem że najsłabszym elementem systemu jest LAR a poza tym chciałem wkładkę wymienić na MC 

Podłączyłem wkładkę Denona 103R i tutaj jakby szoku nie było a poza tym obojętnie na jakich ustawieniach przy podniesionej igle  w głośnikach generował się szum. 

Dostałem do testu Lectora Fonixa  Po pierwsze absolutna cisza w głośnikach w trybie MC a do tego wkładka pokazała na co ją stać 

Różnica jest kolosalna bas (w moim ulubionym instrumencie kontrabasie) zabrzmiał wszystkimi odcieniami i zszedł naprawdę bardzo nisko do tego super kontrolowany, średnie tony ukazały całą swoją potęgę i możliwości łącznie z pojawianiem się nowych szczegółów Wysokie tony stały się bardziej soczyste i słyszalne ale bez śladów przejaskrawień 

Ciężko mi opisać wrażenia ale ten element sprawił że cały system pokazał skrzydła dla mnie to był szok

Z tego wynika że mając często całkiem dobry system o dużych możliwościach nie zdajemy sobie sprawy jak jeden element potrafi go ograniczyć

Słuchając mamy wrażenie że jesteśmy na koncercie 

Fonix zdecydowanie zasługuje na uwagę i doradzam nie żeby kupić ale jeśli ktoś szuka dobrego przedwzmacniacza MM/MC to żeby go posłuchać a będzie kłopot z oddaniem 

Dodatkową wisienka na torcie stała się nowa wkładka Transfiguration Spirit  która spowodowała że mój system stał się kompletny i teraz pozostaje mi tylko słuchać i słuchać 

_8110005.jpg

_8110006.jpg

20190807_202041[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.07.2019 o 18:17, ps39 napisał:

W moim systemie na tą chwilę korzystam z DAC wbudowanego w Oppo 105. To akurat w torze audio tego urządzenia najlepszy element. Jednak po włączeniu w system Lectora, różnica okazała się bardzo duża, oczywiście na plus. Odtwarzacz Lector 707 jest klasycznym odtwarzaczem, nie da się go wykorzystać jako DAC. Można natomiast zamówić do tego odtwarzacza opcję z wyjściem cyfrowym i użyć jeszcze lepszego DAC. Pytanie jak dobry to system miałby być, bo w moim nie kombinowałbym już, a przecież testowałem DAC HD30, który choć swoje lata ma ale jest niezły. Jeszcze raz powtórzę w tym urządzeniu dla mnie najlepsza jest analogowość przekazu. tego chce się słuchać i można tak godzinami. To urządzenie nie męczy nie ma  efektu wow ale jest coś co uzależnia. Jeśli ktoś zamierza zmienić odtwarzacz w najbliższym czasie, to uważam że Lector to pozycja obowiązkowa do przesłuchania.

Pytanko. Ten odtwarzacz wymaga zewnętrznego zasilacza, który kupuje się osobno? Z jakim zasilaczem gra u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już oficjalnie dopisać się do Klubu.

Jeszcze czekam na mój egzemplarz, ale szukając/odsłuchując DAC-i wybrałem Digicode 192 + Zasilacz 192.

W moim systemie wpasował się najlepiej, miał to COŚ, a słuchałem i Rockna, Bartoka, RT Project, Vega2. 

Mam nadzieję po zmianie fabrycznych lamp na np Gold Lion, które mam też we wzmaku i uważam je za świetne lampy, będzie tylko lepiej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maciek36 napisał:

Mogę już oficjalnie dopisać się do Klubu.

Jeszcze czekam na mój egzemplarz, ale szukając/odsłuchując DAC-i wybrałem Digicode 192 + Zasilacz 192.

W moim systemie wpasował się najlepiej, miał to COŚ, a słuchałem i Rockna, Bartoka, RT Project, Vega2. 

Mam nadzieję po zmianie fabrycznych lamp na np Gold Lion, które mam też we wzmaku i uważam je za świetne lampy, będzie tylko lepiej ?

 

Cieszy mnie Twoja wybór i ocena, bo dokładnie ten DAC jest na moim celowniku. Będzie do odsłuchu w pierwszej kolejności jako ewentualny partner do wzmacniacza ZXT-70.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Pytanko. Ten odtwarzacz wymaga zewnętrznego zasilacza, który kupuje się osobno? Z jakim zasilaczem gra u Ciebie?

Zasilacz jest zewnętrzny, w cenie jest ten podstawowy z cyferką 3 i taki był u mnie. Można oczywiście kupić ten lepszy z cyferką 7 ale to już spory wydatek. Temat lepszego zasilacza jest dobrym kierunkiem, kiedyś testowałem dodatkowe wsparcie zasilania do Octave (SBB) i była bardzo duża różnica na plus, zwłaszcza przy cichym słuchaniu, a to wieczorami się przydarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ps39 napisał:

Zasilacz jest zewnętrzny, w cenie jest ten podstawowy z cyferką 3 i taki był u mnie. Można oczywiście kupić ten lepszy z cyferką 7 ale to już spory wydatek. Temat lepszego zasilacza jest dobrym kierunkiem, kiedyś testowałem dodatkowe wsparcie zasilania do Octave (SBB) i była bardzo duża różnica na plus, zwłaszcza przy cichym słuchaniu, a to wieczorami się przydarza.

Dziękuję. Rozważam kupno CD, jako alternatywę do grania z plików, z tym że biorę też pod uwagę sam transport np Jays CDT2. Na razie nie mogę się zdecydować w którą stronę pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W przypadku zamieszczania zdjęć proponuję podawać źródło: skąd pobrane lub jego autora.

Tak by wypadało, a nawet należy zrobić.

***

Niektóre firmy audio mają na swojej stronie www. galerię z systemami klientów. Takie zdjęcia mają większą wartość niż sklepowy set być może powstały dla sprawdzenia i wybrania najkorzystniejszego zestawienia. Równie dobrze kilka minut mogło wykazać, że to całkiem nie to :-)

Szanujmy prawa autorskie, szczególnie gdy zdjęcia wykorzystywane są w celach reklamowych. Opatrzenie odpowiednim przypisem zajmuje chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy Lectora

dołączam do klubu, od kilku godzin rozgrzewa się CDP-603 , najnowsza wersja. Zastąpił Jolidę JD100. Na razie musi jeszcze pograć, nie oceniam zbyt pochopnie. Zapowiada się całkiem nieźle. Ile czasu dać sobie na dojście do optymalnego grania ? Gra oczywiście na fabrycznych lampach JJ . Z uwagi na warunki gwarancji nie będzie zbyt szybko okazji na potestowanie innych lamp. Mam trochę zapasów z dawnych czasów / Raytheon long black plate /. Macie jakieś podpowiedzi na przyszłość ? Warto coś potem zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem CDP707 na lampach JJ. Jednak we wzmacniaczu wymieniłem lampę wejściową na NOS-a (Amperex Bugle Boy) Duża zmiana na korzyść. Polecam zmienić, to z gwarancją raczej nie koliduje. Na pełne wygrzanie trzeba pewnie 200-300 godzin. Na początku w ogóle go nie słuchaj. Graj na tym co miałeś do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, wig said:

Szanowni użytkownicy Lectora

dołączam do klubu, od kilku godzin rozgrzewa się CDP-603 , najnowsza wersja. Zastąpił Jolidę JD100. Na razie musi jeszcze pograć, nie oceniam zbyt pochopnie. Zapowiada się całkiem nieźle. Ile czasu dać sobie na dojście do optymalnego grania ? Gra oczywiście na fabrycznych lampach JJ . Z uwagi na warunki gwarancji nie będzie zbyt szybko okazji na potestowanie innych lamp. Mam trochę zapasów z dawnych czasów / Raytheon long black plate /. Macie jakieś podpowiedzi na przyszłość ? Warto coś potem zmienić ?

Osobiscie w CDP707 wymienilem lampy kilka razy. Tak samo w Digicode Lectora, i roznica o ile jest slyszalna, to dla mojego ucha jest ona minmalna i absolutnie nie warta inwestowania kasy.

Niestety nie mialem okazji sluchac w CDP707  lamp 12at7 za 2000-3000 tys za komplet ,ale z calym przekonaniem moge powiedziec ze lampy ktore mam lub mialem za kilkaset zlotch, czy to NOS czy to obecna produkcja brzmia podobnie do siebie.

Na dniach powinny do mnie dotrzec Telefunken 5965 NOS  Long Plate. Jak bedzie poprawa to dam ci znac, ale nie spodziewam sie fajerwerkow. 

200-300 godzin na wygrzanie lamp? Hmmmm...:)

 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym systemie zamiana lamp powoduje taki sam progres podobnie jak z kablami. Z doświadczenia podpowiem ,że jeśli system słabo różnicuje nagrania tzn że wszystkie płyty brzmią podobnie to również zmiany typu lampy/kable/interkonekty  nie będa mocno słyszalne

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Rezyslaw said:

Nie w każdym systemie zamiana lamp powoduje taki sam progres podobnie jak z kablami. Z doświadczenia podpowiem ,że jeśli system słabo różnicuje nagrania tzn że wszystkie płyty brzmią podobnie to również zmiany typu lampy/kable/interkonekty  nie będa mocno słyszalne

Jak można w takim razie wytłumaczyć że komponent w którym wymieniamy lampy zagra tak samo lub podobnie w różnych systemach złożonych z różnych komponentów? 

Nadal upieram się że lampy brzmią podobnie przynajmniej w podobnym przedziale cenowym. Nie wkladalem lamp o których pisze Pan Ryka, bo wydaje mi się przesada stosować lampy które kosztują 1/3 ceny odtwarzacza. 

W przypadku lamp stosowanych w sekcji przedwzmacniacza to inna historia, natomiast w 707 jak do tej pory zmiany buly minimalne na granicy percepcji, być może bardziej zależne od samopoczucia, lub czy tego dnia w gniazdkach nie działało tyle czajnikow ile dziala zazwyczaj. 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem na myśli, że lampy z podobnego przedziału cenowego grają podobnie.

Nie miałem natomiast okazji doświadczyć olśnienia, bo nie stosowałam lamp z najwyższej półki. 

O ile telefunken okaże się lepszy, lub przynajmniej inny o tyle podzielę się refleksja. 

Dodam że cdp 707 gra też z przyzwoitym wzmacniaczem słuchawkowym i też różnica była, jest znikoma. 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, Rezyslaw said:

Nie w każdym systemie zamiana lamp powoduje taki sam progres podobnie jak z kablami. Z doświadczenia podpowiem ,że jeśli system słabo różnicuje nagrania tzn że wszystkie płyty brzmią podobnie to również zmiany typu lampy/kable/interkonekty  nie będa mocno słyszalne

Dokladnie to o czym napisales pokrywa sie z moja opinia,  oraz z opinia Wojciecha Paculy dotyczacego opisu charakteru brzmienia tego odtwarzacza. Slabsza gradacja / roznicowanie utworow i gatunkow. To byc moze przeklada sie rowniez na bezskuteczne lub minimalne modulowanie dzwieku przy uzyciu roznych lamp, ktore w konsekwencji brzmia w tym odtwarzaczu podobnie. 

Nie ma natomiast watpliwosci ze w innych askpektach jak faktura, wybrzmienia, nasycenie 707 jest odtwarzaczem wybitnym i w ogolnym rozrachunku niepodwazalnie interesujacym i wciagajacym emocjonalnie. Dla kogos kto slucha muzuki dla czystej przyjemnosci a nie z zamyslem analizy nie potrzeba nic wiecej. 

pozdrawiam 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytania do urzytkownilow lub do dystrybutora Lectora zwizane z uzytkowaniem CDP707 z PSU7.

 

1.       Dotyczy uziemnienia i wlacznika znajdujacego sie w prawym gornym rogu.

Czy go uzywacie, i w jakiej pozycji? Laska w dol czy laska do gory? ?

Czy zauwazacie jakies roznice, bo u mnie nie ma to znaczenia. Czy to znaczy ze jakosc pradu jest wystarczajaco dobra, jesli w obydwu ustawieniach nie ma roznicy.

Prosze o ocene tego co slyszycie, a nie tego co chcielibyscie uslyszec.

 

2.       Czy z PSU7 nie ma potrzeby uzycia zewnetrznego kondycjonera lub regeneratora pradu?

Chyba takie jest zalozenie PSU7, zeby dostarczac czysta energie.

Czy wlaczony macie filtr w PSU7, czy tez nie? (ostatni wlacznik na dole) u mnie nie ma roznicy.

Czy wymieniliscie bezpieczniki, wewnetrz PSU7 i w gniezdzie. Jesli tak to z ciekawosci na jakie i czy zauwazyliscie roznice.

W mojej poprzedniej 707 oraz w Dogicode i Digidrive mialem wymienione, ale nie bawilem sie w porownania. Poprostu wsadzilem dla czystego sumienia.

Pozdrawiam

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik z tylu , zawsze do góry , jeśli nie ma zakłóceń w sieci . 

PSU-7T działa jak regenerator prądu . 

Przełącznik CD Filter u mnie jest na Low, 

chociaż w zasadzie też nie słyszę różnicy . 

Bezpieczników nie wymieniałem . 

A jeśli już o Lectorze  . 

Kiedyś miałem na odsłuchu DAC Lectora . 

Digicode S-192 z małym zasilaczem .

Boję się myśleć , jak brzmi z bykiem . 

Zagrał , ale nie na moją kieszeń .

Na razie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/28/2019 at 6:56 PM, Stas said:

Napisz , czy nowe lampki coś wniosły , zmieniły ?

Dzieki za odpowiedz.

Troche nazbieralo mi sie roboty, i nie wiem kiedy bede mogl solidniej przysiasc zeby posluchac.

Tym bardziej ze wymienilem tez kondensatory w CDP707, wiec w calym zestawie jest sporo nowych elemntow z ktorych kazdy cos wnosi / zmienia.

Jak tylko poswiece wiecej uwagi to na pewno dam znac. 

Pozdrawiam 

Maciej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.